Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Officials Hall of Fame Invitational
January 19th-20th 2024 216 Fort Washington Avenue, High School, Youth (Reserved Sea, 10032, United States
Report
Block
152 Followers
Home
Photos
Blog
News
Videos
Records
Info/Results
History for 2017 Jan 20th to Jan 21st
Results
Video
News
Photos
2020
3
373
10
639
2019
2
386
10
503
2018
1
422
8
376
2017
2
373
15
504
2016
1
261
11
316
2015
2
285
12
1269
2024
1
401
3
748
2023
2
423
7
127
2022
1
307
6
909
2021
3
2014
1
190
18
343
2013
1
11
4
415
2012
1
5
2
56
2011
1
2
8
62
2010
1
3
2
60
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
1
14
1
Media for 2017
Videos (
373
)
View
+
Photos (
504
)
View
+
Articles (
15
)
View
+
Blogs (
0
)
View
+
Results
2017 Results - New Balance Games Saturday Results
Jan 22nd 2017, 2:03am
2017 Results - New Balance Games Friday Results
Jan 21st 2017, 2:46am
Attending groups
RunnerSpace.com/HighSchool
DyeStatPRO.com
RunnerSpace.com/NY
DyeStat.com
LiveWebcasts
RunnerSpace +PLUS
ArmoryTrack.org
Invited groups
2017
New Balance Games
2017 Results - New Balance Games Saturday Results
Published by
ArmoryTrack.org
Jan 22nd 2017, 2:03am
New Balance Games
Jan 20, 2017 to Jan 21, 2017
The ArmoryTrack and Field Center
« Filter Results by Team: »
Abington
Abraham Lincoln
Albany
Albertus Magnus
All Hallows
Archbishop Carroll
Archbishop Molloy
Arlington
Baldwin
Benjamin Banneker Academy
Benjamin Cardozo
Bethlehem Central
Binghamton
Bishop Shanahan
Blair Academy
Bogota
Briarcliff
Bronx Of Science
Bronx School-Law, Govt and Justice
Bronx Tigers TC
Brooklyn Lightning Track
Brother Joseph Fox Latin
Burlington Township
C.H. Flowers
Cape Henlopen
Capital Preparatory Harbor
Cardinal Hayes
Cardinal O'Hara
Cardinal Spellman
Central Bucks East
Central Bucks West
Charter School of Wilmington
Cheltenham
Christ The King
Christian Brothers Academy
Christian Brothers-Albany
Christopher Columbus (CIMS/Astor/GE/Pelham)
Clara Barton
Coatesville
Cohoes
College Achieve
Collegiate
Columbia Grammar & Prep
Corning-Painted Post
Dale City Lightning Track Club
Delaware Military Academy
Delaware Valley Charter (Closed 2017)
Delaware Valley Reg
Dewitt Clinton
Dominican Academy
Don Bosco Prep
East Meadow
Easton Area
Eclipse Track
Eldred Central
Elmont Memorial
Erasmus Hall
Evander Childs
Fairport
Far Rockaway
Farmingdale
Fashion Industries
Five Points Runners
Fordham Prep
Foundation Track Club
Fox Lane
Franklin K Lane
Freeport
Friends Seminary
George Westinghouse
Germantown Academy
Gill St. Bernard's
Glasgow
Glen Cove
Glens Falls
Goshen Central
Greenwich
Griswold
HS For Math, Science, & Engineering
Hackley
Half Hollow Hills West
Hastings
Hatboro Horsham
Hempstead
Hendrick Hudson
Hicksville
Holy Cross
Holy Trinity
Howell
Hudson Falls
Hunter College
Imhotep Charter
Immaculate
Information Technology
Island Trees
Island Trees
Joel Barlow
John F Kennedy
John F Kennedy Catholic
John Jay (East Fishkill)
John Jay (East Fishkill)
Knowledge and Power Prep Academy
La Salle Academy
LaSalle Academy
Lakeland/Panas
Lawrence
Lynbrook
Mahwah
Malverne
Manhasset
Manhattan Center for Science & Math
Massapequa
Mcquaid Jesuit
Medgar Evers College Prep
Medgar Evers Cougars
Metro Eagles
Middle Village Prep
Middletown (NY)
Midwood
Mineola
Monsignor Bonner/Archbishop Prendergast
Monsignor Donovan
Monsignor Farrell
Mt Vernon
MySprintClub
Nanuet
Nazareth Regional
New Hope - Solebury
New Horizon Track
New York Novas TC
Newark
Newburgh Free
Newburgh Free
Nightingale-Bamford
Norristown Area
North Warren
North Warren Reg
Ocean City
Ossining Senior
Our Lady Of Lourdes
Our Lady Of Mercy
Owen J Roberts
Oyster Bay-East Norwich
Packer Collegiate Institute
Padua
Palisades
Pascack Valley
Patchogue/Medford
Paul D Schreiber
Paul Robeson for Bus & Tech
Paul VI
Pearl River
Penn Wood
Penncrest
Pinelands Regional
Pleasant Valley
Pleasantville (NY)
Pope John XXIII
Queens Gateway
Radnor
Randolph
Regis
Rensselaer
Ridgefield
Riverdale Country
Riverhead
Robert Wagner
Roosevelt (LI)
SMSA (Sports)
Sacred Heart Academy (Hempstead)
Saint Basil Academy
Saint Joseph's Prep
Salesianum
Samuel J Tilden
Saratoga Springs
Saucon Valley
Scarsdale
Schalmont
Seaford
Shaker
Sheepshead Bay (Frank J. Mac)
Sidney Central
Somers
Somers
Spring Creek Campus
Springside Chestnut Hill Academy
St Anthony's
St Frances
St Francis Prep
St John The Baptist
St Joseph Hill
St Peters Boys
St Peters Prep
Stamford
Stroudsburg
Stuyvesant
Success Academy of the Liberal Arts
Suffern
Sweet Home
Syosset
TSC Track Club
TSC Track Club of New York
Taft Educational Campus
Team Dynasty
Tenafly
The Baldwin (Girls)
The Pennington
The Queens HS of Teaching
The Ursuline
Tolland
Trinity School
Union City
Uniondale
V-Tesse Track Club of Long Island
Valhalla
Valley Stream North
Vernon Township
Vestal
W T Clarke
Warwick Valley
West Seneca West
West Springfield
Weston
Wheatley
Wildfire Track Club
Wilson
Winslow Township
Woonsocket
Xavier (NY)
Yonkers Public Schools
Young Women's Leadership
Zodiacs
Men:
55 Meter Dash
|
200 Meters
|
300 Meters
|
600 Meters
|
1000 Meters
|
1500 Meters
|
1 Mile
|
3000 Meters
|
2 Miles
|
55h
|
1 Mile Steeplechase
|
4x200
|
4x400
|
4x800
|
SMR 200-200-400-800m
|
DMR 1200-400-800-1600m
|
4x55 Shuttle Hurdles
|
Shot
|
HJ
|
PV
|
LJ
|
TJ
|
Weight
Women:
55 Meter Dash
|
200 Meters
|
300 Meters
|
600 Meters
|
1000 Meters
|
1500 Meters
|
1500m Racewalk
|
1 Mile
|
3000 Meters
|
2 Miles
|
55h
|
1 Mile Steeplechase
|
4x200
|
4x400
|
4x800
|
SMR 200-200-400-800m
|
DMR 1200-400-800-1600m
|
4x55 Shuttle Hurdles
|
Shot
|
HJ
|
PV
|
LJ
|
TJ
|
Weight
Team Scores
Mens 55 Meter Dash Freshman
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lawrence, Dermack
9
Franklin K Lane
6.77
0
2
Stevens-Long, Trav
9
Clara Barton
6.80
0
3
Jones, Omarian
9
St Francis Prep
6.87
0
4
Castilla, Jean
9
HS For Math, Sci
6.94
0
5
O'Brien, Jack
9
Lakeland/Panas
7.00
0
6
Hayde, Denzel
9
Franklin K Lane
7.06
0
7
Wagnac, James
9
East Meadow
7.18
0
8
McDuffie, Justin
9
Nazareth Regiona
7.25
0
Mens 55 Meter Dash Middle School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ewers, Jermaine
15-16
New Horizon Trac
6.76
7
2
Vergel De Dios, Kevin
15-16
MySprintClub
7.30
7
3
Wright, Xavier
8
Middle Village P
7.31
2
4
Williams, Tavon
13-14
Bronx Tigers TC
7.33
1
5
Alauddin, Foyez
13-14
Five Points Runn
7.48
5
6
Jacques, Steven
13-14
New Horizon Trac
7.61
7
7
Webb, Asad
13-14
V-Tesse Track Cl
7.67
7
8
Lin, George
7
Robert Wagner
7.88
6
9
Rodriguez, Diego
8
Middle Village P
7.92
2
10
Sansolis, Ethan
7
Robert Wagner
7.93
4
11
Dawson, Jared
11-12
Zodiacs
7.95
5
12
Duncan, Eric
7
Newburgh Free
7.95
1
13
Jackson, Jordan
13-14
Brooklyn Lightni
8.04
2
14
Kapica, Matthew
7
Somers
8.06
2
15
Cisse, Moussa
7
Knowledge and Po
8.09
6
16
Montes, Samual
8
Newburgh Free
8.15
1
17
Rodriguez, Jonathan
7
Robert Wagner
8.19
5
18
Switzer II, Steven
13-14
Zodiacs
8.21
6
19
Taylor, Dontay
8
Knowledge and Po
8.24
4
20
Thompson, James
7
Hunter College
8.28
7
21
Jean- Pierre, Cedric
11-12
V-Tesse Track Cl
8.29
2
22
Mataraso, Hudson
7
Robert Wagner
8.32
6
23
Pellot, Angel
6
Knowledge and Po
8.33
2
24
Robinson, Quanell
7
Knowledge and Po
8.34
5
25
Clarke, Kerk
6
Knowledge and Po
8.59
2
26
Gonzalez, Freddy
8
Somers
8.72
3
27
Johnson, Jevon
7
Knowledge and Po
8.74
4
28
Rich, Evan
7
Somers
8.78
4
29
Brxton, Kashawn
6
College Achieve
8.84
2
30
Cameron, Andrew
7
Somers
9.17
4
31
Streeter, Angel
13-14
Brooklyn Lightni
9.20
3
32
Morales, Brandon
7
College Achieve
9.41
3
33
Streeter, Alexander
11-12
Brooklyn Lightni
9.52
3
34
Washington, Issaih
7
Knowledge and Po
9.72
3
35
Stutz, Bodin
8
Eldred Central
9.90
4
36
Roberts, Sean
5
College Achieve
10.44
5
37
Moore, Elijah
7
Knowledge and Po
10.61
6
38
Cadogan, Khari
7
Knowledge and Po
10.84
6
Mens 55 Meter Dash Novice
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Alao, Oluwatomide
12
Archbishop Mollo
6.79
0
2
Brown, Kimani
11
Benjamin Cardozo
6.80
0
3
Titus, Joshua
11
Archbishop Mollo
6.83
0
4
Dodd-Gray, Tishon
11
Uniondale
6.85
0
5
Ononiwu, Chinemerem
11
Archbishop Mollo
7.00
0
6
Muhammed, Abubakar
12
Taft Educational
7.00
0
7
Folks, Chardale
11
C.H. Flowers
7.06
0
8
Dunn, Daniel
11
Mt Vernon
7.10
0
Mens 55 Meter Dash Sophomore
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Raysor, Brandon
10
Ossining Senior
6.70
0
2
Mitchell, Lavonno
10
Albertus Magnus
6.80
0
3
Morgan, Andre
10
Nazareth Regiona
6.80
0
4
Gill, Tremell
10
Medgar Evers Col
6.91
0
5
Drew, Nathaniel
10
Newburgh Free
6.92
0
6
Johnson, Manuel
10
Nazareth Regiona
6.96
0
7
Maronie, Kenann
10
Taft Educational
7.05
0
8
Doorandish, Evan
10
Weston
7.06
0
Mens 55 Meter Dash Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Laird, Terrance
12
Coatesville
6.41
0
2
Ryan, Dorian
12
Xavier (NY)
6.58
0
3
Carr, Andre
11
St Frances
6.63
0
4
White, Curai
12
Middletown (NY)
6.65
0
5
Sena, Marquis
12
Christopher Colu
6.65
0
6
Washington, Matthew
12
Baldwin
6.73
0
7
Thompson, Ricardo
12
Mt Vernon
6.74
0
8
Izien, Christian
11
Pope John XXIII
6.77
0
Mens 55 Meter Dash Freshman
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Lawrence, Dermack
9
Franklin K Lane
6.83
4
2
Stevens-Long, Trav
9
Clara Barton
6.86
1
3
Jones, Omarian
9
St Francis Prep
6.94
2
4
Castilla, Jean
9
HS For Math, Sci
7.03
8
5
O'Brien, Jack
9
Lakeland/Panas
7.08
7
6
Hayde, Denzel
9
Franklin K Lane
7.11
5
7
Wagnac, James
9
East Meadow
7.13
3
8
McDuffie, Justin
9
Nazareth Regiona
7.16
7
9
Battle, Tahliq
9
Christ The King
7.20
6
10
Arango, Juan
9
Massapequa
7.21
2
11
Hanson, Sanjay
9
Uniondale
7.25
4
12
Dorce, Elijah
9
Nazareth Regiona
7.26
1
13
Grant, Cameron
9
Blair Academy
7.29
5
14
St.Louis, Justice
9
Nazareth Regiona
7.30
8
15
Daley, Shawn
9
Mt Vernon
7.35
7
16
Murphy, Tirek
9
Christ The King
7.35
6
17
Ye, Joshua
9
Columbia Grammar
7.40
1
18
Castelli, Michael
9
Lakeland/Panas
7.45
3
19
Edwards, Matthew
9
Lakeland/Panas
7.46
5
20
McKie, Roshane
9
George Westingho
7.47
1
21
Branigan, Ryan
9
Lakeland/Panas
7.48
6
22
Adisa, Aziz
9
George Westingho
7.50
2
23
Bazard, Jonas
9
George Westingho
7.55
8
24
Cohen, Jacob
9
Trinity School
7.57
5
25
Reid, Reynaldo
9
Shaker
7.62
8
26
Zamora, Tim
9
Pinelands Region
7.70
4
27
Hu, Daniel
9
Trinity School
7.78
5
28
O'Neal, J'Adore
9
Lakeland/Panas
7.79
3
29
Lumbres, Alexander
9
Information Tech
7.80
7
30
Lee, Eric
9
Hendrick Hudson
7.80
7
31
Tasher, Traejon
9
Nazareth Regiona
7.82
8
32
Johnson, Matthew
9
Pinelands Region
7.83
4
33
Jacquot, Matthias
9
HS For Math, Sci
7.84
5
34
Harm, Grant
9
New Hope - Soleb
7.86
6
35
Fleming, Jamel
9
Mt Vernon
7.86
8
36
Rottenberg, Jacob
9
HS For Math, Sci
8.16
6
37
Renson, William
9
New Hope - Soleb
8.20
3
38
Castro, Richard
9
Pinelands Region
8.20
5
39
Van Duren, Daniel
9
Mahwah
8.23
2
40
Wu, Austin
9
Mahwah
8.24
6
41
Hennie, Ramone
9
Mahwah
8.26
3
42
Padilla, Angel
9
Yonkers Public S
8.35
3
43
Blight, Charles
9
Pinelands Region
8.39
1
44
White, Jalen
9
Nazareth Regiona
8.39
3
45
Nivar, Aneurys
9
Yonkers Public S
8.49
2
46
Carlo Mendez, John
-
Information Tech
8.56
4
47
Posso, Jeancarlo
9
Yonkers Public S
8.89
7
48
O'Neill, Logan
9
Mahwah
9.29
5
49
Marco, Torres erazo
9
Information Tech
9.99
7
50
Ryan, Tyler
9
Hendrick Hudson
10.97
8
Mens 55 Meter Dash Novice
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Alao, Oluwatomide
12
Archbishop Mollo
6.82
3
2
Titus, Joshua
11
Archbishop Mollo
6.85
4
3
Brown, Kimani
11
Benjamin Cardozo
6.93
2
4
Muhammed, Abubakar
12
Taft Educational
7.00
9
5
Dodd-Gray, Tishon
11
Uniondale
7.03
8
6
Ononiwu, Chinemerem
11
Archbishop Mollo
7.07
8
7
Folks, Chardale
11
C.H. Flowers
7.09
2
8
Dunn, Daniel
11
Mt Vernon
7.14
4
9
Tong, Chris
12
Hastings
7.16
3
10
Juni Fletcher, Shaun
12
Taft Educational
7.17
5
11
Johnson, Chris
12
North Warren Reg
7.23
9
12
Williamson, Keivon
12
Christ The King
7.25
3
13
Khan, Shane
12
Archbishop Mollo
7.26
2
14
Ricketts, D'Shaun
12
Mt Vernon
7.28
7
15
Henry, Leon
11
Benjamin Cardozo
7.31
5
16
Coen, Liam
12
Archbishop Mollo
7.33
9
17
Kumetz, Geo
12
North Warren Reg
7.37
6
18
Amoako, Andrew
11
Manhattan Center
7.37
3
19
Fisher, Ollie
11
Riverdale Countr
7.38
2
20
Crawford, Justin
12
Archbishop Mollo
7.41
3
21
Guida, Joseph
12
Hendrick Hudson
7.42
2
22
Stevenson, Isiah
12
Evander Childs
7.44
2
23
McWilliams, Justin
12
Archbishop Mollo
7.45
4
24
Barry, Mamadou
-
Abraham Lincoln
7.46
6
25
Anselm, Khalil
12
Mt Vernon
7.46
3
26
Erskine, Jhavere
11
Evander Childs
7.47
9
27
Larkin, Corey
11
Mahwah
7.52
9
28
Sutherland, Roshaki
11
Benjamin Banneke
7.54
2
29
Teriba, Omotolani
-
Benjamin Banneke
7.58
6
30
Cupid, Antonio
-
Abraham Lincoln
7.60
2
31
Gittens, Joran
11
Evander Childs
7.60
5
32
Caamal, Matteo
11
Archbishop Mollo
7.70
3
33
Verdia, Chase
11
Mahwah
7.74
4
34
Sgambati, Gregg
12
Mahwah
7.81
8
35
Rezhets, Alex
11
Archbishop Mollo
7.84
4
36
Cruz, Luis
11
Christ The King
7.91
7
37
Umanah, Ndibmouwem
12
Evander Childs
7.98
9
38
Balsamo, Jack
12
East Meadow
8.12
5
39
Langston, Corey
12
Manhattan Center
8.20
8
40
Martinez, Pedro
11
Uniondale
8.26
3
41
Kilgo, Deronomous
11
Mt Vernon
8.49
5
42
Edwards, Mark
11
Evander Childs
8.56
5
43
Andre, Marcus
12
Hendrick Hudson
9.65
5
Mens 55 Meter Dash Sophomore
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Raysor, Brandon
10
Ossining Senior
6.83
1
2
Morgan, Andre
10
Nazareth Regiona
6.92
6
3
Mitchell, Lavonno
10
Albertus Magnus
6.95
3
4
Drew, Nathaniel
10
Newburgh Free
6.96
5
5
Johnson, Manuel
10
Nazareth Regiona
6.97
4
6
Doorandish, Evan
10
Weston
7.01
5
7
Gill, Tremell
10
Medgar Evers Col
7.04
5
8
Maronie, Kenann
10
Taft Educational
7.04
1
9
Acosta, Samuel
10
West Springfield
7.08
4
10
Cohen, Shamar
10
Benjamin Cardozo
7.09
3
11
Smart, Jamore
10
Benjamin Banneke
7.11
6
12
Collins, Damion
10
Uniondale
7.12
1
13
Cochrane, Joshua
10
C.H. Flowers
7.13
2
14
Rippstein, Adrian
10
Pleasantville (N
7.21
2
15
Seide, Spencer
10
Mt Vernon
7.22
4
16
Harris, Chance
10
Yonkers Public S
7.22
6
17
Weekes, Zachary
10
Uniondale
7.24
2
18
Smith, Ethan
10
East Meadow
7.32
6
19
Alexandre, Voshon
10
Nanuet
7.33
5
20
Mars, Kobie
10
Spring Creek Cam
7.39
1
21
Qin, Marvin
10
Nanuet
7.40
3
22
Braithwait, Ryan
10
Nazareth Regiona
7.41
6
23
Woodberry, Malcolm
10
C.H. Flowers
7.41
3
24
David, Kory
10
Spring Creek Cam
7.54
5
25
Moore, Jordan
10
Spring Creek Cam
7.62
1
26
Cleary, Solomon
10
Mt Vernon
7.64
3
27
Singh, Rashad
10
Uniondale
7.65
3
28
Miller, Nathaniel
10
Uniondale
7.70
4
29
Mendez, Joshua
10
Mt Vernon
7.72
1
30
Lewis, Zion
-
Benjamin Banneke
7.75
2
31
Marcus, Michael
10
Uniondale
7.84
3
32
Sklar, Finlay
10
HS For Math, Sci
7.85
5
33
Morris, Treyvaugn
10
Nazareth Regiona
7.99
1
34
Boothe, Kadeem
10
Mt Vernon
8.00
6
35
Rodriguez, Bryan
10
Taft Educational
8.23
1
36
Peterson, Carnell
10
Mt Vernon
8.26
2
37
Farooqui, Hamza
10
Yonkers Public S
9.24
5
38
Barak, Jake
10
Hendrick Hudson
9.37
6
Mens 55 Meter Dash Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Laird, Terrance
12
Coatesville
6.56
2
2
Izien, Christian
11
Pope John XXIII
6.68
1
3
Carr, Andre
11
St Frances
6.70
9
4
Washington, Matthew
12
Baldwin
6.71
20
5
Ryan, Dorian
12
Xavier (NY)
6.73
19
6
Sena, Marquis
12
Christopher Colu
6.76
8
7
White, Curai
12
Middletown (NY)
6.79
4
8
Thompson, Ricardo
12
Mt Vernon
6.79
10
10
Mathieu, Lucas
12
Elmont Memorial
6.81
11
9
Britton, Winston
12
Hackley
6.81
18
11
Jones, Elijah
11
Cardinal Hayes
6.82
17
12
Ramsey-Garland, Damir
11
Paul VI
6.82
15
13
Drumgo-Sharpe, Michael
12
Newark
6.82
6
14
Dupont, Stephan
12
Lawrence
6.82
16
15
Weston, Myles
11
Delaware Militar
6.83
18
16
Hood, Jaelin
11
Freeport
6.85
20
17
Rolls, Joshua
11
Ocean City
6.86
10
18
Miles, Roland
11
Coatesville
6.88
15
19
Ivey Jr., Orville
10
Christian Brothe
6.88
16
20
Paulino, Wilfris
12
Union City
6.89
11
21
Reyes, Amari
12
Malverne
6.90
2
22
Foskey, Aaron
11
Stamford
6.91
7
23
Washington, Jayland
12
Coatesville
6.92
12
24
Nunez, Lucas
11
Cardinal Hayes
6.94
8
25
Luty, Davaughn
11
Griswold
6.95
7
26
Smith, Terrell
11
St Frances
6.96
14
26
Dalambert, Hans
12
Burlington Towns
6.96
13
28
Del Moral, Deven
12
Easton Area
6.96
4
29
Sanders, Donovan
12
Easton Area
6.96
15
30
Weismann, Jeremy
12
Shaker
6.96
11
31
Umuhuza, Blaise
11
Albany
6.97
18
32
Vailes, Jordan
11
Freeport
6.98
14
33
Lescouflair, Justin
10
Freeport
6.99
16
34
Lam, Kitman
11
Paul D Schreiber
6.99
6
35
Ohie-Enya, Onye
11
Hackley
6.99
3
36
Tait, Collin
10
Penncrest
7.00
8
36
Cam, Josh
12
Stamford
7.00
9
38
Oliver, Emmanuel
11
Cardinal Hayes
7.02
6
39
Oates, Kobe
11
Newburgh Free
7.02
3
40
Mikstay, Noah
11
John Jay (East F
7.04
18
41
Lee, Christopher
10
Holy Trinity
7.04
10
42
St. Vil, Lenz
11
Valley Stream No
7.05
5
43
Akasreku, Elorm
12
Pope John XXIII
7.05
10
44
Chaney, Jarrell
12
Albany
7.07
2
44
Martin, Jake
12
Island Trees
7.07
13
46
Scarlett, Isaiah
9
Christian Brothe
7.10
19
47
Lawson, Rashaun
12
Stamford
7.10
13
48
Bush, Robert
10
Paul VI
7.10
7
49
Odorisi, Jarrett
11
Mcquaid Jesuit
7.10
1
50
Hackett, Jacob
11
Pope John XXIII
7.11
12
51
Sleasman, Owen
11
Shaker
7.11
12
52
Park, JinUk
11
Paul D Schreiber
7.12
6
53
Tampanella, Dakota
12
Salesianum
7.13
20
54
Carter, Amir
12
Coatesville
7.13
20
55
Rodriguez, Franklin
12
Salesianum
7.15
5
56
Livingston, Malcolm
11
Roosevelt (LI)
7.15
15
57
Rivera, Esael
11
Newburgh Free
7.16
8
58
Beltran, Julian
12
SMSA (Sports)
7.16
3
58
Hernandez, Andrew
12
Xavier (NY)
7.16
7
60
Koroma, Amara
10
Hempstead
7.16
17
61
Pritchett, Jaylen
10
Hudson Falls
7.17
4
62
Ponce, Carlos
12
Xavier (NY)
7.17
10
63
Garrett Jr, Tremayne
10
Capital Preparat
7.19
16
64
Budhu, Justin
9
Freeport
7.19
2
65
Wright, Donovan
9
Burlington Towns
7.20
16
66
Johnston, JP
11
Paul D Schreiber
7.21
15
67
Rasch, Scott
-
Pearl River
7.21
10
68
Varruzzi, Ricky
11
St Francis Prep
7.22
9
69
Bendeck, Shawn
11
St Francis Prep
7.23
7
70
Torres, Christian
12
SMSA (Sports)
7.24
1
71
Lardi, Matt
10
Island Trees
7.24
16
72
Abreu, Jonathan
10
Roosevelt (LI)
7.24
14
73
McDonnell, Harrison
10
Penncrest
7.26
8
74
Hertzfeld, Nic
11
Delaware Militar
7.27
3
75
Martin, Andres
12
Newburgh Free
7.27
4
76
Lee, Adam
12
Xavier (NY)
7.27
2
77
Lopez, Cesar
12
Roosevelt (LI)
7.29
5
78
West, Manny
11
Middletown (NY)
7.29
12
79
Rondeau, Alan
12
Griswold
7.30
20
79
Gary, Jaden
10
Albany
7.30
19
81
Rigby, Ethan
10
Penncrest
7.30
16
82
Harrison, Jd
11
Pinelands Region
7.30
18
83
Robles, Brandon
12
Union City
7.30
19
84
Imbro, Richard
10
Island Trees
7.31
13
85
Tabb, Joshua
10
Valley Stream No
7.33
14
86
Williams, Christian
10
Penncrest
7.34
20
87
Caranda, Chancy
12
Burlington Towns
7.34
1
88
Justin, Marvin
12
Middletown (NY)
7.34
5
89
Chan, Robin Allen
12
SMSA (Sports)
7.35
2
90
Sims, Elijah
11
Newark
7.36
19
91
Addo-Baffour, Kwas
12
Shaker
7.37
17
92
Philemon, Chrys
11
Valley Stream No
7.38
18
93
Smith, Izaias
12
Saratoga Springs
7.38
11
94
Brown, Kevin
12
SMSA (Sports)
7.39
15
95
Fayomi, Omoniyi
12
Baldwin
7.39
3
96
Bogdan, Ben
12
Mcquaid Jesuit
7.39
9
97
Martino, Matt
9
Paul VI
7.40
19
98
Castillo, Aamir
10
Middletown (NY)
7.41
3
99
Harding III, Bobby
12
Xavier (NY)
7.41
13
100
Alliston, Darel
10
Archbishop Carro
7.42
19
101
Blythe, Javier
11
Valley Stream No
7.43
4
101
Griesbach, Joe
10
Delaware Militar
7.43
2
103
Fayomi, Olusola
12
Baldwin
7.43
4
104
Williams, Tay-Jon
10
Hempstead
7.43
18
105
Castro, Julian
12
Union City
7.44
1
106
Schoenfeld, Jacob
10
Valley Stream No
7.46
4
107
Richardson, Nazareth
-
Middletown (NY)
7.47
9
108
DiGiulio, Nicholas
10
Penncrest
7.53
8
109
Price, Anthony
10
Mineola
7.53
18
110
Craine, Steven
9
Island Trees
7.56
6
111
Mitchell, Sam
9
Roosevelt (LI)
7.56
12
112
Karmaker, Anand
12
HS For Math, Sci
7.57
2
113
Ragusa, Rob
10
Island Trees
7.57
5
114
Lewis, Breitling
10
Valley Stream No
7.57
20
115
Furrowh, Tajaii
12
Delaware Militar
7.60
1
116
Gordon, Jahmaro
11
Stamford
7.61
17
117
Avila, Fredis
11
Union City
7.63
11
118
Chen, Jeff
11
Union City
7.66
12
119
Perez, David
-
Newark
7.68
15
120
Gomez, Rigo
11
Union City
7.69
7
121
Sellitto, Matt
9
Island Trees
7.70
12
122
Hiraldo, Janluis
12
SMSA (Sports)
7.71
18
123
Zhirzhan, Jhon
12
Paul D Schreiber
7.71
5
124
Conti, Justin
11
Valhalla
7.77
13
125
Yuksel, Nolan
9
Pope John XXIII
7.77
15
126
Lawrence, Andrew
10
Hempstead
7.81
11
127
Bonilla, Juan
11
Union City
7.82
16
128
Chung, Jung
12
Paul D Schreiber
7.90
9
129
Johnson, Ryan
11
Island Trees
7.97
4
130
Gao, Owen
10
HS For Math, Sci
8.00
14
131
Novak, John
11
Pope John XXIII
8.03
17
132
Zucaro, Nate
11
Newark
8.05
11
133
Bishop, Mason
9
Hudson Falls
8.10
7
134
Sanchez, Julian
11
Union City
8.11
17
135
Bah, Abubakarr
11
Delaware Militar
8.88
1
136
Lawson, Nathan
10
Delaware Militar
9.11
2
--
Marshall, Ryhan
10
Christopher Colu
FS
20
Mens 200 Meters Freshman
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Flemmings, Tahje
9
Benjamin Banneke
22.52
nwi
2
2
Gould, Ryler
9
Newburgh Free
23.76
nwi
2
3
Lawrence, Dermack
9
Franklin K Lane
23.90
nwi
1
4
Hayde, Denzel
9
Franklin K Lane
24.10
nwi
1
5
Kone, Sidiki
9
Cardinal Hayes
24.32
nwi
1
6
Romaldo, David
9
East Meadow
24.42
nwi
2
7
Diebold, Peter
9
Weston
24.44
nwi
1
8
Arango, Juan
9
Massapequa
24.82
nwi
4
9
Harvey, Dandre
9
Paul Robeson for
24.96
nwi
11
10
Kiani, Ramin
9
Weston
25.03
nwi
3
11
Smith, Jaeden
9
Holy Cross
25.05
nwi
3
12
Jimenez, Adam
9
Newburgh Free
25.07
nwi
2
13
Edwards, Matthew
9
Lakeland/Panas
25.21
nwi
4
14
Dorce, Elijah
9
Nazareth Regiona
25.30
nwi
3
15
McDuffie, Justin
9
Nazareth Regiona
25.31
nwi
3
16
Kraebber, Phineas
9
Riverdale Countr
25.35
nwi
8
17
Powell, Maleek
9
Newburgh Free
25.43
nwi
3
18
Kruse, Christian
9
New Hope - Soleb
25.56
nwi
4
19
St.Louis, Justice
9
Nazareth Regiona
25.56
nwi
5
20
Reid, Reynaldo
9
Shaker
25.57
nwi
6
21
Romeo, Jalen
9
Christ The King
25.62
nwi
7
22
Morrison, Ajay
9
Christ The King
25.62
nwi
5
23
Castelli, Michael
9
Lakeland/Panas
25.74
nwi
6
24
Camara, Amadou
9
Taft Educational
25.75
nwi
2
25
Grant, Cameron
9
Blair Academy
25.80
nwi
4
26
Morishetty, Varun
9
Shaker
26.01
nwi
1
27
Daley, Shawn
9
Mt Vernon
26.21
nwi
6
28
Yearwood, Narian
9
St Francis Prep
26.22
nwi
3
29
Zamora, Tim
9
Pinelands Region
26.48
nwi
7
30
Cohen, Jacob
9
Trinity School
26.52
nwi
6
31
Kang, Jeremy
9
Nanuet
26.52
nwi
8
32
Then, Matthew
9
Christ The King
26.57
nwi
4
33
Zou, Tommy
9
HS For Math, Sci
26.67
nwi
10
34
Nachman, Spencer
9
Riverdale Countr
26.74
nwi
4
35
Scopino, Luke
9
Pleasantville (N
26.77
nwi
7
36
Jalloh, Muctar
9
Success Academy
26.80
nwi
11
37
Ewen, Xaiver
9
Newburgh Free
26.89
nwi
2
38
Johnson, Matthew
9
Pinelands Region
26.93
nwi
9
39
Jacquot, Matthias
9
HS For Math, Sci
27.15
nwi
10
40
Johnson, David
9
George Westingho
27.32
nwi
7
41
Maxwell, Isaiah
9
St Francis Prep
27.35
nwi
5
42
Davis, Tyshon
9
Success Academy
27.35
nwi
5
43
Dingman, Adam
9
Nanuet
27.53
nwi
7
44
Jefferson, Noah
9
Christ The King
27.54
nwi
5
45
Hu, Daniel
9
Trinity School
27.63
nwi
7
46
Javier, Kenlord
9
Ossining Senior
27.73
nwi
8
47
Reyes Reynoso, Oniber
9
Franklin K Lane
27.92
nwi
5
48
O'Neal, J'Adore
9
Lakeland/Panas
28.07
nwi
8
48
Rottenberg, Jacob
9
HS For Math, Sci
28.07
nwi
9
50
Nicolas, Sebastian
9
Success Academy
28.20
nwi
6
51
Arroyo, Gabriel
9
Lakeland/Panas
28.37
nwi
11
52
Wilmoth, Jarod
9
Cardinal Hayes
28.47
nwi
1
53
Mejia, Milber
9
Glen Cove
28.49
nwi
10
54
Farooqui, Huzaifa
9
Yonkers Public S
28.62
nwi
9
55
Harvey, Ben
9
North Warren Reg
28.62
nwi
12
56
Castro, Richard
9
Pinelands Region
28.72
nwi
11
57
Fleming, Jamel
9
Mt Vernon
28.90
nwi
9
58
White, Jalen
9
Nazareth Regiona
29.20
nwi
6
59
Francis, Nicholas
9
Franklin K Lane
29.20
nwi
10
60
Nikolaou, Georgios
9
HS For Math, Sci
29.28
nwi
10
61
Grant, Shazard
9
George Westingho
29.42
nwi
8
62
Mendez, Justin
9
Glen Cove
29.61
nwi
9
63
Garcia, Andres
9
Glen Cove
29.73
nwi
10
64
Furey, Christopher
9
Nanuet
29.73
nwi
9
65
Martinez, Victor
-
Information Tech
29.74
nwi
12
66
Gewida, Hamzah
9
Lakeland/Panas
29.85
nwi
12
67
Blight, Charles
9
Pinelands Region
30.26
nwi
11
68
White, Armani
9
Nazareth Regiona
30.68
nwi
8
69
Rosado, Joniel
9
Success Academy
34.51
nwi
12
Mens 200 Meters Middle School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ewers, Jermaine
15-16
New Horizon Trac
23.79
nwi
7
2
Taffe, Adrian
15-16
MySprintClub
24.43
nwi
3
3
Williams, Tavon
13-14
Bronx Tigers TC
25.52
nwi
2
4
Williams, Malique
15-16
V-Tesse Track Cl
25.66
nwi
1
5
Alauddin, Foyez
13-14
Five Points Runn
25.72
nwi
1
6
Webb, Asad
13-14
V-Tesse Track Cl
26.09
nwi
2
7
Wright, Justin
8
Somers
26.15
nwi
8
8
Jacques, Steven
13-14
New Horizon Trac
26.26
nwi
7
9
Roberts, Jahi
13-14
Medgar Evers Cou
26.38
nwi
2
10
Cisse, Moussa
7
Knowledge and Po
26.39
nwi
1
11
Sampson, Jalen
8
Robert Wagner
26.52
nwi
1
12
LIN, DANIEL
8
Hunter College
27.05
nwi
10
13
Shepherd Jr, Claude
13-14
MySprintClub
27.16
nwi
4
14
Spencer, Tommy
8
Somers
27.83
nwi
8
15
Dawson, Jared
11-12
Zodiacs
28.04
nwi
2
16
Jackson, Jordan
13-14
Brooklyn Lightni
28.10
nwi
5
17
Duncan, Eric
7
Newburgh Free
28.16
nwi
4
18
Tetro, Matthew
8
Somers
28.23
nwi
9
19
Montes, Samual
8
Newburgh Free
28.60
nwi
3
20
Robinson, Quanell
7
Knowledge and Po
28.67
nwi
1
21
Elijah Ojo
Unattached
28.76
nwi
10
22
Taylor, Dontay
8
Knowledge and Po
28.78
nwi
2
23
Rosenzweig, Nathan
8
Somers
29.23
nwi
8
24
Sansolis, Ethan
7
Robert Wagner
29.37
nwi
1
25
Jaronsky, Jake
8
North Warren
29.46
nwi
4
26
Switzer II, Steven
13-14
Zodiacs
29.51
nwi
4
27
Rackleff, Ethan
8
North Warren
29.52
nwi
3
28
Eames, Patrick
8
Somers
29.54
nwi
8
29
Jean- Pierre, Cedric
11-12
V-Tesse Track Cl
29.68
nwi
6
30
Klein, Hayden
8
Somers
29.89
nwi
8
31
Rodriguez, Jonathan
7
Robert Wagner
29.92
nwi
2
32
Williams, Cole
8
Somers
30.00
nwi
8
33
Brown, Tyler
7
Brother Joseph F
30.01
nwi
5
34
Mataraso, Hudson
7
Robert Wagner
30.17
nwi
3
35
Fucci, Connor
8
Somers
30.30
nwi
10
36
Hoekstra, Jan
8
Somers
30.35
nwi
7
37
Mackie, Jack
8
Somers
30.64
nwi
9
38
Koubek, Andrew
7
Brother Joseph F
30.82
nwi
7
39
Pellot, Angel
6
Knowledge and Po
30.92
nwi
3
40
Dolinsky, Connor
8
North Warren
30.93
nwi
5
41
Stracco, John
7
North Warren
31.73
nwi
4
42
Clarke, Kerk
6
Knowledge and Po
31.80
nwi
3
43
Escobar, Keifer
6
Robert Wagner
32.71
nwi
6
44
Borgese, Michael
8
Brother Joseph F
32.95
nwi
5
45
Fernandez, Jack
7
Somers
33.21
nwi
9
46
Tan, Derek
8
Somers
33.42
nwi
9
47
Morales, Brandon
7
College Achieve
33.49
nwi
6
48
Orfano, Jake
8
Brother Joseph F
34.21
nwi
7
49
Koubek, Jack
7
Brother Joseph F
34.33
nwi
7
50
Haigh, Daniel
7
Somers
34.58
nwi
10
51
Brxton, Kashawn
6
College Achieve
35.24
nwi
5
52
Streeter, Alexander
11-12
Brooklyn Lightni
36.16
nwi
4
53
Johnson, Jevon
7
Knowledge and Po
36.58
nwi
6
54
Washington, Issaih
7
Knowledge and Po
38.09
nwi
6
55
Galeano, Mitos
8
Somers
43.26
nwi
10
56
Roberts, Sean
5
College Achieve
44.71
nwi
5
--
Moore, Elijah
7
Knowledge and Po
DNF
nwi
6
Mens 200 Meters Novice
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Muhammed, Abubakar
12
Taft Educational
23.29
nwi
1
2
Juni Fletcher, Shaun
12
Taft Educational
23.46
nwi
1
3
Thurmond, Michael
12
Glen Cove
23.57
nwi
8
4
Brown, Kimani
11
Benjamin Cardozo
23.74
nwi
9
5
Titus, Joshua
11
Archbishop Mollo
23.82
nwi
2
6
Ononiwu, Chinemerem
11
Archbishop Mollo
23.83
nwi
2
7
Alao, Oluwatomide
12
Archbishop Mollo
23.84
nwi
1
8
McBride, TJ
11
Ossining Senior
24.05
nwi
1
9
Grey, Tyrone
12
Evander Childs
24.09
nwi
7
10
Phillips, Garfield
12
Evander Childs
24.11
nwi
7
11
Coen, Liam
12
Archbishop Mollo
24.15
nwi
2
12
Mollison, Joshua
11
Clara Barton
24.22
nwi
2
13
Sampah, Kwesi
12
Evander Childs
24.31
nwi
10
14
Sambone, Alessandro
12
Massapequa
24.34
nwi
1
15
Johnson, Chris
12
North Warren Reg
24.36
nwi
3
16
Curran, Liam
11
Massapequa
24.48
nwi
2
17
Anie, Emmanuel
12
Evander Childs
24.60
nwi
8
18
Crawford, Justin
12
Archbishop Mollo
24.68
nwi
4
19
Sprague, Lewis
11
Hastings
24.72
nwi
3
20
Nelson, Ruben
11
Uniondale
24.74
nwi
6
21
Lacey, LeRon
11
Mt Vernon
24.92
nwi
7
22
Tong, Chris
12
Hastings
24.96
nwi
3
23
Kumetz, Geo
12
North Warren Reg
25.06
nwi
4
24
Donelson, Jason
12
Massapequa
25.09
nwi
1
25
Khan, Shane
12
Archbishop Mollo
25.19
nwi
5
26
Lambrecht, Erik
10
Weston
25.26
nwi
3
27
Henry, Leon
11
Benjamin Cardozo
25.29
nwi
9
28
Medina, Bryan
11
HS For Math, Sci
25.34
nwi
4
29
Cherry, Brian
11
Christ The King
25.35
nwi
3
30
Ye, Joshua
9
Columbia Grammar
25.37
nwi
4
31
Singer, Max
12
Riverdale Countr
25.46
nwi
8
32
Felix, Andrew
11
Christ The King
25.49
nwi
5
33
Amoako, Andrew
11
Manhattan Center
25.56
nwi
4
34
McWilliams, Justin
12
Archbishop Mollo
25.61
nwi
4
35
Fisher, Ollie
11
Riverdale Countr
25.65
nwi
10
36
Seck, Souleman
11
Taft Educational
25.68
nwi
9
37
Guida, Joseph
12
Hendrick Hudson
25.90
nwi
2
38
Teriba, Omotolani
-
Benjamin Banneke
26.08
nwi
7
39
Blanthorn, Christopher
11
Syosset
26.16
nwi
7
40
Hernandez, Temito
11
East Meadow
26.23
nwi
6
41
Phillip, Kriston
12
Mt Vernon
26.27
nwi
10
42
Caamal, Matteo
11
Archbishop Mollo
26.58
nwi
6
43
Parbhoo, Justin
12
Christ The King
26.63
nwi
3
44
Rezhets, Alex
11
Archbishop Mollo
26.66
nwi
6
45
Sutherland, Roshaki
11
Benjamin Banneke
27.22
nwi
6
46
Desir, Chris
11
Archbishop Mollo
27.26
nwi
6
47
Shah, Jeet
12
Syosset
27.28
nwi
7
48
Anselm, Khalil
12
Mt Vernon
27.45
nwi
8
49
Anderson, Austin
12
North Warren Reg
27.47
nwi
5
50
Dyckman, Rob
9
East Meadow
27.67
nwi
5
51
Lam, John
11
East Meadow
27.75
nwi
5
52
Tan, Ryan
-
HS For Math, Sci
27.79
nwi
9
53
Heinemann, Axel
-
Riverdale Countr
27.88
nwi
10
54
Harris, Michael
11
Nanuet
27.88
nwi
5
55
Buenaventura, Raphael
11
HS For Math, Sci
27.93
nwi
8
56
Warrington, Alain
11
HS For Math, Sci
28.94
nwi
8
57
Ekstrom, David
11
HS For Math, Sci
29.66
nwi
9
58
Yoo, James
11
HS For Math, Sci
29.68
nwi
10
59
Torreno, Julian
11
HS For Math, Sci
29.93
nwi
10
60
Banda, Jeshua
11
Manhattan Center
30.01
nwi
9
Mens 200 Meters Sophomore
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Raysor, Brandon
10
Ossining Senior
23.18
nwi
1
2
Morgan, Andre
10
Nazareth Regiona
23.54
nwi
2
3
Cohen, Shamar
10
Benjamin Cardozo
23.68
nwi
1
4
Gill, Tremell
10
Medgar Evers Col
23.68
nwi
8
5
Maronie, Kenann
10
Taft Educational
23.82
nwi
2
6
Romain, Reggy
10
Franklin K Lane
23.92
nwi
1
7
Melhado, Malik
10
Paul Robeson for
23.96
nwi
1
8
Seide, Spencer
10
Mt Vernon
24.11
nwi
7
10
Daley, Danailey
10
Taft Educational
24.17
nwi
3
9
Johnson, Emmanuel
10
Nazareth Regiona
24.17
nwi
2
11
Alleyne, Shaquan
10
Benjamin Banneke
24.18
nwi
1
12
Hinds, Shawndre
10
Cardinal Hayes
24.24
nwi
2
13
Douglas, Aman
10
Benjamin Banneke
24.34
nwi
3
14
Drew, Nathaniel
10
Newburgh Free
24.48
nwi
8
15
Collins, Damion
10
Uniondale
24.54
nwi
4
16
Dunn, Daniel
11
Mt Vernon
24.68
nwi
9
17
Braithwait, Ryan
10
Nazareth Regiona
24.74
nwi
4
18
Lewis, Jhamar
10
Franklin K Lane
24.78
nwi
5
19
Jefferson, Noah
10
Ossining Senior
24.87
nwi
6
20
Drummonds, Demarco
10
Uniondale
24.92
nwi
13
21
Holder, Jaylan
10
St Francis Prep
24.99
nwi
6
22
Adames, Aldrik
10
Taft Educational
25.04
nwi
4
23
Alexandre, Voshon
10
Nanuet
25.05
nwi
3
24
Maldonado, Rafael
10
Ossining Senior
25.06
nwi
5
25
Quami, Curtis Rodriguez
10
Benjamin Banneke
25.17
nwi
3
26
Weston, Kymanni
10
Lakeland/Panas
25.21
nwi
5
27
Vilabrera, Justin
10
Clara Barton
25.24
nwi
4
28
Harris, Chance
10
Yonkers Public S
25.37
nwi
7
29
Cepeda, Justin
10
Franklin K Lane
25.37
nwi
2
30
Giarratanio, Steven
10
Massapequa
25.42
nwi
5
31
Qin, Marvin
10
Nanuet
25.44
nwi
4
32
Campbell, Antoine
10
Uniondale
25.46
nwi
3
33
Grant, Romario
10
Spring Creek Cam
25.51
nwi
11
34
Brown, Daniel
10
Trinity School
25.54
nwi
4
35
Kane, Sanoussi
10
Cardinal Hayes
25.59
nwi
1
36
Bender, Aaron
10
St Francis Prep
25.63
nwi
3
37
Cruz, Tyrone
10
Yonkers Public S
25.84
nwi
6
38
Mendez, Joshua
10
Mt Vernon
25.91
nwi
10
39
Overton, Taequon
10
Success Academy
25.96
nwi
9
40
Idemudia, Sean
10
Christ The King
26.23
nwi
8
41
Singh, Rashad
10
Uniondale
26.35
nwi
13
42
Moore, Conor
10
North Warren Reg
26.38
nwi
9
43
Damiron, Armani
10
HS For Math, Sci
26.50
nwi
6
44
Coleman, Jerald
10
Christ The King
26.57
nwi
10
45
Miller, Nathaniel
10
Uniondale
26.61
nwi
12
46
Cleary, Solomon
10
Mt Vernon
26.61
nwi
8
47
Lewis, Zion
-
Benjamin Banneke
26.63
nwi
7
48
Zuluaga, Christian
10
Ossining Senior
26.71
nwi
6
49
Ruffin, Da'Rion
10
Shaker
26.75
nwi
2
50
Warden, Sean
10
HS For Math, Sci
26.80
nwi
9
51
Yehoah, Louis
10
St Francis Prep
26.80
nwi
6
52
Reyes, Adam
10
East Meadow
26.85
nwi
5
53
Ferrante, Logan
10
North Warren Reg
27.01
nwi
7
54
Idemudia, Aaron
10
Christ The King
27.38
nwi
10
55
Morris, Treyvaugn
10
Nazareth Regiona
27.39
nwi
11
56
Rodriguez, Gabriel
10
Nanuet
27.58
nwi
7
57
Galindo, Henry
10
HS For Math, Sci
27.58
nwi
8
58
Alpert, Jeremy
10
HS For Math, Sci
27.70
nwi
8
59
Valenzula, Michael
10
St Francis Prep
28.07
nwi
7
60
Connor, Sean
10
New Hope - Soleb
28.28
nwi
9
61
Oomen, Joshua
10
Nanuet
28.34
nwi
10
62
Boothe, Kadeem
10
Mt Vernon
28.67
nwi
11
63
Takahashi, Schungo
10
Information Tech
28.68
nwi
13
64
Abraham, Anthony
10
Franklin K Lane
28.75
nwi
5
65
Hossain, Rafeed
10
HS For Math, Sci
28.78
nwi
12
66
Peterson, Carnell
10
Mt Vernon
28.85
nwi
11
67
Madarasz, Laszlo
10
New Hope - Soleb
28.96
nwi
10
68
Chamblee, Brandon
10
Success Academy
29.17
nwi
9
69
Chako, Siju
10
Nanuet
29.42
nwi
11
70
Simpson, Zach
10
North Warren Reg
29.81
nwi
10
71
Le, Malong
10
New Hope - Soleb
30.95
nwi
13
72
Freedman, Eli
10
North Warren Reg
32.21
nwi
12
73
Portovedo, David
10
North Warren Reg
32.62
nwi
11
74
Cue a, Cristian
-
Glen Cove
33.29
nwi
12
Mens 300 Meters Invitational
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Alleyne, Nate
12
Bishop Shanahan
34.71
2
2
Griffiths, Ronaldo
12
Clara Barton
34.74
2
3
Green, Miles
11
Saint Joseph's P
34.85
1
4
Williams, Noah
12
Mcquaid Jesuit
34.90
2
5
Ohie-Enya, Onye
11
Hackley
35.31
2
6
Ayhan, Ekrem
12
Blair Academy
35.43
1
7
Hughes, Keegan
12
Bishop Shanahan
35.48
2
8
Brown, Tai
11
Midwood
35.70
1
9
Miller, Michael
10
Christopher Colu
35.74
2
10
Gilkes, Demoni
11
Elmont Memorial
35.89
1
11
Harris Brown, Barrington
10
Dewitt Clinton
36.26
1
12
Teachey, Maurice
12
Malverne
36.54
1
Mens 300 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Robert, Walker
12
Newburgh Free
35.12
1
2
Hood, Jaelin
11
Freeport
35.46
1
3
Borzor, Christopher
11
Uniondale
35.61
4
4
Coeur, Damahya
12
Elmont Memorial
35.87
1
5
Williamson, Sincere
12
Binghamton
36.15
5
6
Carpenter, William
12
Ridgefield
36.16
8
7
Franco, Jose
11
Cardinal Hayes
36.18
3
8
Izien, Christian
11
Pope John XXIII
36.22
3
9
Allen, Emmanuel
12
West Springfield
36.26
3
10
Holtzclaw, Syeed
11
Albany
36.31
12
11
Paulino, Wilfris
12
Union City
36.33
1
12
Dennis, Jahmal
12
Uniondale
36.34
5
13
Johnson, Malik
11
Elmont Memorial
36.43
2
14
Stevens-Long, Travon
9
Clara Barton
36.49
2
15
Grinnage, Ahmad
12
Benjamin Banneke
36.54
1
16
Ramirez, Brian
12
Middletown (NY)
36.60
7
17
Cadore, Kwame
11
Erasmus Hall
36.74
5
18
Mathieu, Lucas
12
Elmont Memorial
36.83
6
19
Tosun, Conner
11
St John The Bapt
36.88
6
20
Umunakwe, Chizurum
12
John F Kennedy
36.88
3
21
Rodgers, Omar
11
Franklin K Lane
36.96
6
22
Hale, Ryan
12
Shaker
36.97
9
23
Richardson, Justin
11
Paul Robeson for
37.03
2
24
Cavotta, Nicholas
12
Saratoga Springs
37.04
6
25
Reagan, Easton
12
Schalmont
37.04
8
26
Spicer, Alex
11
Corning-Painted
37.11
5
27
Celestine, Jashua
12
Lakeland/Panas
37.11
6
28
Hart, Davian
12
Hempstead
37.15
5
29
Dalambert, Hans
12
Burlington Towns
37.17
31
30
Parker, Danny
11
St John The Bapt
37.29
11
31
Van der noll, Mitchell
11
Ridgefield
37.30
10
32
Novak, John
11
Pope John XXIII
37.34
9
33
Jones, Jalen
11
Burlington Towns
37.36
30
34
Wissman, Sean
11
Massapequa
37.38
4
35
Burrows Steele, Anthon
11
Paul Robeson for
37.38
12
36
Ferraro, Val
12
Xavier (NY)
37.40
8
37
Soffer, Matthew
12
Tenafly
37.43
19
38
Welton, Tyreem
12
Penn Wood
37.45
14
39
Sorensen, Mahlon
11
Trinity School
37.46
8
40
White, Jonathan
10
Lakeland/Panas
37.46
11
41
Van der Veer, Matt
12
Christian Brothe
37.53
8
42
Yolas, Ricardo
11
Arlington
37.59
14
43
Santana, Nelson
12
Cardinal Hayes
37.64
3
44
Gjelaj, Christian
11
Fordham Prep
37.64
7
45
Weston, Myles
11
Delaware Militar
37.66
2
46
Williams, Giordano
10
Uniondale
37.66
25
47
Hogan, Evan
12
Ridgefield
37.71
12
48
Collins, Michael
10
Benjamin Banneke
37.75
2
49
Legrair, Devon
11
Middletown (NY)
37.77
7
50
Jackson, Jordan
10
Freeport
37.80
20
51
Sanders, Donovan
12
Easton Area
37.80
16
52
Minerva, Nicholas
11
Seaford
37.81
17
53
Pressley, Jamal
12
Delaware Valley
37.84
22
54
Curra, Dominick
11
Immaculate
37.86
13
55
Mouzon, Daishawn
12
Delaware Valley
37.91
23
56
Smith, James
12
St John The Bapt
37.92
11
57
Turdera, Francisco
11
Ridgefield
37.95
17
58
Saxton, Joseph
11
Nanuet
37.96
20
59
Flaherty, Brian
10
Pearl River
37.98
17
60
Mollison, Joshua
11
Clara Barton
38.00
10
61
Borzillieri, Peter
11
West Seneca West
38.01
13
62
Romain, Reggy
10
Franklin K Lane
38.06
10
63
Slater, Davin
11
Newburgh Free
38.07
12
64
Joey, Collins
11
Patchogue/Medfor
38.13
12
65
Paulino-Minyety, Yorlly
11
Uniondale
38.14
23
66
Luctamar, Josias
11
Lakeland/Panas
38.15
10
67
Dyson, Ian
10
Ridgefield
38.15
10
68
Arvapally, Ruthvik
12
Shaker
38.20
20
69
Williams, Aidan
10
Ridgefield
38.21
15
70
Grant, Ellyson
11
Newburgh Free
38.22
4
71
Lee, Christopher
10
Holy Trinity
38.27
24
72
Nmah, James
9
Penn Wood
38.27
23
73
Cobb, Bryan
11
Delaware Valley
38.28
22
74
Banful, Humphrey
11
Clara Barton
38.30
15
75
Smith, Terrell
11
St Frances
38.32
18
76
Kim, Daniel
10
Vestal
38.33
25
77
Wright, Kendall
12
Lakeland/Panas
38.34
10
78
Glemaud, Erik
12
Baldwin
38.35
15
79
Teachey, Rashad
9
Malverne
38.37
28
79
Colter, Ted
12
Xavier (NY)
38.37
20
81
O'Meara, Michael
12
Nanuet
38.40
27
82
Alleyne, Corahn
10
Delaware Militar
38.45
4
83
Christe, Matthew
10
Immaculate
38.46
16
84
Almanzar, Albis
12
John F Kennedy
38.48
4
85
Lucas, Rashid
12
Burlington Towns
38.50
14
86
Schueler, Charlie
11
Lynbrook
38.50
8
87
Mends, Daniel
11
Burlington Towns
38.51
14
88
Rivera, Esael
11
Newburgh Free
38.52
13
89
Pleasant, Samir
12
Delaware Valley
38.52
22
90
McPartland, Edward
11
Lakeland/Panas
38.61
13
91
Nelson, Travis
12
Hempstead
38.64
7
92
Mckenzie, Maraco
10
John F Kennedy
38.64
9
93
Martinez, Yeriel
11
Union City
38.65
31
94
Carr, Andre
11
St Frances
38.66
18
95
Gardiner, Samuel
12
Weston
38.70
22
96
Vilinskis, Thomas
11
Ridgefield
38.72
16
97
Livingston, Malcolm
11
Roosevelt (LI)
38.73
20
98
Hines, Jeremiah
12
Binghamton
38.78
14
99
Kolleh, Francis
12
Delaware Valley
38.84
23
100
Murray, Cheyenne
12
Delaware Valley
38.88
22
101
Joseph, Reginald
12
Elmont Memorial
38.89
9
102
Winston, Deyon
12
Lakeland/Panas
38.91
17
103
Beltran, Julian
12
SMSA (Sports)
38.92
5
104
Budhu, Justin
9
Freeport
38.94
27
105
Lawson, Rashaun
12
Stamford
38.97
29
106
ST Rose, Javier
12
Benjamin Banneke
38.97
6
107
Anderson, Samuel
12
Pleasantville (N
38.98
15
108
Egan, Nick
12
St John The Bapt
38.99
25
109
Page, Egypt
12
Binghamton
39.02
11
110
Kelly, Travis
10
West Seneca West
39.03
32
111
Robles, Brandon
12
Union City
39.03
31
112
Fohner, David
12
Archbishop Carro
39.04
26
113
Gleplay, Answered
11
Penn Wood
39.06
23
114
Politi, Michael
9
St Peters Boys
39.06
21
115
Garcia, Jeff
11
Glens Falls
39.07
15
116
Tyszka, Chris
11
St John The Bapt
39.09
34
117
Walker, Rashon
10
Easton Area
39.12
17
118
Leibers, Charlie
10
Saratoga Springs
39.14
24
119
Ferrara, Robert
12
Massapequa
39.20
18
120
Maxwell, Patrick
11
Delaware Valley
39.22
19
121
Giordano, Cameron
12
Glens Falls
39.22
15
122
Harrison, Jd
11
Pinelands Region
39.22
34
123
Charbonneau, Justi
12
Cohoes
39.29
16
124
Laguerre, Alberto
12
Lawrence
39.31
4
125
Young, John
11
Lakeland/Panas
39.41
28
126
Hackett, Jacob
11
Pope John XXIII
39.42
13
127
White, William
10
Riverdale Countr
39.46
22
128
MacMurray, Zachary
10
Griswold
39.47
24
129
Mance, Colin
10
Christian Brothe
39.49
24
130
Sleasman, Owen
11
Shaker
39.50
13
131
Tria, Gian Angelo
12
Xavier (NY)
39.50
24
132
Martin, Andres
12
Newburgh Free
39.52
11
133
Elliot, Bryan
-
St Peters Boys
39.54
21
134
Vancoughnett, Kyle
11
Arlington
39.57
20
135
Wright, Donovan
9
Burlington Towns
39.59
31
136
Morris, Christian
12
Immaculate
39.60
21
137
Torres, Christian
12
SMSA (Sports)
39.67
27
138
Oates, Kobe
11
Newburgh Free
39.70
12
139
Wrede, Jarrett
12
St John The Bapt
39.72
25
140
Curry, Kevin
9
Immaculate
39.76
38
141
Bradley, Matthew
10
Salesianum
39.85
43
142
Saffrerstein, Chaz
9
Packer Collegiat
39.87
18
143
Del Moral, Deven
12
Easton Area
39.89
16
144
Charvis, Tavis
11
Elmont Memorial
39.92
24
145
Correa, Felix
11
Albany
39.95
27
146
Rheiner, Jarred
12
Pinelands Region
39.97
34
147
McDermott, Ethan
10
Pearl River
40.00
18
148
McGuigan, Jake
11
Paul VI
40.00
7
149
Mulvey, Patrick
9
Baldwin
40.00
34
150
Menon, Arnav
12
Lakeland/Panas
40.01
27
151
Wu, Nick
11
West Springfield
40.05
27
152
Pritchett, Jaylen
10
Hudson Falls
40.05
30
153
Michael, Andrew
12
West Seneca West
40.10
28
154
Batista, Christopher
11
Fordham Prep
40.10
7
154
Rondeau, Alan
12
Griswold
40.10
26
156
Bentil, Sidney
12
Fordham Prep
40.12
29
157
Armstrong, Korey
11
Nazareth Regiona
40.19
29
158
Odume, Chike
11
Fordham Prep
40.20
35
159
Kim, David
10
Vestal
40.31
30
160
Thelliyanka, Steven
9
Valhalla
40.34
36
161
Castro, Julian
12
Union City
40.34
32
162
Monroe, Al
9
Seaford
40.40
30
163
Greer, Amare
12
Erasmus Hall
40.44
17
164
Healy, Michael
11
St John The Bapt
40.45
34
165
White, Garth
11
St Frances
40.45
31
166
Kanu, Ike
11
Elmont Memorial
40.52
25
167
Mihalik, Jason
11
Burlington Towns
40.53
43
168
Markos, Manav
11
Ridgefield
40.62
16
169
Hurtado, Kenneth
11
Fordham Prep
40.65
34
170
Wheeler, Billy
11
St Peters Boys
40.71
21
171
Sutliff, Chase
12
Sidney Central
40.73
19
171
Anselmi, Mark
11
Pearl River
40.73
35
173
Harmer, Grant
10
Ridgefield
40.74
26
174
Burke, Conor
11
Pearl River
40.78
28
175
Davis, Trey
12
Packer Collegiat
40.83
29
176
Jean-Michel, Henry
11
Franklin K Lane
40.85
9
177
Armstrong, Rob
12
Weston
40.87
23
178
Tunney, Devin
11
Fordham Prep
40.95
33
179
Peryea, Michael
11
Lakeland/Panas
40.98
29
180
Leonard, Chris
11
Lakeland/Panas
41.07
28
181
Cosentino, Matteo
11
Fordham Prep
41.17
40
182
Flowers, Quentin
-
John F Kennedy
41.18
9
183
Majewski, Trevor
11
West Seneca West
41.24
36
184
Jocobo, Eduardo
10
Cardinal Spellma
41.33
35
185
Kolk, Orion
11
Pearl River
41.36
36
186
Stefanek, Jeff
12
Sidney Central
41.52
19
187
Ryan, Matt
10
Seaford
41.58
30
188
Milaccio, Matthew
11
Fordham Prep
41.59
36
189
Siddiqi, Usama
12
Shaker
41.70
19
190
Brown, Kevyn
12
SMSA (Sports)
41.71
26
191
Falconetti, Logan
10
Salesianum
41.82
43
192
Christopher, Reitano
12
Fordham Prep
41.83
29
193
Shinder, Matthew
11
Nanuet
41.87
37
194
Frederick, Devan
11
Lakeland/Panas
42.08
33
195
Young, Christian
11
Lakeland/Panas
42.20
28
196
Odume, Chima
11
Fordham Prep
42.29
32
197
Diaz, Alexander
9
Hicksville
42.33
37
198
Martin, Michael
11
Fordham Prep
42.39
35
199
Look, Matthew
11
Fordham Prep
42.40
37
200
Friend, Christopher
11
Fordham Prep
42.64
38
201
Jarvis, Nigel
11
St John The Bapt
42.78
33
202
Werdann, alex
11
Immaculate
42.79
38
203
O'Sullivan, Brendan
11
Fordham Prep
42.82
35
204
Ng, justin
11
St Peters Boys
42.95
21
205
Pereira, Dan
11
Mineola
42.97
38
206
Fayomi, Olusola
12
Baldwin
42.97
35
207
Burnett, Henry
11
Fordham Prep
42.99
36
208
Scriven, Wesley
11
Immaculate
43.01
30
209
Fernandez, Marcus
11
Fordham Prep
43.03
37
210
Gashi, Bekim
-
Pearl River
43.05
38
211
Diaz, Matthew
11
Fordham Prep
43.05
33
212
Hines, Andre
9
St Peters Boys
43.08
21
213
Bergamini, Edward
12
Lakeland/Panas
43.10
36
214
Corrigan, Jack
11
Fordham Prep
43.16
37
215
Pena, Christopher
11
La Salle Academy
43.22
37
216
Heffernan, Ryan
10
Pearl River
43.27
39
217
Ring, Matthew
11
Fordham Prep
43.44
33
218
Masiuk, Andrew
11
Burlington Towns
43.70
43
219
Stevens, Dominick
12
Binghamton
43.76
38
220
Hiraldo, Janluis
12
SMSA (Sports)
43.81
26
221
Donovan, Jack
11
Fordham Prep
43.93
41
222
Fray, Brian
11
Fordham Prep
44.03
42
223
Oliva, Irving
11
Hicksville
44.03
39
224
Cartwright, Jordan
12
Albany
44.16
25
225
Ferrante, Brandon
11
Valhalla
44.23
43
226
Repici, Tyler
11
Burlington Towns
44.25
44
227
Horton Jr, John
11
Paul VI
44.31
18
228
Shepardson, Kevin
11
Nanuet
44.70
41
229
Watkins, Keyon
12
Paul VI
44.85
19
230
Geremia, Lucas
11
Fordham Prep
44.86
41
231
Coughlin, Brendan
11
Fordham Prep
45.02
41
232
deFalco, Francesco
11
Fordham Prep
45.05
42
233
Hill, Rameek
11
La Salle Academy
45.15
32
234
Gleason, Konnor
10
Griswold
45.32
40
235
Ringelstein, Ryan
11
Fordham Prep
45.68
41
236
Bin, Ian
11
Lakeland/Panas
45.70
40
237
O'Rourke, Raymond
11
Fordham Prep
45.74
42
238
Hussain, Rafeed
11
Hicksville
45.81
39
239
Frank, Nicholas
11
Fordham Prep
46.09
42
240
Silverio, Tyler
12
John F Kennedy C
46.38
39
241
Reilly, Christian
9
Pope John XXIII
46.49
39
242
Chaidez, Sal
9
Hudson Falls
46.65
42
243
Osborne, Christophe
10
John F Kennedy
46.86
40
244
Gist, Elijah
12
Albany
46.87
43
245
Furrowh, Tajaii
12
Delaware Militar
47.23
33
246
Daniels, Andrew
9
Binghamton
47.23
14
247
Adamo, Patrick
11
Fordham Prep
47.46
42
248
Kumar, Jay
11
Hicksville
47.51
41
249
Dawson, Chaz
11
Lakeland/Panas
47.61
40
250
Bishop, Mason
9
Hudson Falls
48.69
31
251
Bah, Abubakarr
11
Delaware Militar
48.94
32
252
Carrea, Michael
9
La Salle Academy
49.33
39
253
Lawrence, Andrew
10
Hempstead
51.19
40
254
Beebe, Phillip
9
Binghamton
55.10
44
255
Westberg, Eddie
10
Binghamton
57.10
44
256
Lawson, Nathan
10
Delaware Militar
57.23
32
257
Flores, Carlos
9
La Salle Academy
1:01.75
44
--
McQuillan, David
11
Vernon Township
FS
26
Mens 300 Meters Elite/Pro
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lalonde Gordon
Trinidad
32.88
0
2
Chris Naliali
Zenith Velocity
33.80
0
3
Emmanuel Tugumirsize
CPTC NB
34.02
0
4
Jamal Roberts
Unattached
35.85
0
5
Adrian Crichlow
CPTC NB
35.85
0
Mens 600 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Manyeah, Dennis
12
Penn Wood
1:23.58
1
2
Halls, Tyrese
12
Hempstead
1:23.85
1
3
Dupell, Robert
11
Saint Joseph's P
1:23.87
1
4
Rambo, Jarod
12
West Springfield
1:23.98
1
5
Perdomo, Jeffrey
11
Dewitt Clinton
1:24.54
1
6
Kraus, Stephen
12
Easton Area
1:25.59
3
7
Morris, Christian
12
Immaculate
1:25.63
5
8
Levine, Joseph
12
Paul D Schreiber
1:25.82
1
10
Christe, Matthew
10
Immaculate
1:25.86
5
9
Harris, Jackson
11
Riverdale Countr
1:25.86
4
11
O'Brien Smith, Kevon
10
Freeport
1:26.25
2
12
Thomas, Kristoph
12
Cardinal Hayes
1:26.33
12
13
Sam, Joshua
12
Freeport
1:26.38
1
14
Larson, Jack
11
Corning-Painted
1:26.40
3
15
Cleary, John
10
Corning-Painted
1:27.05
3
16
Daniels, Antonio
12
Binghamton
1:27.23
12
17
Deloatch, David
11
C.H. Flowers
1:27.28
4
18
Caracciolo, Joey
11
Lynbrook
1:27.31
2
19
Blake, Taylor
11
C.H. Flowers
1:27.76
2
20
Reagan, Easton
12
Schalmont
1:27.94
2
21
Robinson, Tahj
12
Uniondale
1:28.15
7
22
Ballenger, John
11
Weston
1:28.26
3
23
Polo, Optaciano
12
Cardinal Hayes
1:28.26
12
24
Gustavson, Spencer
12
Lakeland/Panas
1:28.59
4
25
Pagan, Daniel
12
St Peters Boys
1:28.62
12
26
Cohen, Robert
12
Ridgefield
1:28.97
6
27
Mcmillan, Lamar
12
C.H. Flowers
1:28.98
2
28
Coley, Ulawrence
12
Mt Vernon
1:29.16
12
29
Ponzio, Nick
12
St John The Bapt
1:29.16
3
30
Kelsey, Andrew
12
Shaker
1:29.28
3
31
Karakadas, Georgios
11
Greenwich
1:29.47
2
32
VanVorst, Kevin
10
Massapequa
1:29.56
2
33
Martinez, Joan
12
Union City
1:29.73
5
34
Adams, Ryan
11
Winslow Township
1:30.06
7
35
Hicks, Zach
11
Patchogue/Medfor
1:30.16
3
36
Gaddy, Elijah
12
Shaker
1:30.28
5
37
Baloga, Matthew
12
Arlington
1:30.34
5
38
Elliott, Ethan
11
Elmont Memorial
1:30.49
3
39
Eliffe, Liam
11
Arlington
1:30.56
5
40
Chase, Anthony
11
Winslow Township
1:30.74
6
41
Branch, Joseph
11
West Springfield
1:30.83
4
42
Collins, Matthew
12
Greenwich
1:31.05
5
43
Cousar, Davon
10
C.H. Flowers
1:31.18
6
44
DeMaio, Peter
12
St John The Bapt
1:31.28
2
45
Dion, Tyler
11
Cohoes
1:31.43
6
46
Woods, Thomas
11
West Seneca West
1:31.44
6
47
Clarke, Seon
11
Sheepshead Bay (
1:31.45
6
48
Dequeker, Bastian
12
Greenwich
1:31.56
5
49
Jupp, Simon
9
Ridgefield
1:31.76
9
50
Casamassima, Alex
10
Cardinal Spellma
1:32.28
7
51
Rodriguez, Nate
9
Christian Brothe
1:32.60
7
52
Paretzky, Russell
12
Pinelands Region
1:32.71
3
53
Millien, Gardy
12
Baldwin
1:32.71
4
54
Rodriguez, Franklin
12
Salesianum
1:32.93
6
55
Averhart, Trevon
11
Winslow Township
1:32.94
8
56
Martino, Matt
9
Paul VI
1:32.97
5
57
Chan, Robin Allen
12
SMSA (Sports)
1:33.12
4
58
Feldman, Elias
12
Paul D Schreiber
1:33.18
4
59
Bogdon, Dylan
10
Christian Brothe
1:33.59
6
60
Floyd, Corey
10
Delaware Valley
1:33.65
7
61
Wolfson, Tobias
-
Riverdale Countr
1:33.67
9
62
Sacchi, Christopher
12
Ridgefield
1:34.07
9
63
Haynes, Dante
11
Binghamton
1:34.18
7
64
Quiroga, Edouard
12
Greenwich
1:34.50
6
65
Piao, Mickey
11
Immaculate
1:34.59
12
66
Baker, Ben
11
Ridgefield
1:34.63
9
67
Correa, Felix
11
Albany
1:34.63
9
68
Kyritsis, Alec
9
Packer Collegiat
1:34.79
9
69
Edwards, Jamel
11
Benjamin Banneke
1:34.89
7
70
Wilhelm, Brendan
11
Salesianum
1:34.90
6
71
Roberts, William
12
Pope John XXIII
1:34.95
8
72
Ndir, Khalifa
12
C.H. Flowers
1:34.97
6
73
Manjaro, Koodsha
11
Burlington Towns
1:35.39
11
74
Richardson, Trevon
10
Delaware Valley
1:35.46
7
75
Cadle, Raynel
12
John F Kennedy
1:35.48
9
76
Banson, Elijah
12
Cardinal Hayes
1:35.48
12
77
Colon, Joe
12
Middletown (NY)
1:35.56
8
78
Singer, Max
12
Riverdale Countr
1:35.57
7
79
Fazzone, Nick
12
Shaker
1:35.78
5
80
Hoene, Nicholas
9
Hicksville
1:36.03
8
81
Folan, Thomas
12
St John The Bapt
1:36.16
8
82
Kidney, Kevin
12
St Peters Boys
1:36.96
8
83
Joseph, Nadayabyah
12
Benjamin Banneke
1:37.08
7
84
Hurley, Justin
12
Packer Collegiat
1:37.54
8
85
Merritt, James
11
Nanuet
1:37.56
11
86
Catanese, Anthony
11
St John The Bapt
1:37.58
8
87
Repici, Tyler
11
Burlington Towns
1:37.72
11
88
Fajardo, Brandon
11
HS For Math, Sci
1:38.09
9
89
Moore, William
11
Burlington Towns
1:38.27
10
90
Oliphant, Marlon
11
Hempstead
1:38.47
10
91
Webb, Zahrae
10
SMSA (Sports)
1:38.50
8
92
Fallat, Hunter
10
Schalmont
1:38.74
8
93
Madden, Sean
12
St John The Bapt
1:39.78
8
94
Slattery, Matt
10
Paul VI
1:40.03
7
95
Ferrandino, Michael
9
Ridgefield
1:40.03
11
96
Vanenburg, Brandon
11
Baldwin
1:40.14
9
97
Friel, Reed
12
Lakeland/Panas
1:40.29
10
98
Communale, Michael
12
Nanuet
1:40.32
11
99
Frederick, Devan
11
Lakeland/Panas
1:40.35
12
100
Graff, Liam
9
Baldwin
1:40.39
9
101
Mihalik, Jason
11
Burlington Towns
1:40.68
11
102
Wilson, Jacob
10
Schalmont
1:41.00
12
103
Mullen, Cody
9
Griswold
1:41.08
10
104
Reid, Brandon
9
Vestal
1:41.13
10
105
Jenkins, Ben
-
Riverdale Countr
1:41.45
10
106
Gupta, Prasid
12
HS For Math, Sci
1:42.05
10
107
Juncaj, Sebastian
11
Cardinal Spellma
1:42.29
10
108
Wingate, David
10
C.H. Flowers
1:42.42
6
109
Slon, Nigel
10
HS For Math, Sci
1:42.76
10
110
Bergamini, Edward
12
Lakeland/Panas
1:43.36
10
111
Phillips, Ben
11
Salesianum
1:43.60
8
112
Glover, Ishmael
12
Delaware Valley
1:43.73
7
113
Jones, Mathew
11
Cardinal Spellma
1:44.26
10
114
Harris, Unique
11
Cardinal Spellma
1:44.31
11
115
Farese, Anthony
12
Nanuet
1:44.78
11
116
Gramprey, Liam
10
St Peters Boys
1:44.98
9
117
Guccione, Sebastian
11
Ridgefield
1:45.32
9
118
Atkins, Liam
11
Lakeland/Panas
1:46.07
10
119
White, Tariq
9
Nazareth Regiona
1:48.49
12
120
Bin, Ian
11
Lakeland/Panas
1:49.38
11
121
McGroary, Matthew
10
Archbishop Carro
1:51.00
11
122
Boon, Roy
-
HS For Math, Sci
1:51.99
11
123
Chernjawski, Michael
11
Lakeland/Panas
1:53.88
12
124
Dowd, Douglas
12
Hudson Falls
1:57.90
12
125
Dawson, Chaz
11
Lakeland/Panas
1:59.97
12
126
Carrea, Michael
9
La Salle Academy
2:00.70
12
127
DiLullo, Michael
10
John F Kennedy C
2:01.67
12
128
Gerrity, Liam
11
John F Kennedy C
2:02.98
12
129
Diop, Ibrahim
11
La Salle Academy
2:05.10
12
--
Lawrence, Jordan
12
Newburgh Free
DNF
1
Mens 600 Meters Elite/Pro
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Tommy Land
Speed River
1:20.02
0
2
Julius Mutekanga
New Balance
1:20.06
0
3
Billy Looney
CPTC NB
1:20.464
0
4
Terrance Livingston
CPTC NB
1:20.467
0
5
Sean Atkinson
CPTC NB
1:21.26
0
6
Veer Bhalla
Battle Road
1:21.56
0
7
Jose Veras
Zenith Velocity
1:22.79
0
Mens 1000 Meters Freshman
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Weeks, Chris
9
West Springfield
2:42.00
1
2
Williams, Zedekiah
9
Cardinal Hayes
2:47.13
1
3
Sourav, Azwad
9
Benjamin Banneke
2:51.09
1
4
Bucci, Daniel
9
Pleasantville (N
2:52.15
1
5
Bakraqi, Leart
9
Lakeland/Panas
2:52.34
1
6
Pritchard, Samuel
9
West Springfield
2:53.02
1
7
Corcoran, Billy
9
Newburgh Free
2:53.58
1
8
Wolfson, Tobias
-
Riverdale Countr
2:54.16
4
9
Booker, Kadarai
9
Taft Educational
2:54.65
1
10
Frain, Logan
9
Syosset
2:56.21
1
11
Choi, Paul
9
East Meadow
2:56.91
2
12
Lynch, Aidan
9
Pleasantville (N
2:58.02
2
13
Mullings, Isaac
9
Taft Educational
2:58.13
1
14
Riley, Jake
9
North Warren Reg
2:58.49
1
15
Vazquez, Ruffino
9
Shaker
2:58.55
4
16
Pick, Hunter
9
Syosset
2:58.61
1
17
Mohtadi, Kevin
9
Syosset
2:58.98
2
18
Cembalest, Peter
9
Packer Collegiat
3:00.25
1
19
Owens, Matt
9
East Meadow
3:01.07
2
20
Nvar, Kelvyn
9
Riverdale Countr
3:01.09
4
21
Batelic, Dominick
9
Newburgh Free
3:01.53
1
22
Llanos, Diego
9
St Francis Prep
3:01.85
2
23
Mastandrea, Nicholas
9
Syosset
3:03.53
2
24
Rangell, Alex
9
Syosset
3:03.54
2
25
Prezioso, Dominic
10
North Warren Reg
3:06.68
1
26
Oakes, Nataniel
-
Riverdale Countr
3:09.42
4
27
Baxt, Jack
9
Syosset
3:09.54
2
28
Kelly, Colin
9
Lakeland/Panas
3:10.88
2
29
Murphy, James
9
Massapequa
3:11.50
1
30
Horsa, Chris
9
Mahwah
3:11.62
2
31
Fredericks, cole
9
Albertus Magnus
3:12.08
2
32
Ortman, Jordan
9
West Seneca West
3:12.35
2
33
Patel, Ishaan
9
Syosset
3:12.75
2
34
Kim, John
9
Syosset
3:13.26
2
35
Aspiras, Andrew
9
Syosset
3:14.05
3
36
D'Alto, Jake
9
East Meadow
3:14.92
2
37
Reisler, Jack
9
Packer Collegiat
3:14.95
2
38
Baxt, Aaron
9
Syosset
3:15.50
3
39
Dimm, Alexander
9
Pinelands Region
3:21.09
4
40
Nunez, Joel
M
Cardinal Hayes
3:21.91
2
41
Feeney, Luke
9
Syosset
3:23.23
3
42
Banish, Jason
9
East Meadow
3:23.35
3
43
Rolison, Nolan
9
Pinelands Region
3:23.36
4
44
Kay, Michael
9
Pinelands Region
3:24.03
4
45
Johnstone, Devin
10
North Warren Reg
3:24.33
2
46
Bowen, Justin
9
Pinelands Region
3:24.55
4
47
Curry, Thomas
9
Nanuet
3:24.95
3
48
Syron, Dillon
9
Yonkers Public S
3:25.91
3
49
Kurpisz, Michael
9
East Meadow
3:26.19
3
50
Savoretti, Vincent
9
East Meadow
3:26.30
3
51
Judge, Alexi
9
Packer Collegiat
3:27.23
3
52
Hyde, Michael
9
Columbia Grammar
3:27.71
4
53
Kaplan, Jason
9
East Meadow
3:28.54
4
54
De Angelis, Renato
9
Trinity School
3:29.07
3
55
Moller, George
9
St Francis Prep
3:30.64
3
56
Marks, Benjamin
9
Riverdale Countr
3:30.69
3
57
Lin, Ramond
9
HS For Math, Sci
3:30.97
3
58
Fischer, Kurt
9
Columbia Grammar
3:31.69
4
59
Jelveh, Aidan
9
Packer Collegiat
3:32.46
4
60
Baum, Max
9
Trinity School
3:32.75
4
61
Kayafas, Anthony
9
Benjamin Cardozo
3:33.76
3
62
Franklin, Dimitri
9
Success Academy
3:34.05
4
63
Marotta, Anthony
9
St Francis Prep
3:35.78
3
64
Renville, Jordan
9
Packer Collegiat
3:36.69
3
65
Martin, Nicholas
9
Columbia Grammar
3:37.20
4
66
Jenkins, Jayden
10
Success Academy
3:38.24
4
67
Arroyo, Zach
9
Packer Collegiat
3:39.12
4
68
Lopez, Nathaniel
9
East Meadow
3:39.92
3
69
Eldermire, Evan
9
Riverdale Countr
3:44.80
4
70
McCabe, Frankie
9
Nanuet
3:50.13
4
71
Rosado, Joniel
9
Success Academy
3:56.67
4
72
Gakshteyn, Jake
9
East Meadow
4:08.56
3
Mens 1000 Meters Middle School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lecocq, Zakk
8
Robert Wagner
3:06.84
0
2
Milroy, Aidan
8
John Jay (East F
3:09.81
0
3
Imbruce, Dylan
Unattached
3:12.38
0
4
Luthra, Rohan
8
Hunter College
3:15.91
0
5
Kapica, Matthew
7
Somers
3:15.97
0
6
Parker, Noble
13-14
Bronx Tigers TC
3:16.85
0
7
Pena, Ryan
13-14
MySprintClub
3:18.57
0
8
Addison, Alexander
11-12
TSC Track Club
3:20.10
0
9
Medina, Alexandru
8
Middle Village P
3:27.86
0
10
Isaacs, Karell
15-16
Bronx Tigers TC
3:31.16
0
11
Roy, Dax
8
Robert Wagner
3:33.83
0
12
Fragapane, Matthew
7
Middle Village P
3:35.01
0
13
Chin, Jared
7
Robert Wagner
3:37.16
0
14
Dunker, Matt
8
Eldred Central
3:37.46
0
15
Lazo, Bradley
7
Brother Joseph F
3:38.13
0
16
Kimmelman, Zachary
6
Robert Wagner
3:38.60
0
17
Kohnhorst, Hugo
6
Robert Wagner
3:41.71
0
18
Orfano, Jake
8
Brother Joseph F
3:42.60
0
19
Girshon, Justin
7
Robert Wagner
3:45.49
0
20
Heller, Leo
8
Robert Wagner
3:48.55
0
21
Dragovich, Philip
7
Robert Wagner
3:56.06
0
22
Campagna, Brandon
7
Robert Wagner
3:56.93
0
23
Scher, Ethan
7
Robert Wagner
4:00.88
0
24
Dana, Raul
7
Robert Wagner
4:06.20
0
25
Mederrick, Logan
6
Robert Wagner
4:08.88
0
--
Perrone, Anthony
7
Brother Joseph F
DNF
0
Mens 1000 Meters Novice
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rodrigues, Patrick
11
Ossining Senior
2:50.15
1
2
Hernandez, Keith
11
East Meadow
2:51.50
1
3
YEN, TIMOTHY
12
Benjamin Cardozo
2:52.06
1
4
Arias, Darwin
11
Ossining Senior
2:52.15
1
5
Hunt, Prince-Aziz
12
Cardinal Hayes
2:52.43
2
6
Wiserman, Herschel
11
Syosset
2:52.91
2
7
Noureldeen, Yousef
12
East Meadow
2:53.32
1
8
Chvasta, Matthew
11
Syosset
2:54.84
1
9
Allu, Abhi
11
Syosset
2:55.06
1
10
Solano, Aiden
12
North Warren Reg
2:55.09
2
11
Effros, Zachary
11
Benjamin Cardozo
2:55.61
1
12
Pulis, Jake
11
Massapequa
2:56.18
1
13
Paoli, Joseph
12
Hastings
2:56.49
2
14
Summers, William
12
North Warren Reg
2:56.58
2
15
Merando, Nicholas
11
Lakeland/Panas
2:57.37
1
16
Miranda, Will
12
East Meadow
2:57.40
2
17
Salmon, Joshua
12
North Warren Reg
2:58.26
2
18
Joseph, Nadayabyah
12
Benjamin Banneke
2:58.39
1
19
Fiocca, Glen
11
St Francis Prep
2:58.39
2
20
Hadsall, Chris
12
Massapequa
2:58.48
2
21
Sherman, Michael
12
Syosset
2:58.48
2
22
Schwartz, Alex
12
Syosset
2:59.00
1
23
Ring, Connor
12
East Meadow
2:59.06
1
24
Guillen, Wilson
11
Glen Cove
2:59.46
2
25
Kornreich, Jack
11
Syosset
2:59.57
2
26
Vazquez, Nicholas
11
Lakeland/Panas
2:59.80
2
27
Savan, Joshua
11
East Meadow
3:00.13
2
28
Bieber, Ryan
11
Lakeland/Panas
3:00.42
2
29
Maloney, Christian
11
Riverdale Countr
3:00.67
1
30
Sukumar, John
10
Ossining Senior
3:00.78
3
31
Hirsch, Trevor
11
Syosset
3:00.98
3
32
Sarfaty, James
12
Hastings
3:01.43
2
33
Cyran, Ben
12
Syosset
3:01.67
3
34
Friel, Reed
12
Lakeland/Panas
3:02.28
2
35
Puccio, Jake
12
Syosset
3:03.21
3
36
Rosner, Jack
12
Syosset
3:03.24
3
37
Dai, Kenny
12
Syosset
3:03.89
3
38
Johnstone, Dillon
12
North Warren Reg
3:06.09
3
39
Esquivel, Joncarlo
11
East Meadow
3:06.74
3
40
Cabrera, Carlos
12
East Meadow
3:08.58
1
41
Gruber, Ethan
11
Syosset
3:11.54
4
42
Zechariah, Stephen
11
Nanuet
3:11.60
4
43
Deitrich, Nicholas
12
Nanuet
3:12.76
3
44
Woods, Jamal
12
Riverdale Countr
3:12.78
3
45
Nafiu, Mohammed
10
C.H. Flowers
3:12.85
3
46
Paretzky, Russell
12
Pinelands Region
3:12.97
3
47
Gallesse, Andre
11
Mahwah
3:13.49
3
48
Cantar, Eric
12
East Meadow
3:13.54
3
49
Cohen, Chris
11
Christ The King
3:13.74
3
50
Cruz, Patrick
11
East Meadow
3:14.55
3
51
Shin, Matt
11
Hastings
3:14.86
3
52
Navas, Bryan
11
East Meadow
3:15.50
4
53
Mercado, Daniel
12
East Meadow
3:15.56
4
54
Leung, Jonathon
11
Syosset
3:16.01
4
55
Wilson, Connor
11
Mahwah
3:16.22
3
56
Schreiber, Max
12
Mahwah
3:17.93
3
57
Devito, Justin
12
Nanuet
3:18.43
4
58
Hormis, John
12
Nanuet
3:19.10
4
59
Fertitta, Matt
11
East Meadow
3:19.33
3
60
Mendoza, Nelson
12
Cardinal Hayes
3:19.70
2
61
Baccaglini, Brian
12
Nanuet
3:24.59
4
62
Farese, Anthony
12
Nanuet
3:25.84
4
63
Smith, Chris
12
Nanuet
3:27.55
4
64
May, Colin
12
Lakeland/Panas
3:30.01
4
65
Hincapie, David
12
Glen Cove
3:33.69
4
66
Lema, Dan
12
Nanuet
3:36.02
4
67
Gallo, Joshua
11
East Meadow
3:36.50
4
68
Kazmi, Ali
10
Columbia Grammar
3:37.02
4
69
Piszezatowski, Bre
-
Glen Cove
3:38.43
4
70
Farrington, Chris
12
Lakeland/Panas
3:43.03
4
71
Schneebaum, Jacob
11
East Meadow
3:43.78
4
72
May, Patrick
12
Lakeland/Panas
3:44.87
4
73
Ariema, Jimmy
11
Mahwah
3:45.23
4
74
Nardelli, Michael
11
Lakeland/Panas
3:49.14
4
Mens 1000 Meters Sophomore
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Saint Ange, Patric
10
Ossining Senior
2:43.59
1
2
Williams, Aydin
10
Trinity School
2:44.68
1
3
Kornfeld, Andrew
10
Trinity School
2:51.29
1
4
Foote, Matthew
10
West Springfield
2:52.19
1
5
LaMassa, Charles
10
Massapequa
2:54.49
1
6
Warner, Cyle
10
Nanuet
2:55.84
2
7
Castello, Marco
10
St Francis Prep
2:55.88
2
8
O'Connor, Timothy
10
Shaker
2:56.24
1
9
Newberger, Glenn
10
East Meadow
2:57.40
1
10
Mathis, Luke
10
Pinelands Region
2:58.15
1
11
Cortese, Daniel
10
Nanuet
2:58.26
2
12
Nyoni, Tendai
10
Ossining Senior
2:58.86
2
13
Osojnak, Dominic
10
East Meadow
2:59.84
2
14
Ryan, Kevin
10
East Meadow
3:00.57
2
15
Leeb, Anthony
10
East Meadow
3:00.77
2
16
Vasquez, Carlos
10
Lakeland/Panas
3:01.29
1
17
Schlatmann, Justin
10
Pinelands Region
3:01.84
1
18
DeRosa, Ryan
10
East Meadow
3:02.20
2
19
Tetro, Josh
10
Somers
3:02.22
1
20
Iyer, Shiva
10
Columbia Grammar
3:03.13
1
21
Pharo, Tristin
10
Pinelands Region
3:03.66
1
22
Bruen, Chris
10
Lakeland/Panas
3:03.74
1
23
VanDerZee, Jared
10
North Warren Reg
3:04.36
2
24
Alpert, Jeremy
10
HS For Math, Sci
3:06.32
2
25
Ferrer, Angel
10
Cardinal Hayes
3:07.42
1
26
Banks, Cole
10
West Seneca West
3:08.81
3
27
Haas, Eric
10
Syosset
3:08.87
2
28
Guapi, Jesse
10
Christ The King
3:09.08
2
29
Katayama, Kengo
10
Syosset
3:09.22
2
30
Marinello, Christian
10
East Meadow
3:09.74
2
31
Princiotti, Patrick
10
Pinelands Region
3:09.87
2
32
Berlin, Daniel
10
Syosset
3:09.96
2
33
Warden, Sean
10
HS For Math, Sci
3:10.15
2
34
O'Leary, kevin
10
Albertus Magnus
3:11.25
2
35
White, William
10
Riverdale Countr
3:12.52
2
36
Allen, Erik
10
Uniondale
3:13.32
3
37
Kivlehan, Matthew
10
Nanuet
3:16.18
3
38
Morales, Teddy
10
Yonkers Public S
3:17.66
1
39
O, Ronald
10
Nanuet
3:17.95
3
40
Biederman, Kurt
10
Lakeland/Panas
3:18.44
3
41
Johnson, Tyler
10
North Warren Reg
3:21.49
2
42
Sayre, Brian
10
Nanuet
3:22.77
3
43
Carroll, Andrew
10
Lakeland/Panas
3:24.89
3
44
Kelly, John
10
Nanuet
3:25.71
3
45
Milikis, Daniel
10
Lakeland/Panas
3:26.41
3
46
Simpson, Zach
10
North Warren Reg
3:29.36
3
47
Celebi, Kaya
-
Columbia Grammar
3:29.41
3
48
Artemov, Ivan
10
Nanuet
3:30.12
3
49
Castro, Sebastian
10
East Meadow
3:32.20
3
50
Milkis, Daniel
10
Lakeland/Panas
3:32.68
3
51
Scally, Paul
10
Syosset
3:33.10
3
52
Markman, Robert
10
Lakeland/Panas
3:34.67
3
53
Gershoff, Joshua
10
East Meadow
3:40.34
3
54
Freedman, Eli
10
North Warren Reg
3:42.83
3
55
Almonte, Brandon
10
Lakeland/Panas
3:53.95
3
Mens 1000 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Moshier, Kevin
12
Corning-Painted
2:30.14
1
2
Roberts, Jeff
12
Pascack Valley
2:31.30
1
3
Siff-Scherr, Aaron
12
Paul D Schreiber
2:32.33
1
4
Cunha, Eric
12
Riverhead
2:34.22
1
5
Yahia, Jean-Christophe
12
Pleasantville (N
2:35.02
1
6
Salmon, Will
12
Baldwin
2:35.23
1
7
Ruffing, Ben
12
Joel Barlow
2:35.64
1
8
Ward, William
12
West Springfield
2:36.12
2
9
Beltran, Antonio
10
Schalmont
2:37.65
2
10
Markle, Nathan
12
Fairport
2:38.91
2
11
Derick, Bryce
10
Corning-Painted
2:39.12
3
12
Day, Kenneth
12
Ridgefield
2:39.49
1
13
Ustanik, Jack
12
Corning-Painted
2:39.57
2
14
Day, Jules
12
Sheepshead Bay (
2:39.61
3
15
Donahue, Aidan
12
Xavier (NY)
2:39.68
3
16
Avolio, Thomas
12
Valhalla
2:39.93
1
17
Mulvey, Frank
12
Baldwin
2:39.99
1
18
Beltran, Francisco
10
Schalmont
2:40.61
1
19
Nicholson, Quinn
11
Corning-Painted
2:40.76
2
20
Karakadas, Georgios
11
Greenwich
2:41.09
2
21
McCann, Pat
10
Pearl River
2:41.30
2
22
Flowers, Michael
12
Christian Brothe
2:41.58
2
23
Weiss, Patrick
12
Vernon Township
2:42.60
2
24
Healy, Aidan
11
St John The Bapt
2:42.93
1
25
Reddock, Ross
11
Syosset
2:42.97
4
26
Patel, Harshil
10
Holy Trinity
2:43.11
1
27
Blanco, Daniel
12
East Meadow
2:43.41
3
28
Kitto, Matt
11
Delaware Militar
2:43.66
3
29
Arnold, Kevin
11
Ridgefield
2:43.85
2
30
Keller, Calvin
12
Ridgefield
2:44.00
4
31
Aspiras, Alden
12
Syosset
2:44.08
3
32
DeMaio, Peter
12
St John The Bapt
2:44.26
3
33
Brown, Declan
12
St John The Bapt
2:44.50
3
34
Chen, Max
12
Syosset
2:44.66
3
35
Austin, Chris
12
Easton Area
2:44.68
3
36
LaFleche, Brian
12
Christian Brothe
2:44.94
4
37
Reilly, Ben
10
Manhasset
2:44.95
3
38
Rogers, Michael
12
West Springfield
2:45.02
2
39
McCormack, Kyle
11
St John The Bapt
2:45.21
2
40
Howley, Matthias
12
Ridgefield
2:45.44
4
41
Blesi, Sam
12
West Springfield
2:45.75
2
42
Gallo-Alvarez, Jhodyn
12
Freeport
2:46.48
1
43
Chavarria, Jorge
9
John F Kennedy
2:47.22
5
44
Greco, Louis
11
Goshen Central
2:47.34
2
45
Dong, Vincent
12
Weston
2:48.01
4
46
Botelho, Blake
11
The Pennington
2:48.70
3
47
Courts, Christopher
10
Manhasset
2:48.75
3
48
Farrelly, Noah
11
Binghamton
2:49.52
4
49
Henderson, Chris
11
Delaware Valley
2:49.67
4
50
Amin, Ali
11
East Meadow
2:49.95
3
51
Scannell, Brian
10
Baldwin
2:50.03
5
52
Peralta, Jason
11
Freeport
2:50.33
3
53
Michael, Javier
12
West Springfield
2:50.35
2
54
House, Josh
12
New Hope - Soleb
2:50.74
4
55
Rodriguez, Isaiah
12
Benjamin Banneke
2:50.90
9
56
Maue, William
11
Ridgefield
2:51.01
4
57
Roulette, Thomas
11
St John The Bapt
2:51.24
3
58
Olds, Daniel
12
Coatesville
2:51.25
7
59
Roberts, William
12
Pope John XXIII
2:51.53
7
60
Lee, Dylan
12
Baldwin
2:51.80
4
61
Lawson, Nathan
10
Corning-Painted
2:51.96
6
62
Brown, Joseph
11
West Seneca West
2:52.11
8
63
Kranzel, Micah
11
Coatesville
2:52.56
8
64
Tumminello, Dominic
11
Syosset
2:52.60
5
65
Morgan, Riley
11
Columbia Grammar
2:52.73
2
66
Devas, Alex
12
Paul D Schreiber
2:52.82
3
67
Roberts, Spencer
12
West Seneca West
2:52.87
8
68
Hughes, Jimmy
10
Pearl River
2:53.35
4
69
Klein, Stephen
11
Pearl River
2:53.54
5
70
Chiamprasert, Tanner
11
Pearl River
2:53.58
4
71
O'Donoghue, Brendan
11
Nanuet
2:53.63
4
72
Kearney, Matt
12
Shaker
2:53.67
6
73
Healy, Patrick
11
Shaker
2:54.75
4
74
Vasquez, Steven
12
Hicksville
2:54.88
5
75
Mohamed, Fares
11
Hicksville
2:55.36
5
76
Servones Reyes, Johan
10
Christopher Colu
2:55.38
7
77
Graff, Liam
9
Baldwin
2:56.19
5
78
Manjaro, Koodsha
11
Burlington Towns
2:56.46
7
79
Fohner, Daniel
10
Archbishop Carro
2:56.70
8
80
Cabahug, Joseph Rafael
12
Albany
2:56.91
6
81
Masiuk, Andrew
11
Burlington Towns
2:56.91
7
82
Johnson, Craig
10
C.H. Flowers
2:56.92
4
83
Borkoski, Matt
11
Pearl River
2:57.02
5
84
Armstrong, William
12
Delaware Valley
2:57.05
4
85
Beeman, Tim
12
West Seneca West
2:57.07
7
86
Cabrera, Kelvin
11
Coatesville
2:57.23
8
87
McKenzie, Parker
10
Immaculate
2:57.49
6
88
Goebelbecker, Nick
12
John F Kennedy C
2:57.54
4
89
Kelly, Joe
10
Coatesville
2:57.57
8
90
Lutz, Ryan
11
Pinelands Region
2:58.21
5
91
Selby, Cormac
10
Pearl River
2:58.24
5
92
Eveleth, Jason
10
Albany
2:58.27
8
93
Farley, Joshua
12
Freeport
2:58.33
3
94
Sheiman, Robert
11
Weston
2:58.45
6
95
Batsford, Evan
10
Baldwin
2:58.63
5
96
Cruz, William
12
La Salle Academy
2:59.15
6
97
Mulvey, Patrick
9
Baldwin
2:59.18
5
98
Kearney, Griffin
12
Lynbrook
2:59.29
9
99
Worobey, Ryan
10
Vestal
2:59.38
6
100
Cameron, Hugh
12
Weston
2:59.42
4
101
Lora, Brian
12
Christopher Colu
2:59.48
7
102
Solomon, Matthew
11
Hicksville
2:59.58
6
103
Villanueva, Matt
11
Immaculate
2:59.68
5
104
Russell, Owen
10
Pearl River
2:59.84
5
105
Ocasio, Adam
10
Union City
3:00.03
6
106
Carrillo Rubio, Luis
9
Hicksville
3:00.06
6
107
Berwick, Tim
11
Pearl River
3:00.18
6
108
Shihab, Mahtab
11
Trinity School
3:00.24
7
109
Madden, William
12
St John The Bapt
3:00.47
5
110
Louie, Justin
11
Manhasset
3:00.62
5
111
Crater, Gerrit
12
The Pennington
3:01.51
6
112
Boyle, Patrick
9
Manhasset
3:01.52
5
113
Dublynn, John
10
Mineola
3:01.53
3
114
Stump, Cooper
12
Winslow Township
3:01.83
5
115
Nembach, Shane
10
Lynbrook
3:01.85
9
116
Malles, Matt
10
John Jay (East F
3:01.88
6
117
Repici, Tyler
11
Burlington Towns
3:02.12
7
118
McGettigan, Liam
11
Pinelands Region
3:02.20
4
119
Castillo, Alexis
10
Union City
3:02.24
6
120
Diop, Ibrahim
11
La Salle Academy
3:02.32
9
121
Murdock, March
11
Ridgefield
3:02.67
5
122
Fisher, Jeremy
11
Immaculate
3:03.85
7
123
Krzyminski, John
10
Seaford
3:03.86
6
124
Baker, Dylan
9
Seaford
3:03.88
6
125
Zarate, Edgar
11
Valhalla
3:04.61
6
126
Slon, Nigel
10
HS For Math, Sci
3:04.96
9
127
Neilis, Michael
11
Fordham Prep
3:05.02
7
128
Rodriguez-Molina, Chri
11
Paul VI
3:05.23
9
129
Smith, Khali
10
Binghamton
3:06.19
9
130
Ferrante, Brandon
11
Valhalla
3:06.25
6
131
Czupich, Sam
11
New Hope - Soleb
3:06.28
7
132
Pereira, Ygor
10
Mt Vernon
3:06.64
8
133
Tenerelli, Ryan
10
Paul VI
3:06.74
9
134
Petti, Daniel
10
Pearl River
3:07.42
7
135
Mihalik, Jason
11
Burlington Towns
3:07.64
7
136
Frost, William
11
Fordham Prep
3:07.68
7
137
Cizmarik, Jake
9
Manhasset
3:07.78
7
138
McNerney, Ryan
9
Immaculate
3:08.18
8
139
Brooks, Jack
11
Immaculate
3:08.42
8
140
St. Pierre, Luke
12
Ridgefield
3:08.49
6
141
Mitchell, Drew
9
Immaculate
3:08.56
8
142
LaSalle, Jack
9
Manhasset
3:08.79
7
143
Barry, Johnny
10
Holy Trinity
3:08.86
4
144
Gleeson, Kevin
10
John Jay (East F
3:09.14
7
145
Keith, Kyle
12
Winslow Township
3:09.51
5
146
Flynn, Spencer
10
Manhasset
3:09.70
7
147
Nash, Jed
11
Fordham Prep
3:09.96
8
148
Wilson, Jacob
10
Schalmont
3:10.04
3
149
Jennings, Ben
10
Paul VI
3:10.27
9
150
Cammarata, Eric
12
New Hope - Soleb
3:10.30
7
151
Moore, William
11
Burlington Towns
3:10.98
7
152
Torres, Elias
9
La Salle Academy
3:11.01
9
153
Gunaratnam, Kughon
-
La Salle Academy
3:11.04
8
154
Alvarez, Steven
10
Union City
3:11.04
6
155
Kumar, Shivansh
9
Hicksville
3:11.72
8
156
MacKenzie, Ethan
9
Ridgefield
3:11.72
6
157
Doyle, Sam
7
Binghamton
3:15.01
9
158
Kent, Peter
10
Immaculate
3:16.45
8
159
Smith, Charles
10
Valhalla
3:16.69
6
160
Albro, David
10
St Peters Boys
3:16.70
8
161
D'Addario, Dean
11
Fordham Prep
3:17.65
8
162
Sekosan, Christian
10
Hicksville
3:17.79
8
163
Blaney, Thomas
10
Manhasset
3:18.07
7
164
LeFebvre, Thomas
11
Immaculate
3:18.97
8
165
Aguirre, Edgar
11
Fordham Prep
3:19.66
8
166
Mossa, Jose
11
La Salle Academy
3:20.71
9
167
Salcedo, Max
8
Binghamton
3:21.64
9
168
Plaisted, Logan
10
Immaculate
3:22.61
8
169
Ragunath, Awad
11
Roosevelt (LI)
3:22.96
9
170
Holzwarth, Chris
11
Delaware Militar
3:23.12
9
171
Collier, Ethan
9
HS For Math, Sci
3:23.73
9
172
Jewell, Kieth
9
Delaware Militar
3:24.28
9
173
Fitzgerald, Ian
9
Immaculate
3:24.68
9
174
Chugh, Manit
9
Hicksville
3:25.53
8
175
Caracappa, Matt
9
John F Kennedy C
3:25.54
8
176
Taylor, Brendan
9
Immaculate
3:26.11
9
177
Spinelli, Matthew
10
Griswold
3:26.89
8
178
Darbonne, Jadyn
9
La Salle Academy
3:28.38
9
179
Carratu, Kevin
9
Manhasset
3:28.55
9
180
Figuroa, Emmanuel
10
Delaware Militar
3:29.90
9
181
Bellone, Colby
10
Immaculate
3:31.06
9
182
Leung, Stephen
11
Fordham Prep
3:33.63
9
183
Mossa, Amador
9
La Salle Academy
3:35.94
9
184
Arnold, Jimmy
9
Griswold
3:37.92
9
185
Kleckner, Mitchell
11
Columbia Grammar
3:43.39
9
186
Wanat, Eric
12
New Hope - Soleb
3:43.49
9
187
Michaelsen, Trey
9
Immaculate
3:47.74
9
Mens 1500 Meters Invitational
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Morrison, Joe
12
Arlington
4:04.90
2
2
Bulkeley, Ben
11
Fairport
4:05.24
2
3
Ryan, Aidan
12
Trinity School
4:05.52
2
4
Moini, Ian
12
The Pennington
4:05.55
2
5
Nowak, Chris
12
Sweet Home
4:05.61
2
6
Euler, Timothy
12
East Meadow
4:06.82
2
7
Holihan, Josh
12
Randolph
4:08.25
1
8
Politis, Matt
11
Pearl River
4:08.97
2
9
Erskine, Joe
12
Don Bosco Prep
4:09.25
2
10
Slavin, Seth
12
Pleasant Valley
4:09.33
2
11
Bortolot, Michael
12
Joel Barlow
4:10.15
2
12
Rainsby, Graham
12
Packer Collegiat
4:11.62
1
13
Camillieri, Brian
12
Nanuet
4:13.30
2
14
Beltran, Francisco
10
Schalmont
4:16.32
2
15
Ritz, Owen
12
Germantown Acade
4:17.35
1
16
Healy, Aidan
11
St John The Bapt
4:17.36
1
17
Weeks, Chris
9
West Springfield
4:17.65
1
18
Lafferty, Andrew
11
Syosset
4:18.32
1
19
McCormack, Kyle
11
St John The Bapt
4:20.05
1
20
Davis, Jacob
12
Ocean City
4:20.32
1
21
Roulette, Thomas
11
St John The Bapt
4:23.52
1
22
Kain, Patrick
11
St John The Bapt
4:23.91
1
23
Salmon, Will
12
Baldwin
4:25.85
2
24
Linzer, Jason
9
Seaford
4:26.24
1
25
Walsh, Shaun
11
Capital Preparat
4:26.31
1
26
Randall, T.J
9
Shaker
4:33.91
1
Mens 1500 Meters Elite/Pro
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Julian Oakley
New Zealand
3:42.87
0
2
Drew Hunter
Adidas
3:43.68
0
3
Principe Jr., David
12
LaSalle Academy
3:44.52
0
4
Alfred Santana
Juventus TC
3:46.86
0
5
Mark Patton
Speed River
3:53.26
0
6
Nick Ross
NE Distance
3:53.45
0
7
Corey Wall
CPTC NB
3:54.34
0
8
Victor Palumbo
CPTC NB
3:54.71
0
--
Brian Hill
CPTC NB
DNF
0
--
Julian Saad
NE Distance
DNF
0
--
Steve Mangan
NE Distance
DNF
0
Mens 1 Mile Invitational
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bulkeley, Ben
11
Fairport
4:20.71
2
2
Morrison, Joe
12
Arlington
4:20.90
2
3
Ryan, Aidan
12
Trinity School
4:21.06
2
4
Moini, Ian
12
The Pennington
4:23.27
2
5
Nowak, Chris
12
Sweet Home
4:24.20
2
6
Euler, Timothy
12
East Meadow
4:24.49
2
7
Holihan, Josh
12
Randolph
4:26.72
1
8
Erskine, Joe
12
Don Bosco Prep
4:27.56
2
9
Politis, Matt
11
Pearl River
4:28.04
2
10
Bortolot, Michael
12
Joel Barlow
4:28.16
2
11
Slavin, Seth
12
Pleasant Valley
4:28.25
2
12
Rainsby, Graham
12
Packer Collegiat
4:30.23
1
13
Camillieri, Brian
12
Nanuet
4:32.54
2
14
Healy, Aidan
11
St John The Bapt
4:33.31
1
15
Ritz, Owen
12
Germantown Acade
4:33.35
1
16
Weeks, Chris
9
West Springfield
4:33.68
1
17
Lafferty, Andrew
11
Syosset
4:36.14
1
18
Beltran, Francisco
10
Schalmont
4:36.43
2
19
McCormack, Kyle
11
St John The Bapt
4:38.31
1
20
Davis, Jacob
12
Ocean City
4:39.05
1
21
Kain, Patrick
11
St John The Bapt
4:42.49
1
22
Roulette, Thomas
11
St John The Bapt
4:42.74
1
23
Walsh, Shaun
11
Capital Preparat
4:45.50
1
24
Linzer, Jason
9
Seaford
4:46.19
1
25
Salmon, Will
12
Baldwin
4:47.25
2
26
Randall, T.J
9
Shaker
4:54.87
1
Mens 1 Mile Elite/Pro
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Drew Hunter
Adidas
3:58.92
0
2
Julian Oakley
New Zealand
3:59.04
0
3
Principe Jr., David
12
LaSalle Academy
4:00.97
0
4
Alfred Santana
Juventus TC
4:05.11
0
5
Nick Ross
NE Distance
4:10.58
0
6
Mark Patton
Speed River
4:10.85
0
7
Victor Palumbo
CPTC NB
4:13.08
0
8
Corey Wall
CPTC NB
4:14.31
0
--
Steve Mangan
NE Distance
DNF
0
--
Julian Saad
NE Distance
DNF
0
--
Brian Hill
CPTC NB
DNF
0
Mens 3000 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hughes, Chris
11
Glens Falls
8:59.03
5
2
Daurio, Danny
12
Bogota
8:59.85
5
3
Lederer, Avery
11
Penncrest
9:00.32
5
4
Touhey, Justin
11
Don Bosco Prep
9:00.57
5
5
Draney, James
12
Bogota
9:06.13
5
6
Rouhana, Majd
11
Fairport
9:07.22
5
7
Bernstein, Ethan
11
Saucon Valley
9:17.19
5
8
McHale, Liam
10
Pope John XXIII
9:17.55
5
9
Mihalak, Colin
12
Coatesville
9:17.81
5
10
McNerney, Connor
11
Immaculate
9:25.17
3
11
Mostellar, Teddy
12
Stroudsburg
9:25.50
5
12
Bodon, Matt
11
Stroudsburg
9:28.70
5
13
Venditti, Joseph
12
Monsignor Farrel
9:29.07
4
14
Bonavita, Andrew
12
West Springfield
9:29.42
4
15
Digiacomo, Cole
12
Monsignor Farrel
9:31.09
4
16
Zignorski, Jimmy
11
Pope John XXIII
9:31.22
5
17
Henretta, Sean
10
Fairport
9:33.19
5
18
Hurt, Jordan
12
Paul D Schreiber
9:33.95
4
19
Greene, Korey
11
Ocean City
9:34.30
4
20
Sautner, Gary
10
Syosset
9:34.67
3
21
DePinto, Justin
9
Syosset
9:34.93
3
22
Cropsey, Patrick
11
Immaculate
9:35.40
4
23
Schmeizer, Jesse
11
Ocean City
9:35.80
4
24
Cason, Nicholas
12
Valley Stream No
9:36.14
4
25
li, aaron
10
Hicksville
9:36.32
4
26
Geraghty, Cole
12
Bogota
9:37.57
4
27
Lewin, Pierce
12
Regis
9:37.92
3
28
Cheng, Benjamin
11
West Springfield
9:38.14
4
29
King, Aidan
12
Regis
9:39.76
3
30
Ellwood, Jack
12
Regis
9:40.21
4
31
Connolly, Sean
11
Immaculate
9:40.41
3
32
Leahan, Ryan
12
Coatesville
9:45.42
5
33
Young, Geordie
10
Trinity School
9:45.92
2
34
Morris, Tyler
10
Weston
9:46.21
4
35
Bishop, Tyler
10
West Seneca West
9:47.20
4
36
Tarlowski, Jakub
12
Hicksville
9:47.28
3
37
Landvik-Larsen, Zachary
10
Stroudsburg
9:51.36
3
38
Kornfeld, Andrew
10
Trinity School
9:52.34
2
39
Smikulet, Matthew
11
Shaker
9:52.72
3
40
Smego, Liam
11
Regis
9:53.87
3
41
Kimball, Shane
12
Monsignor Farrel
9:56.48
3
42
Lee, Dylan
12
Baldwin
9:57.57
3
43
Hahn, Padraig
12
Delaware Militar
9:57.65
4
44
Kenet, Adam
11
Collegiate
9:57.70
2
45
Foote, Matthew
10
West Springfield
9:57.80
2
46
Armendariz, Marco
10
Mahwah
9:59.10
2
47
Kosyakov, Alexander
10
Greenwich
10:02.74
2
48
Pritchard, Samuel
9
West Springfield
10:04.39
2
49
Scardigno, Nicholas
10
Paul D Schreiber
10:04.41
2
50
Henderson, Chris
11
Delaware Valley
10:08.95
3
51
Triano, Maxwell
12
Joel Barlow
10:10.26
3
52
Wyman, Ethan
12
Glens Falls
10:10.61
3
53
Forino, Bryan
12
Vernon Township
10:10.93
3
54
Thorpe, Ryan
11
Manhasset
10:11.00
3
55
Marrero, Edwin
11
Stroudsburg
10:11.39
2
56
Domasky, Andy
10
Pope John XXIII
10:11.39
3
57
Recinos, Jose
11
Union City
10:13.44
3
58
Williams, Ashton
10
Stamford
10:14.60
1
59
Paone, Hunter
10
Ocean City
10:15.41
3
60
Thalheimer, Bryce
10
Manhasset
10:15.52
2
61
Cruz, Christian
12
Valley Stream No
10:15.61
3
62
Villarroel, Tommy
12
Union City
10:17.07
4
63
Nguyen, Jesse
12
Newark
10:19.31
3
64
Friedman, Max
10
Paul D Schreiber
10:25.46
2
65
Ricca, Jonathan
12
Hicksville
10:26.23
2
66
Gardner, Tullis
12
Monsignor Farrel
10:29.64
2
67
Stefan, Adam
10
Manhasset
10:30.10
2
68
Coquia, Bryan
12
Valley Stream No
10:32.35
1
69
Lopez, David
11
Union City
10:36.27
3
70
Morgan, Ryan
12
Penncrest
10:36.38
2
71
Brown, Zachary
9
Delaware Militar
10:36.42
1
72
Oakes, Nataniel
-
Riverdale Countr
10:36.96
2
73
McGranahan, Joseph
12
Regis
10:37.26
2
74
Corsello, Ryan
12
Coatesville
10:37.72
2
75
Bass, Simon
12
Weston
10:39.30
1
76
Roohan, AJ
10
Schalmont
10:39.62
1
77
Campanella, Peter
11
Mineola
10:42.40
1
78
Kenan, Derrick
11
Newburgh Free
10:46.13
1
79
Maass, Daniel
9
Manhasset
10:47.40
1
80
Cottle, Dan
12
John Jay (East F
10:49.11
1
81
Jermyn, Ryan
10
John Jay (East F
10:50.87
1
82
Lin, Ramond
9
HS For Math, Sci
10:51.16
1
83
McGuire, John
11
Pope John XXIII
10:55.11
1
84
Panzanaro, Matthew
10
John Jay (East F
10:55.15
1
85
Miller, Drew
10
Manhasset
10:58.72
2
86
Spatola, Tim
9
Pope John XXIII
10:59.84
1
87
Yarrington, Michael
9
Manhasset
11:02.56
1
88
Fox, Alex
9
Coatesville
11:26.61
1
89
Schlaefer, Alex
9
Manhasset
11:47.19
1
90
Setlock, James
9
Pope John XXIII
12:02.44
1
--
Barber, Jacob
11
Collegiate
DNF
3
Mens 2 Miles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hughes, Chris
11
Glens Falls
9:34.83
5
2
Lederer, Avery
11
Penncrest
9:35.08
5
3
Daurio, Danny
12
Bogota
9:36.90
5
4
Touhey, Justin
11
Don Bosco Prep
9:39.46
5
5
Draney, James
12
Bogota
9:43.11
5
6
Rouhana, Majd
11
Fairport
9:45.87
5
7
Bernstein, Ethan
11
Saucon Valley
9:54.45
5
8
McHale, Liam
10
Pope John XXIII
9:55.89
5
9
Mihalak, Colin
12
Coatesville
9:59.51
5
10
McNerney, Connor
11
Immaculate
10:02.17
3
11
Mostellar, Teddy
12
Stroudsburg
10:03.61
5
12
Venditti, Joseph
12
Monsignor Farrel
10:05.61
4
13
Bonavita, Andrew
12
West Springfield
10:07.71
4
14
Digiacomo, Cole
12
Monsignor Farrel
10:09.21
4
15
Bodon, Matt
11
Stroudsburg
10:11.44
5
16
Greene, Korey
11
Ocean City
10:11.72
4
17
Hurt, Jordan
12
Paul D Schreiber
10:11.86
4
18
Sautner, Gary
10
Syosset
10:12.50
3
19
Henretta, Sean
10
Fairport
10:12.51
5
20
DePinto, Justin
9
Syosset
10:12.52
3
21
Schmeizer, Jesse
11
Ocean City
10:12.83
4
22
Zignorski, Jimmy
11
Pope John XXIII
10:13.15
5
23
Cason, Nicholas
12
Valley Stream No
10:13.87
4
24
Cropsey, Patrick
11
Immaculate
10:14.74
4
25
li, aaron
10
Hicksville
10:15.98
4
26
Geraghty, Cole
12
Bogota
10:17.55
4
27
Lewin, Pierce
12
Regis
10:18.21
3
28
Cheng, Benjamin
11
West Springfield
10:20.76
4
29
King, Aidan
12
Regis
10:21.34
3
30
Young, Geordie
10
Trinity School
10:23.54
2
31
Connolly, Sean
11
Immaculate
10:23.60
3
32
Bishop, Tyler
10
West Seneca West
10:24.77
4
33
Ellwood, Jack
12
Regis
10:25.28
4
34
Tarlowski, Jakub
12
Hicksville
10:26.51
3
35
Morris, Tyler
10
Weston
10:27.28
4
36
Landvik-Larsen, Zachar
10
Stroudsburg
10:30.73
3
37
Leahan, Ryan
12
Coatesville
10:31.24
5
38
Kornfeld, Andrew
10
Trinity School
10:32.89
2
39
Foote, Matthew
10
West Springfield
10:33.82
2
40
Smego, Liam
11
Regis
10:33.82
3
41
Smikulet, Matthew
11
Shaker
10:33.97
3
42
Kimball, Shane
12
Monsignor Farrel
10:34.15
3
43
Lee, Dylan
12
Baldwin
10:35.95
3
44
Kenet, Adam
11
Collegiate
10:38.92
2
45
Hahn, Padraig
12
Delaware Militar
10:42.14
4
46
Pritchard, Samuel
9
West Springfield
10:43.86
2
47
Armendariz, Marco
10
Mahwah
10:45.06
2
48
Kosyakov, Alexander
10
Greenwich
10:45.90
2
49
Scardigno, Nicholas
10
Paul D Schreiber
10:46.20
2
50
Henderson, Chris
11
Delaware Valley
10:49.14
3
51
Triano, Maxwell
12
Joel Barlow
10:49.52
3
52
Wyman, Ethan
12
Glens Falls
10:51.54
3
53
Williams, Ashton
10
Stamford
10:52.31
1
54
Thorpe, Ryan
11
Manhasset
10:52.82
3
55
Forino, Bryan
12
Vernon Township
10:53.12
3
56
Marrero, Edwin
11
Stroudsburg
10:53.33
2
57
Domasky, Andy
10
Pope John XXIII
10:54.05
3
58
Paone, Hunter
10
Ocean City
10:57.65
3
59
Thalheimer, Bryce
10
Manhasset
10:58.17
2
60
Recinos, Jose
11
Union City
10:58.37
3
61
Villarroel, Tommy
12
Union City
10:59.14
4
62
Cruz, Christian
12
Valley Stream No
10:59.53
3
63
Nguyen, Jesse
12
Newark
11:03.47
3
64
Friedman, Max
10
Paul D Schreiber
11:07.99
2
65
Ricca, Jonathan
12
Hicksville
11:08.38
2
66
Stefan, Adam
10
Manhasset
11:09.97
2
67
Gardner, Tullis
12
Monsignor Farrel
11:15.00
2
68
McGranahan, Joseph
12
Regis
11:18.29
2
69
Brown, Zachary
9
Delaware Militar
11:18.29
1
70
Coquia, Bryan
12
Valley Stream No
11:19.00
1
71
Morgan, Ryan
12
Penncrest
11:19.21
2
72
Bass, Simon
12
Weston
11:19.39
1
73
Roohan, AJ
10
Schalmont
11:19.71
1
74
Oakes, Nataniel
-
Riverdale Countr
11:20.62
2
75
Campanella, Peter
11
Mineola
11:23.02
1
76
Corsello, Ryan
12
Coatesville
11:23.87
2
77
Lopez, David
11
Union City
11:25.26
3
78
Cottle, Dan
12
John Jay (East F
11:28.81
1
79
Maass, Daniel
9
Manhasset
11:29.54
1
80
Kenan, Derrick
11
Newburgh Free
11:37.93
1
81
Panzanaro, Matthew
10
John Jay (East F
11:39.22
1
82
McGuire, John
11
Pope John XXIII
11:41.46
1
83
Miller, Drew
10
Manhasset
11:44.61
2
84
Spatola, Tim
9
Pope John XXIII
11:46.79
1
85
Yarrington, Michael
9
Manhasset
11:55.77
1
86
Fox, Alex
9
Coatesville
12:12.50
1
87
Lin, Ramond
9
HS For Math, Sci
12:30.62
1
88
Jermyn, Ryan
10
John Jay (East F
12:31.19
1
89
Schlaefer, Alex
9
Manhasset
12:39.13
1
--
Setlock, James
9
Pope John XXIII
DNF
1
--
Barber, Jacob
11
Collegiate
DNF
3
Mens 55m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Banson, Aaron
12
Cardinal Hayes
7.45
nwi
0
2
Brown, Tai
11
Midwood
7.47
nwi
0
3
Griffiths, Ronaldo
12
Clara Barton
7.58
nwi
0
4
Adams, Jamil
12
Winslow Township
7.66
nwi
0
5
Green, Miles
11
Saint Joseph's P
7.82
nwi
0
6
Ariza, Andrew
12
Mineola
7.83
nwi
0
7
Laguerre, Alberto
12
Lawrence
7.90
nwi
0
Mens 55m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Brown, Tai
11
Midwood
7.57
nwi
2
2
Banson, Aaron
12
Cardinal Hayes
7.62
nwi
1
3
Adams, Jamil
12
Winslow Township
7.68
nwi
6
4
Griffiths, Ronaldo
12
Clara Barton
7.69
nwi
5
5
Williams, Dawshawn
12
Uniondale
7.90
nwi
4
6
Green, Miles
11
Saint Joseph's P
7.91
nwi
7
7
Laguerre, Alberto
12
Lawrence
7.95
nwi
12
8
Ariza, Andrew
12
Mineola
7.96
nwi
5
9
Tunson, Brandon
11
C.H. Flowers
8.01
nwi
9
10
Rodgers, Omar
11
Franklin K Lane
8.02
nwi
4
11
Hartcorn, Michael
12
East Meadow
8.06
nwi
10
12
Chen, Jeremy
11
Shaker
8.07
nwi
10
13
Colon, Jeshurun
12
Freeport
8.07
nwi
8
14
Rooney, Daniel
12
Mcquaid Jesuit
8.08
nwi
8
15
Ferrara, Robert
12
Massapequa
8.10
nwi
7
16
Kromah, Lansana
10
Easton Area
8.12
nwi
7
17
Brusco, Darius
12
Franklin K Lane
8.15
nwi
9
18
Caranda, Chancy
12
Burlington Towns
8.18
nwi
10
19
Banful, Humphrey
11
Clara Barton
8.19
nwi
2
20
Sierra, Hernando
12
Union City
8.21
nwi
5
21
Ferraro, Val
12
Xavier (NY)
8.27
nwi
1
22
Johnson, Russell
11
Baldwin
8.31
nwi
3
23
Duffus, Najanni
11
Middletown (NY)
8.34
nwi
5
24
Hansen, Clayton
12
Newark
8.34
nwi
11
24
Murray, Niko
11
Binghamton
8.34
nwi
8
26
Thompson, Katrell
12
Easton Area
8.35
nwi
12
27
Laurent, Connor
12
Mahwah
8.35
nwi
11
28
Mitchell, Kevin
12
Albany
8.39
nwi
6
29
Chin, Michael
12
Manhasset
8.40
nwi
1
30
Allen, Josh
12
Winslow Township
8.42
nwi
9
31
Mends, Daniel
11
Burlington Towns
8.45
nwi
6
32
Branch, Joseph
11
West Springfield
8.47
nwi
4
33
Soffer, Matthew
12
Tenafly
8.64
nwi
2
34
Hodges, Elisha
10
Middletown (NY)
8.66
nwi
5
35
Xavier, Sweet
11
Xavier (NY)
8.68
nwi
8
36
Lau, Matthew
11
HS For Math, Sci
8.75
nwi
9
37
Mendoza, Jeremy
12
Union City
8.75
nwi
11
38
Meo, Garrett
11
Penncrest
8.86
nwi
10
39
Chandler, Bronell
12
Winslow Township
8.90
nwi
6
40
Cook, Asher
11
Freeport
9.01
nwi
1
41
Broughton, Michael
12
Shaker
9.04
nwi
7
42
Boon, Roy
-
HS For Math, Sci
9.16
nwi
8
43
Sheppard, Kinneth
11
Baldwin
9.21
nwi
10
44
Yin, George
12
Shaker
9.26
nwi
1
45
Lee, Austin
11
Paul D Schreiber
9.30
nwi
9
46
Pires, Danny
12
Mineola
9.33
nwi
8
47
Mena, Raphael
10
SMSA (Sports)
9.41
nwi
12
48
Rutledge, Vaughn
11
Valhalla
9.43
nwi
4
49
Kong, Eddie
10
Weston
9.47
nwi
1
50
Libero, Eric
9
Pope John XXIII
9.52
nwi
2
51
Lloyd Forde, Jaden
11
Baldwin
9.82
nwi
4
52
Glynn, Kendall
12
Uniondale
9.84
nwi
3
53
Holley, Treavien
11
Newark
9.86
nwi
12
54
Mott, Ryan
12
Island Trees
9.87
nwi
2
55
Logan, Jonathan
12
Xavier (NY)
9.93
nwi
10
56
Binney, Will
12
Weston
10.13
nwi
6
57
Quinones, Jarod
9
East Meadow
10.23
nwi
12
58
Devis, Nicolas
10
Valley Stream No
10.38
nwi
5
59
Buenaventura, Raphael
11
HS For Math, Sci
10.39
nwi
3
60
Rizzuto, Michael
10
Valhalla
10.48
nwi
7
61
Reeves, Zack
11
Pinelands Region
10.55
nwi
3
62
Cabrera, Justin
9
HS For Math, Sci
10.66
nwi
5
63
Georges, Sebastian
9
Paul VI
10.75
nwi
9
64
Albright, John
9
Pope John XXIII
10.78
nwi
12
65
Reilly, Christian
9
Pope John XXIII
10.86
nwi
11
66
Nikolaou, Georgios
9
HS For Math, Sci
11.24
nwi
6
67
Rahman, Tanvi
9
HS For Math, Sci
11.26
nwi
7
68
Grant, Tyrese
11
Valley Stream No
12.01
nwi
10
69
Ekstrom, David
11
HS For Math, Sci
12.07
nwi
9
70
Monterroso, Andrew
9
HS For Math, Sci
12.33
nwi
3
71
Philemon, Chrys
11
Valley Stream No
13.41
nwi
2
--
King, Asiel
10
Uniondale
FS
nwi
12
Mens 1 Mile Steeplechase Invitational
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ronan, Matthew
12
Massapequa
4:49.59
0
2
Santos, Carlos
11
Patchogue/Medfor
4:55.18
0
3
HIggins, Liam
11
Goshen Central
4:56.01
0
4
Reynolds, Jack
10
Pearl River
4:57.23
0
5
Peshek, Matt
12
New Hope - Soleb
5:02.49
0
6
Murray, Sean
12
John Jay (East F
5:02.97
0
7
Young, Geordie
10
Trinity School
5:10.06
0
8
Greene, Korey
11
Ocean City
5:12.43
0
9
Pirsos, Milton
12
Manhasset
5:13.78
0
10
Villafuerte, Bryan
10
East Meadow
5:39.10
0
11
Cervantes, Aldo
10
Mt Vernon
5:46.29
0
Mens 4x200 Relay Frosh/Soph
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Newburgh Free
1:34.71
1
2
Relay Team
Uniondale
1:37.68
1
3
Relay Team
Taft Educational
1:38.40
2
4
Relay Team
Newburgh Free
1:40.16
1
5
Relay Team
Weston
1:40.34
2
6
Relay Team
C.H. Flowers
1:40.38
2
7
Relay Team
Lakeland/Panas
1:40.63
2
8
Relay Team
Nazareth Regiona
1:40.71
1
9
Relay Team
Dewitt Clinton
1:41.40
1
10
Relay Team
Paul Robeson for
1:41.41
1
11
Relay Team
Spring Creek Cam
1:42.47
4
12
Relay Team
East Meadow
1:42.74
2
13
Relay Team
Christ The King
1:42.87
2
14
Relay Team
Franklin K Lane
1:43.15
3
15
Relay Team
Nazareth Regiona
1:43.49
3
16
Relay Team
George Westingho
1:43.55
3
17
Relay Team
Evander Childs
1:43.61
3
18
Relay Team
Pleasantville (N
1:44.29
3
19
Relay Team
West Seneca West
1:44.56
4
20
Relay Team
HS For Math, Sci
1:47.25
4
21
Relay Team
Yonkers Public S
1:48.07
4
22
Relay Team
East Meadow
1:51.76
4
23
Relay Team
HS For Math, Sci
1:53.31
5
24
Relay Team
Nanuet
1:53.51
5
25
Relay Team
Success Academy
1:56.25
3
26
Relay Team
Syosset
1:57.37
5
27
Relay Team
North Warren Reg
1:58.93
4
28
Relay Team
Mahwah
2:00.01
5
29
Relay Team
Syosset
2:04.65
5
30
Relay Team
Hendrick Hudson
2:20.78
5
Mens 4x200 Relay Middle School
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
MySprintClub
1:43.84
0
2
Relay Team
Middle Village P
1:48.47
0
3
Relay Team
Hunter College
1:54.87
0
4
Relay Team
Knowledge and Po
2:03.04
0
5
Relay Team
North Warren
2:03.14
0
6
Relay Team
Middle Village P
2:07.42
0
Mens 4x200 Relay Novice
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Benjamin Cardozo
1:35.78
3
2
Relay Team
Evander Childs
1:35.82
1
3
Relay Team
Far Rockaway
1:36.33
1
4
Relay Team
Franklin K Lane
1:37.13
1
5
Relay Team
Syosset
1:37.69
1
6
Relay Team
C.H. Flowers
1:39.07
2
7
Relay Team
Mt Vernon
1:39.88
3
8
Relay Team
Ossining Senior
1:41.22
2
9
Relay Team
Uniondale
1:41.44
1
10
Relay Team
Uniondale
1:41.57
2
11
Relay Team
Christ The King
1:42.27
2
1
Relay Team
Metro Eagles
1:44.01
0
12
Relay Team
Evander Childs
1:45.44
2
13
Relay Team
Syosset
1:46.87
3
14
Relay Team
Mahwah
1:47.15
3
2
Relay Team
MySprintClub
1:47.77
0
15
Relay Team
North Warren Reg
1:49.54
1
16
Relay Team
Mahwah
1:51.04
4
17
Relay Team
Syosset
1:51.53
4
3
Delaware Elite T
1:56.60
0
4
Relay Team
V-Tesse Track Cl
1:57.36
0
18
Relay Team
Syosset
1:59.11
4
Mens 4x200 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Imhotep Charter
1:27.55
0
2
Relay Team
Coatesville
1:29.01
0
3
Relay Team
St Peters Boys
1:30.74
0
4
Relay Team
Uniondale
1:31.00
0
5
Relay Team
Cardinal Hayes
1:33.22
0
--
Relay Team
Mt Vernon
DNF
0
Mens 4x200 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
Relay Team
Imhotep Charter
1:28.84
7
2
Relay Team
Coatesville
1:29.64
6
3
Relay Team
St Peters Boys
1:29.87
3
4
Relay Team
Uniondale
1:31.35
5
5
Relay Team
Mt Vernon
1:31.76
2
6
Relay Team
Cardinal Hayes
1:31.93
1
7
Relay Team
Albany
1:32.00
4
8
Relay Team
Xavier (NY)
1:32.67
9
9
Relay Team
Hempstead
1:32.76
6
10
Relay Team
West Springfield
1:33.21
14
11
Relay Team
Binghamton
1:33.36
5
12
Relay Team
Shaker
1:33.55
3
13
Relay Team
Pope John XXIII
1:33.78
2
14
Relay Team
Radnor
1:34.36
3
15
Relay Team
Norristown Area
1:34.45
8
16
Relay Team
Middletown (NY)
1:34.60
1
17
Relay Team
Newburgh Free
1:34.92
4
18
Relay Team
Delaware Militar
1:35.00
8
19
Relay Team
Freeport
1:35.14
4
20
Relay Team
Baldwin
1:35.27
5
21
Relay Team
Paul D Schreiber
1:35.36
6
22
Relay Team
Winslow Township
1:35.53
4
23
Relay Team
Delaware Valley
1:36.25
1
24
Relay Team
C.H. Flowers
1:36.38
8
25
Relay Team
Monsignor Bonner
1:36.56
9
26
Relay Team
Valley Stream No
1:36.65
1
27
Relay Team
Hatboro Horsham
1:36.69
7
28
Relay Team
Burlington Towns
1:36.77
9
29
Relay Team
Penncrest
1:36.83
6
30
Relay Team
Newark
1:36.85
13
31
Relay Team
Saratoga Springs
1:36.97
2
32
Relay Team
Winslow Township
1:37.29
10
33
Relay Team
Christopher Colu
1:37.62
14
34
Relay Team
Salesianum
1:37.83
8
35
Relay Team
Radnor
1:38.61
10
36
Relay Team
Coatesville
1:38.73
13
37
Relay Team
St Francis Prep
1:38.83
2
38
Relay Team
Cardinal O'Hara
1:38.85
3
39
Relay Team
Elmont Memorial
1:39.05
5
40
Relay Team
West Seneca West
1:39.24
11
41
Relay Team
Island Trees
1:39.35
4
42
Relay Team
New Hope - Soleb
1:39.57
3
43
Relay Team
Seaford
1:39.73
11
44
Relay Team
Nanuet
1:39.86
13
45
Relay Team
Vestal
1:39.89
12
46
Relay Team
Coatesville
1:40.10
13
47
Relay Team
Cohoes
1:40.30
10
48
Relay Team
East Meadow
1:40.30
1
49
Relay Team
Middletown (NY)
1:40.32
11
50
Relay Team
Penncrest
1:40.36
14
51
Relay Team
Stamford
1:40.68
9
52
Relay Team
SMSA (Sports)
1:41.44
13
53
Relay Team
Delaware Valley
1:41.62
6
54
Relay Team
Roosevelt (LI)
1:42.65
2
55
Relay Team
Burlington Towns
1:42.71
7
56
Relay Team
Mineola
1:42.72
11
57
Relay Team
Middletown (NY)
1:43.28
11
58
Relay Team
St Francis Prep
1:43.35
8
59
Relay Team
Valley Stream No
1:43.48
10
60
Relay Team
Paul D Schreiber
1:44.03
10
61
Relay Team
Union City
1:45.26
14
62
Relay Team
Radnor
1:45.76
12
63
Relay Team
Albany
1:45.84
7
64
Relay Team
Xavier (NY)
1:50.04
9
65
Relay Team
Radnor
1:51.24
12
66
Relay Team
John F Kennedy C
1:59.47
12
--
Relay Team
Paul VI
DQ
5
--
Relay Team
Christian Brothe
DNF
12
--
Relay Team
Xavier (NY)
DNF
7
Mens 4x400 Relay Frosh/Soph
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Paul Robeson for
3:40.14
1
2
Relay Team
Lakeland/Panas
3:42.97
1
3
Relay Team
Dewitt Clinton
3:43.12
1
4
Relay Team
Uniondale
3:43.95
2
5
Relay Team
C.H. Flowers
3:52.24
1
6
Relay Team
Massapequa
3:55.74
2
7
Relay Team
Nanuet
3:55.98
2
8
Relay Team
Newburgh Free
3:56.03
1
9
Relay Team
Hendrick Hudson
3:56.67
2
10
Relay Team
C.H. Flowers
4:00.55
2
11
Relay Team
Somers
4:03.63
2
12
Relay Team
East Meadow
4:03.71
1
13
Relay Team
Spring Creek Cam
4:03.72
2
14
Relay Team
West Seneca West
4:04.35
2
15
Relay Team
Yonkers Public S
4:18.71
2
16
Relay Team
Mahwah
4:35.97
1
--
Relay Team
Newburgh Free
DQ
1
Mens 4x400 Relay Novice
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Massapequa
3:45.47
0
2
Relay Team
North Warren Reg
3:47.96
0
3
Relay Team
East Meadow
3:53.90
0
4
Relay Team
Hastings
3:54.12
0
5
Relay Team
Ossining Senior
3:56.38
0
6
Relay Team
Uniondale
4:04.88
0
7
Relay Team
Mahwah
4:05.63
0
8
Relay Team
North Warren Reg
4:06.48
0
Mens 4x400 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Newburgh Free
3:22.59
1
2
Relay Team
West Springfield
3:25.53
2
3
Relay Team
Abington
3:25.58
1
4
Relay Team
Freeport
3:26.11
1
5
Relay Team
Albany
3:27.04
3
6
Relay Team
Uniondale
3:27.66
3
7
Relay Team
Cardinal Hayes
3:27.76
3
8
Relay Team
Holy Trinity
3:27.95
2
9
Relay Team
Penn Wood
3:28.15
2
10
Relay Team
Mcquaid Jesuit
3:28.18
3
11
Relay Team
Clara Barton
3:29.41
1
12
Relay Team
Imhotep Charter
3:30.56
1
13
Relay Team
Benjamin Banneke
3:30.86
2
14
Relay Team
Elmont Memorial
3:33.64
1
15
Relay Team
C.H. Flowers
3:33.66
2
16
Relay Team
Newburgh Free
3:34.28
2
17
Relay Team
Newark
3:34.47
4
18
Relay Team
Mt Vernon
3:34.90
3
19
Relay Team
Shaker
3:35.08
3
20
Relay Team
Radnor
3:35.51
3
21
Relay Team
Paul D Schreiber
3:36.55
3
22
Relay Team
Lakeland/Panas
3:37.68
3
23
Relay Team
Cardinal O'Hara
3:38.00
3
24
Relay Team
Norristown Area
3:38.67
3
25
Relay Team
Delaware Valley
3:39.65
4
26
Relay Team
Lakeland/Panas
3:42.08
3
27
Relay Team
Christian Brothe
3:42.25
4
28
Relay Team
East Meadow
3:44.31
4
29
Relay Team
Benjamin Banneke
3:44.51
4
30
Relay Team
C.H. Flowers
3:54.57
4
31
Relay Team
Coatesville
3:59.76
4
32
Relay Team
Radnor
4:02.55
4
33
Relay Team
Pearl River
4:08.20
4
34
Relay Team
Mineola
4:10.87
4
35
Relay Team
Paul VI
4:20.18
4
36
Relay Team
La Salle Academy
4:56.41
4
--
Relay Team
Delaware Valley
FS
4
Mens 4x800 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Fairport
8:14.67
2
2
Relay Team
Fox Lane
8:18.92
3
3
Relay Team
St Peters Boys
8:21.68
1
4
Relay Team
Ossining Senior
8:22.21
2
5
Relay Team
Pleasantville (N
8:32.87
3
6
Relay Team
Coatesville
8:33.30
2
7
Relay Team
Nanuet
8:38.61
3
8
Relay Team
West Springfield
8:40.38
3
9
Relay Team
Radnor
8:41.22
2
10
Relay Team
New Hope - Soleb
8:41.57
2
11
Relay Team
Union City
8:42.63
2
12
Relay Team
Cardinal Hayes
8:43.86
2
13
Relay Team
Newark
8:46.36
3
14
Relay Team
Winslow Township
8:52.74
3
15
Relay Team
Freeport
8:53.86
2
16
Relay Team
Lakeland/Panas
8:54.15
2
17
Relay Team
Lakeland/Panas
8:58.04
2
18
Relay Team
Shaker
8:59.32
2
19
Relay Team
Mineola
9:00.81
2
20
Relay Team
West Seneca West
9:09.62
3
21
Relay Team
Nanuet
9:10.10
3
22
Relay Team
Pearl River
9:10.12
3
23
Relay Team
Bronx School-Law
9:12.07
3
24
Relay Team
C.H. Flowers
9:12.24
2
25
Relay Team
Union City
9:26.55
2
26
Relay Team
Coatesville
9:31.92
3
27
Relay Team
Christian Brothe
9:33.69
3
28
Relay Team
Radnor
9:41.59
3
29
Relay Team
La Salle Academy
9:50.75
3
30
Relay Team
La Salle Academy
10:54.51
3
Mens SMR 200-200-400-800m Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Bishop Shanahan
3:35.06
1
2
Relay Team
Nanuet
3:39.75
1
3
Relay Team
Dewitt Clinton
3:40.47
2
4
Relay Team
St Peters Boys
3:41.74
1
5
Relay Team
Paul VI
3:43.64
1
6
Relay Team
Hatboro Horsham
3:44.64
2
7
Relay Team
Monsignor Bonner
3:44.69
3
8
Relay Team
Ridgefield
3:47.49
2
9
Relay Team
Our Lady Of Lour
3:47.63
1
10
Relay Team
Erasmus Hall
3:49.15
2
11
Relay Team
John F Kennedy
3:49.27
3
12
Relay Team
Manhasset
3:50.15
2
13
Relay Team
Riverdale Countr
3:50.29
3
14
Relay Team
New Hope - Soleb
3:51.56
3
15
Relay Team
Xavier (NY)
3:52.83
2
16
Relay Team
Valhalla
3:55.15
3
17
Relay Team
Sheepshead Bay (
3:56.51
1
18
Relay Team
Ridgefield
3:57.14
2
19
Relay Team
John Jay (East F
3:57.33
3
20
Relay Team
Ridgefield
3:58.85
3
21
Relay Team
Pearl River
3:59.10
3
22
Relay Team
Pinelands Region
3:59.93
3
23
Relay Team
Nanuet
4:01.99
3
24
Relay Team
Middletown (NY)
4:05.38
2
25
Relay Team
All Hallows
4:06.93
2
26
Relay Team
Delaware Militar
4:08.47
3
27
Relay Team
Coatesville
4:15.57
3
28
Relay Team
Coatesville
4:21.08
3
29
Relay Team
Newark
4:24.16
3
--
Relay Team
Ridgefield
DQ
2
Mens DMR 1200-400-800-1600m Invitational
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Xavier (NY)
10:23.37
0
2
Relay Team
St Peters Boys
10:31.62
0
3
Relay Team
Manhasset
10:38.10
0
4
Relay Team
Saratoga Springs
10:42.79
0
5
Relay Team
Manhasset
11:04.34
0
6
Relay Team
Briarcliff
11:16.91
0
7
Relay Team
Glens Falls
11:27.23
0
8
Relay Team
Immaculate
12:32.65
0
Mens 4x55 Shuttle Hurdles Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Christian Brothe
31.31
2
2
Relay Team
Uniondale
31.46
1
3
Relay Team
East Meadow
32.41
1
4
Relay Team
Newburgh Free
32.43
1
5
Relay Team
Union City
34.33
2
6
Relay Team
Nanuet
34.73
2
Mens Shot Put Freshman
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Blatche, Decklon
-
Cardinal Hayes
35-08.00
(508.00m)
0
2
Anderson, James
10
Pleasantville (N
34-10.50
(508.00m)
0
3
Yahn, Thomas
-
Cardinal Hayes
34-05.50
(508.00m)
0
4
Posso, Jeancarlo
9
Yonkers Public S
34-00.00
(508.00m)
0
5
Zeller, Hayden
9
Weston
33-10.00
(508.00m)
0
6
Marcial, Giovanni
9
Lakeland/Panas
31-02.00
(508.00m)
0
7
Staunton, Jason
9
East Meadow
30-08.75
(508.00m)
0
8
Schrom, Dominic
9
Shaker
30-00.25
(508.00m)
0
9
Foong, Justin
9
Weston
26-11.00
(508.00m)
0
10
Burek, Thomas
9
Shaker
26-07.75
(508.00m)
0
11
Castillo, John
9
Information Tech
21-04.25
(508.00m)
0
12
Kof, Brilyan
-
Information Tech
20-06.75
(508.00m)
0
13
Andonian, Lucas
9
Hendrick Hudson
18-11.75
(508.00m)
0
14
Trillo, Sebastian
9
Hendrick Hudson
15-00.75
(508.00m)
0
Mens Shot Put Middle School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Luciano, Brian
7
Somers
24-11.75
(508.00m)
0
2
Stutz, Bodin
8
Eldred Central
24-05.50
(508.00m)
0
3
Azabache, Antonio
8
Somers
23-03.00
(508.00m)
0
4
Streeter, Angel
13-14
Brooklyn Lightni
19-00.25
(508.00m)
0
5
Vecciarelli, Thomas
8
Somers
16-09.50
(508.00m)
0
Mens Shot Put Sophomore
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lucas, Jake
10
Pinelands Region
36-11.75
(508.00m)
0
2
Makar, Jonathan
10
Pinelands Region
35-10.25
(508.00m)
0
3
Azcona, Johan
10
Cardinal Hayes
35-04.50
(508.00m)
0
4
Fuller, Darryll
10
Christ The King
35-02.25
(508.00m)
0
5
Rosmarin, Devin
10
Massapequa
34-05.50
(508.00m)
0
6
Cooks, Kellen
10
Ossining Senior
34-03.25
(508.00m)
0
7
Evans, Kahil
10
Christ The King
34-00.25
(508.00m)
0
8
Wynter, Brenton
10
Nazareth Regiona
32-10.75
(508.00m)
0
9
Cantafio, John
10
West Seneca West
32-04.75
(508.00m)
0
10
Itheir, Irving
10
Cardinal Hayes
31-07.25
(508.00m)
0
11
Cooper, Nicholas
10
West Seneca West
31-06.25
(508.00m)
0
12
Cirella, Ray
10
Massapequa
30-03.25
(508.00m)
0
13
Allen, Azyhkei
10
Shaker
30-03.00
(508.00m)
0
14
Ferris, Joseph
10
Shaker
29-07.00
(508.00m)
0
15
Agreda, Christian
10
Mahwah
25-08.50
(508.00m)
0
16
Sharma, Daman
10
Yonkers Public S
25-05.75
(508.00m)
0
Mens Shot Put Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Licata, CJ
11
Gill St. Bernard
58-02.50
(508.00m)
0
2
Zimmerman, Jack
12
Briarcliff
57-06.75
(508.00m)
0
3
Addo-Baffour, Kwas
12
Shaker
47-03.00
(508.00m)
0
4
Fitzsimmons, Robert
12
Freeport
47-01.75
(508.00m)
0
5
Ferency, Elek
10
Easton Area
47-01.50
(508.00m)
0
6
Stouges, William
11
Holy Trinity
46-09.50
(508.00m)
0
7
Djonkam, Dj
12
West Springfield
44-05.25
(508.00m)
0
8
Lombardi, Scott
12
Pope John XXIII
43-07.75
(508.00m)
0
9
Cohill, John
11
Salesianum
43-07.25
(508.00m)
0
10
Soumrn, Tiemoloo
-
Cardinal Hayes
42-08.25
(508.00m)
0
11
McAndrew, Ryan
12
Pinelands Region
42-08.00
(508.00m)
0
12
Ferris, Michael
12
Shaker
41-09.25
(508.00m)
0
13
Maldonado, Antonio
12
Union City
41-08.00
(508.00m)
0
14
Bey, King David
12
Winslow Township
41-01.50
(508.00m)
0
15
Pierre, Arthur
12
Winslow Township
41-00.75
(508.00m)
0
16
Castoire, Joseph
11
West Seneca West
41-00.25
(508.00m)
0
17
Alvarez, Edward
11
Uniondale
40-09.75
(508.00m)
0
18
Madsen, Jack
12
West Springfield
40-09.50
(508.00m)
0
19
Giuliano, Robert
11
Delaware Valley
40-09.25
(508.00m)
0
20
Louis, Wonder
12
Uniondale
40-08.50
(508.00m)
0
21
Chukwuocha, Kenneth
12
Winslow Township
40-04.75
(508.00m)
0
22
Bienkowski, Stephen
12
SMSA (Sports)
40-03.00
(508.00m)
0
23
Cooley, Zihniar
11
Albany
40-01.75
(508.00m)
0
24
Connolly, Michael
11
Shaker
40-01.00
(508.00m)
0
25
Sassano, Joe
12
Pearl River
39-11.50
(508.00m)
0
26
Zamroz, Thomas
10
Island Trees
39-09.75
(508.00m)
0
27
Vasquez, Alexander
11
Paul D Schreiber
39-07.50
(508.00m)
0
28
Clancy, Peter
12
Pearl River
39-03.25
(508.00m)
0
29
Smikle, Gerard
10
Freeport
38-09.00
(508.00m)
0
30
Monahan, Kieran
10
Salesianum
38-08.00
(508.00m)
0
31
Guidice, Frank
12
St John The Bapt
38-05.75
(508.00m)
0
32
Avila, Danny
12
Union City
38-04.75
(508.00m)
0
33
Royston, John
12
West Springfield
38-04.75
(508.00m)
0
34
Patrick, Jordan
12
Hackley
38-03.25
(508.00m)
0
35
Gordon, Floyd
12
Clara Barton
38-03.25
(508.00m)
0
36
Doran, Justin
12
Salesianum
38-01.25
(508.00m)
0
37
Wesley, Eugene
12
Winslow Township
37-08.25
(508.00m)
0
38
Rajner, Edward
11
Sidney Central
37-08.00
(508.00m)
0
39
Reid, Ben
10
Hudson Falls
37-03.50
(508.00m)
0
40
Polanco, Kenny
11
Union City
37-01.00
(508.00m)
0
41
Headen, Donovan
11
Union City
36-09.75
(508.00m)
0
42
Adeyeye, Phillip
12
Malverne
36-08.75
(508.00m)
0
43
Hartman, John
11
Pope John XXIII
36-03.50
(508.00m)
0
44
Mckenna, James
12
Pearl River
36-01.50
(508.00m)
0
45
Powers, James
12
Hudson Falls
36-01.00
(508.00m)
0
46
Dean, Wade
12
Sidney Central
36-00.00
(508.00m)
0
47
Brown, Liam
12
St John The Bapt
35-11.75
(508.00m)
0
48
Doyle, Pat
12
Pearl River
35-10.50
(508.00m)
0
49
Anderson, Donavan
11
Cardinal Hayes
35-07.00
(508.00m)
0
50
Noble-Harris, Amir
11
Mahwah
35-06.00
(508.00m)
0
51
Standwill, Jack
10
St John The Bapt
35-05.00
(508.00m)
0
52
Frazer, Adam
11
West Seneca West
34-07.00
(508.00m)
0
53
Camacho, Drew
11
Pinelands Region
34-06.00
(508.00m)
0
54
Fowler, Doug
9
Pope John XXIII
34-06.00
(508.00m)
0
55
Rodriguez, Wilfredo
11
Cardinal Hayes
34-01.25
(508.00m)
0
56
Hess, Justin
11
Vestal
33-07.50
(508.00m)
0
57
Fiorentino, Michael
11
St John The Bapt
33-06.50
(508.00m)
0
58
Perez, Walter
11
Baldwin
33-01.25
(508.00m)
0
59
Furrowh, Tajaii
12
Delaware Militar
32-11.00
(508.00m)
0
60
Stanczyk, John
12
St John The Bapt
32-10.00
(508.00m)
0
61
Kohler, David
10
Pinelands Region
32-08.50
(508.00m)
0
62
Weber, Michael
10
Pinelands Region
32-06.25
(508.00m)
0
63
Cantor, Malcolm
11
Mahwah
32-02.00
(508.00m)
0
64
Maxwell, Supreme
11
Newark
31-07.75
(508.00m)
0
65
Yacynych, Walter
11
Vestal
30-10.00
(508.00m)
0
66
Anderson, Kevon
11
Stamford
30-09.50
(508.00m)
0
67
Castillo, Geovanni
12
Valhalla
30-09.25
(508.00m)
0
68
Tso, Will
12
Mahwah
30-09.00
(508.00m)
0
69
Gacquin, Austin
12
Pope John XXIII
30-09.00
(508.00m)
0
70
Muthig, Sean
11
Pearl River
30-09.00
(508.00m)
0
71
Woods, James
11
Salesianum
30-05.25
(508.00m)
0
72
Metcalfe, Joseph
12
Pearl River
30-03.75
(508.00m)
0
73
Riggio, John
-
Riverdale Countr
29-06.00
(508.00m)
0
74
Dillane, Conor
12
Pearl River
29-04.25
(508.00m)
0
75
McAllister, Jimmy
9
Pearl River
29-02.00
(508.00m)
0
76
Sogabe, Ken
11
Mahwah
29-01.50
(508.00m)
0
77
D'Amico, Dominic
9
Salesianum
29-00.00
(508.00m)
0
78
Yuksel, Nolan
9
Pope John XXIII
28-08.25
(508.00m)
0
79
Alhanouch, Chris
12
Mahwah
28-03.50
(508.00m)
0
80
Lund, Pual
11
Pinelands Region
28-02.75
(508.00m)
0
81
Webster, Carter
10
Hudson Falls
28-01.75
(508.00m)
0
82
Mendez, Geovany
11
Paul D Schreiber
27-11.75
(508.00m)
0
83
Guardado, Steven
12
St John The Bapt
27-09.75
(508.00m)
0
84
Searing, Andrew
9
Seaford
27-02.00
(508.00m)
0
85
Mentor, Joel
-
Riverdale Countr
26-07.50
(508.00m)
0
86
Bialt, Matt
12
St John The Bapt
25-10.75
(508.00m)
0
87
Razdeq, Abdel
-
Immaculate
25-09.75
(508.00m)
0
88
Bah, Abubakarr
11
Delaware Militar
25-07.75
(508.00m)
0
89
Zucaro, Nate
11
Newark
24-03.00
(508.00m)
0
90
Patel, Devraj
9
Griswold
24-01.50
(508.00m)
0
91
Cole, Johan
12
Cardinal Spellma
23-09.00
(508.00m)
0
92
Fitzgerald, Liam
9
Pope John XXIII
22-00.50
(508.00m)
0
93
Belmnahia, Noah
9
Valhalla
20-07.25
(508.00m)
0
94
Huang, Lawrence
12
Riverdale Countr
20-02.50
(508.00m)
0
Mens High Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Scott, Safir
12
Greenwich
6-10.00
(508.00m)
0
2
Muhammad, Tawheed
12
Easton Area
6-04.00
(508.00m)
0
3
Robertson, Ernie
11
Riverdale Countr
6-02.00
(508.00m)
0
4
Casiao, Sean
12
Pinelands Region
6-02.00
(508.00m)
0
5
Ross, Benjamin
12
Baldwin
6-02.00
(508.00m)
0
6
McKee, Valiant
12
Coatesville
6-02.00
(508.00m)
0
7
Elysee, Sandley
12
Paul D Schreiber
6-00.00
(508.00m)
0
8
Steltz, Mason
12
Salesianum
5-10.00
(508.00m)
0
9
Broughton, Michael
12
Shaker
5-10.00
(508.00m)
0
9
Mase, Malafa
12
Salesianum
5-10.00
(508.00m)
0
11
Rheiner, Jarred
12
Pinelands Region
5-07.00
(508.00m)
0
11
Giuga, Vinny
11
St Francis Prep
5-07.00
(508.00m)
0
11
Rosa, Ryan
10
Middletown (NY)
5-07.00
(508.00m)
0
11
Dodd-Gray, Tishon
11
Uniondale
5-07.00
(508.00m)
0
15
Martin, Kevin
11
East Meadow
5-07.00
(508.00m)
0
16
Williams, Giordano
10
Uniondale
5-04.00
(508.00m)
0
16
Tomala, Timothy
11
St Francis Prep
5-04.00
(508.00m)
0
16
Albright, John
9
Pope John XXIII
5-04.00
(508.00m)
0
16
Thiam, Mohamet
11
Union City
5-04.00
(508.00m)
0
16
Floyd, Isaac
12
Greenwich
5-04.00
(508.00m)
0
16
Klous, Charles
11
Salesianum
5-04.00
(508.00m)
0
16
Cuchel, Anthony
11
Seaford
5-04.00
(508.00m)
0
16
Patrick, Jordan
12
Hackley
5-04.00
(508.00m)
0
24
Young, Greg
11
Winslow Township
5-04.00
(508.00m)
0
25
Checo, Aneudys
12
Cardinal Hayes
5-04.00
(508.00m)
0
--
Gong, Danny
11
HS For Math, Sci
NH
(--)
0
--
Gupta, Prasid
12
HS For Math, Sci
NH
(--)
0
--
Lau, Matthew
11
HS For Math, Sci
NH
(--)
0
--
Hardy, Jared
11
Uniondale
NH
(--)
0
--
Garcia, Anthony
11
St Francis Prep
NH
(--)
0
--
Coley, Ulawrence
12
Mt Vernon
NH
(--)
0
Mens Pole Vault Freshman
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
--
Clyne, Kevin
11
Massapequa
11-00.00
(508.00m)
0
1
Singer, Adam
9
New Hope - Soleb
10-00.00
(508.00m)
0
2
Negrete, Miguel
9
Fordham Prep
10-00.00
(508.00m)
0
3
Love, Brandon
9
East Meadow
10-00.00
(508.00m)
0
10
Lee, Christopher
9
East Meadow
8-00.00
(508.00m)
0
11
Thwaites, Joshua
9
Fordham Prep
8-00.00
(508.00m)
0
12
Suero, Elijah
9
Fordham Prep
8-00.00
(508.00m)
0
4
Curry, Aidan
9
Fordham Prep
8-00.00
(508.00m)
0
4
Bernstein, Jeffrey
8
Hendrick Hudson
8-00.00
(508.00m)
0
4
Reilly, James
9
Hendrick Hudson
8-00.00
(508.00m)
0
4
Dadzie, Dae-jean
9
West Seneca West
8-00.00
(508.00m)
0
4
Tresgallo, Dawson
9
Fordham Prep
8-00.00
(508.00m)
0
9
Yost, Eric
9
Fordham Prep
8-00.00
(508.00m)
0
13
Nacke, Riley
9
Hendrick Hudson
7-00.00
(508.00m)
0
13
Mchale, Finnian
9
Fordham Prep
7-00.00
(508.00m)
0
--
McLoughlin, Michae
9
Fordham Prep
NH
(--)
0
--
Tobin, Connor
9
Fordham Prep
NH
(--)
0
Mens Pole Vault Sophomore
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Filatov, Christopher
10
Nanuet
11-06.00
(508.00m)
0
2
Manne, Justin
10
Mahwah
11-06.00
(508.00m)
0
3
Lavender, Shane
10
Shaker
11-00.00
(508.00m)
0
4
Altieri, Michael
10
Somers
10-06.00
(508.00m)
0
5
Coughlin, Michael
10
Fordham Prep
10-00.00
(508.00m)
0
6
Drury, Chris
10
Massapequa
10-00.00
(508.00m)
0
7
Devine, Michael
10
Fordham Prep
9-00.00
(508.00m)
0
8
Carpiniello, Griffin
10
Somers
9-00.00
(508.00m)
0
9
O, Ronald
10
Nanuet
7-00.00
(508.00m)
0
--
Lian, Joe
10
HS For Math, Sci
NH
(--)
0
Mens Pole Vault Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Marino, Nicholas
12
Hatboro Horsham
15-00.00
(508.00m)
0
2
Duignan, Colin
11
Fordham Prep
15-00.00
(508.00m)
0
3
Stromhaug, Johannes
11
Vestal
14-06.00
(508.00m)
0
3
Spisek, Milan
12
Joel Barlow
14-06.00
(508.00m)
0
5
Hazell, Trevor
12
Vernon Township
13-00.00
(508.00m)
0
6
Bennett, Jack
10
Fordham Prep
12-06.00
(508.00m)
0
10
Burke, Conor
11
Pearl River
12-00.00
(508.00m)
0
7
Yeakel, Jackson
12
Randolph
12-00.00
(508.00m)
0
8
Nam, Kevin
12
Pope John XXIII
12-00.00
(508.00m)
0
9
DiFeo, Robbie
12
Valhalla
12-00.00
(508.00m)
0
11
Cohen, Michael
11
Fordham Prep
11-00.00
(508.00m)
0
11
Harman, Ryan
10
Fairport
11-00.00
(508.00m)
0
13
Healy, Keith
12
Fordham Prep
11-00.00
(508.00m)
0
13
Copeland, Marquis
12
Winslow Township
11-00.00
(508.00m)
0
13
Foster, Jeneil
11
Middletown (NY)
11-00.00
(508.00m)
0
16
Evans, Brandon
11
Sidney Central
10-00.00
(508.00m)
0
17
Om, Eugene
11
Nanuet
10-00.00
(508.00m)
0
17
Santanello, Salvat
12
Shaker
10-00.00
(508.00m)
0
19
Averhart, Trevon
11
Winslow Township
10-00.00
(508.00m)
0
19
Brin, Greg
12
Vestal
10-00.00
(508.00m)
0
--
Gibson, Liam
11
West Seneca West
NH
(--)
0
--
Gao, Owen
10
HS For Math, Sci
NH
(--)
0
Mens Long Jump Freshman
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Boakye, Sonny
9
Taft Educational
18-04.00
(508.00m)
nwi
0
2
Reilly, James
9
Hendrick Hudson
17-04.50
(508.00m)
nwi
0
3
Castilla, Jean
9
HS For Math, Sci
17-02.00
(508.00m)
nwi
0
4
Lapham, Will
9
Shaker
17-01.00
(508.00m)
nwi
0
5
Reid, Reynaldo
9
Shaker
16-04.25
(508.00m)
nwi
0
6
Sakarellos, Nicholas
9
St Francis Prep
15-10.50
(508.00m)
nwi
0
7
Kraebber, Phineas
9
Riverdale Countr
15-10.50
(508.00m)
nwi
0
8
Ionnello, Joey
9
St Francis Prep
15-04.50
(508.00m)
nwi
0
9
Lee, Eric
9
Hendrick Hudson
13-08.00
(508.00m)
nwi
0
--
Kim, John
9
Syosset
FOUL
(--)
nwi
0
--
Bernstein, Jeffrey
8
Hendrick Hudson
FOUL
(--)
nwi
0
--
Elliott, Pierce
9
St Francis Prep
FOUL
(--)
nwi
0
Mens Long Jump Middle School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ewers, Jermaine
15-16
New Horizon Trac
19-04.00
(508.00m)
nwi
0
2
Watkins, Amon-Ra
13-14
Eclipse Track
16-07.00
(508.00m)
nwi
0
3
Jacques, Steven
13-14
New Horizon Trac
16-05.75
(508.00m)
nwi
0
4
LIN, DANIEL
8
Hunter College
16-05.00
(508.00m)
nwi
0
5
Lin, George
7
Robert Wagner
14-01.00
(508.00m)
nwi
0
6
Dawson, Jared
11-12
Zodiacs
13-05.00
(508.00m)
nwi
0
7
Thompson, James
7
Hunter College
13-01.00
(508.00m)
nwi
0
8
Jaronsky, Jake
8
North Warren
13-00.25
(508.00m)
nwi
0
9
Cisse, Moussa
7
Knowledge and Po
12-03.75
(508.00m)
nwi
0
10
Gillen, Logan
8
North Warren
11-09.75
(508.00m)
nwi
0
11
Dunker, Matt
8
Eldred Central
11-00.00
(508.00m)
nwi
0
12
Clarke, Kerk
6
Knowledge and Po
11-00.00
(508.00m)
nwi
0
13
Robinson, Quanell
7
Knowledge and Po
10-00.50
(508.00m)
nwi
0
Mens Long Jump Sophomore
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Britt, Josh
10
West Springfield
18-11.50
(508.00m)
nwi
0
2
Luetje, Jacob
10
Weston
18-02.00
(508.00m)
nwi
0
3
Caffrey, Bryce
10
Hendrick Hudson
17-08.50
(508.00m)
nwi
0
4
Vilabrera, Justin
10
Clara Barton
17-07.00
(508.00m)
nwi
0
5
Rippstein, Adrian
10
Pleasantville (N
16-11.00
(508.00m)
nwi
0
6
Geramanakos, Nicholas
10
Benjamin Cardozo
16-11.00
(508.00m)
nwi
0
7
Mane, Salif
10
Taft Educational
16-09.00
(508.00m)
nwi
0
8
Ruffin, Da'Rion
10
Shaker
16-08.00
(508.00m)
nwi
0
10
Gangi, James
10
East Meadow
16-07.50
(508.00m)
nwi
0
9
Quinoy, Devin
10
Hendrick Hudson
16-07.50
(508.00m)
nwi
0
11
Bender, Aaron
10
St Francis Prep
16-07.00
(508.00m)
nwi
0
12
Sklar, Finlay
10
HS For Math, Sci
16-07.00
(508.00m)
nwi
0
13
Yehoah, Louis
10
St Francis Prep
16-04.00
(508.00m)
nwi
0
14
Marino, Nico
10
New Hope - Soleb
15-05.50
(508.00m)
nwi
0
15
Gibbs, Dominic
10
West Springfield
13-06.00
(508.00m)
nwi
0
--
Rubin, Mitchell
10
East Meadow
FOUL
(--)
nwi
0
--
Mendez, Joshua
10
Mt Vernon
FOUL
(--)
nwi
0
--
Boothe, Kadeem
10
Mt Vernon
FOUL
(--)
nwi
0
--
Acosta, Samuel
10
West Springfield
FOUL
(--)
nwi
0
--
Cleary, Solomon
10
Mt Vernon
FOUL
(--)
nwi
0
Mens Long Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Cruickshank Jr, Aron
11
Erasmus Hall
22-07.25
(508.00m)
nwi
0
2
John, Tyler
12
Valley Stream No
22-00.00
(508.00m)
nwi
0
3
Kirk, Eric
10
Coatesville
21-02.25
(508.00m)
nwi
0
4
Cafri, Dmitry
12
Briarcliff
21-00.00
(508.00m)
nwi
0
5
Fahey, Sean
12
Immaculate
21-00.00
(508.00m)
nwi
0
6
Thybulle, Jonathan
11
St Peters Prep
20-11.75
(508.00m)
nwi
0
7
Adu, Daniel
12
West Springfield
20-11.00
(508.00m)
nwi
0
8
Robinson, Justin
12
Fairport
20-09.50
(508.00m)
nwi
0
9
Kamp, Connor
11
Randolph
20-07.50
(508.00m)
nwi
0
10
Weismann, Jeremy
12
Shaker
20-06.00
(508.00m)
nwi
0
11
Sprauve, Savion
12
Baldwin
20-04.75
(508.00m)
nwi
0
12
Scott, Safir
12
Greenwich
20-04.00
(508.00m)
nwi
0
13
Luty, Davaughn
11
Griswold
20-04.00
(508.00m)
nwi
0
14
Floyd, Isaac
12
Greenwich
20-04.00
(508.00m)
nwi
0
15
Moore, Naheem
10
Coatesville
20-01.00
(508.00m)
nwi
0
16
Blake, Taylor
11
C.H. Flowers
19-11.50
(508.00m)
nwi
0
17
Akasreku, Elorm
12
Pope John XXIII
19-11.50
(508.00m)
nwi
0
18
Williams, Noah
12
Mcquaid Jesuit
19-11.00
(508.00m)
nwi
0
19
James, Brandon
11
Valley Stream No
19-10.00
(508.00m)
nwi
0
20
Stein, Ben
12
Tenafly
19-08.00
(508.00m)
nwi
0
21
Odorisi, Jarrett
11
Mcquaid Jesuit
19-08.00
(508.00m)
nwi
0
22
Doorandish, Evan
10
Weston
19-07.00
(508.00m)
nwi
0
23
Ryu, Bryan
12
Pope John XXIII
19-07.00
(508.00m)
nwi
0
24
Borzillieri, Peter
11
West Seneca West
19-07.00
(508.00m)
nwi
0
25
Nartey, Blyden
12
Shaker
19-05.00
(508.00m)
nwi
0
26
Curra, Dominick
11
Immaculate
19-03.50
(508.00m)
nwi
0
27
Wu, Nick
11
West Springfield
19-03.00
(508.00m)
nwi
0
28
Takor, Akap
11
Shaker
19-01.50
(508.00m)
nwi
0
29
Foster, Tanner
12
Baldwin
19-01.00
(508.00m)
nwi
0
30
Zsikla, Alexander
11
Paul D Schreiber
19-00.00
(508.00m)
nwi
0
31
Foskey, Aaron
11
Stamford
18-11.50
(508.00m)
nwi
0
32
Park, JinUk
11
Paul D Schreiber
18-10.50
(508.00m)
nwi
0
33
Quimby, Matt
11
Middletown (NY)
18-09.50
(508.00m)
nwi
0
34
Xavier, Sweet
11
Xavier (NY)
18-09.50
(508.00m)
nwi
0
35
Duffus, Najanni
11
Middletown (NY)
18-09.00
(508.00m)
nwi
0
36
Tampanella, Dakota
12
Salesianum
18-07.50
(508.00m)
nwi
0
37
Nelson, Travis
12
Hempstead
18-07.50
(508.00m)
nwi
0
38
Francis, Kirk
9
Saratoga Springs
18-07.25
(508.00m)
nwi
0
39
Abraham, Kessawn
11
Erasmus Hall
18-07.00
(508.00m)
nwi
0
40
Lau, Matthew
11
HS For Math, Sci
18-04.00
(508.00m)
nwi
0
41
Jackson, Anthony
10
Coatesville
18-02.00
(508.00m)
nwi
0
42
Metcalfe, Joseph
12
Pearl River
18-00.00
(508.00m)
nwi
0
43
Gary, Jaden
10
Albany
17-11.50
(508.00m)
nwi
0
44
Garrett, Kipp
11
St Francis Prep
17-10.50
(508.00m)
nwi
0
45
Omolade, John
12
Trinity School
17-10.00
(508.00m)
nwi
0
46
Wang, Steven
12
Weston
17-09.50
(508.00m)
nwi
0
47
Ramsey, Lamar
11
Archbishop Carro
17-08.50
(508.00m)
nwi
0
48
Klous, Charles
11
Salesianum
17-07.00
(508.00m)
nwi
0
49
Rosa, Ryan
10
Middletown (NY)
17-06.00
(508.00m)
nwi
0
50
Dunbar, Jahsira
11
Cardinal Hayes
17-05.00
(508.00m)
nwi
0
51
Olu-Wehuje, Jay
12
Mahwah
17-04.50
(508.00m)
nwi
0
52
Petralia, Jake
12
Island Trees
17-02.50
(508.00m)
nwi
0
53
Jean, Ronel
12
Uniondale
17-01.00
(508.00m)
nwi
0
54
Saravia, Kayshaw
12
Cardinal Hayes
16-08.75
(508.00m)
nwi
0
55
McGraw, Ryan
12
Xavier (NY)
16-08.50
(508.00m)
nwi
0
56
Malsy, Liam
-
St Francis Prep
16-07.00
(508.00m)
nwi
0
57
Gong, Danny
11
HS For Math, Sci
16-06.50
(508.00m)
nwi
0
58
Rondeau, Alan
12
Griswold
16-04.00
(508.00m)
nwi
0
59
Rizzuto, Michael
10
Valhalla
16-04.00
(508.00m)
nwi
0
60
Abdul-Majeed, Jaleel
11
St Francis Prep
16-00.00
(508.00m)
nwi
0
61
Rutledge, Vaughn
11
Valhalla
15-10.50
(508.00m)
nwi
0
62
Libero, Eric
9
Pope John XXIII
15-10.00
(508.00m)
nwi
0
63
Rasch, Scott
-
Pearl River
15-10.00
(508.00m)
nwi
0
64
Chevfoy, Fletcher
11
St Francis Prep
15-09.00
(508.00m)
nwi
0
65
Perez, Ray
11
St Francis Prep
15-07.50
(508.00m)
nwi
0
66
Pennella, Henry
10
Valhalla
15-06.00
(508.00m)
nwi
0
67
Conti, Justin
11
Valhalla
15-05.00
(508.00m)
nwi
0
68
Alliston, Darel
10
Archbishop Carro
15-03.00
(508.00m)
nwi
0
69
Garvey, Matthew
12
Pearl River
15-02.50
(508.00m)
nwi
0
70
Busuttill, Kevin
12
Xavier (NY)
14-10.00
(508.00m)
nwi
0
71
Tavormina, Michael
11
Pearl River
13-05.00
(508.00m)
nwi
0
--
Wildermuth, Evan
12
Penncrest
FOUL
(--)
nwi
0
Mens Triple Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Fahey, Sean
12
Immaculate
44-07.75
(508.00m)
nwi
0
2
Ofosu, Kwaku
12
Shaker
44-03.75
(508.00m)
nwi
0
3
Murray, Niko
11
Binghamton
43-07.00
(508.00m)
nwi
0
4
Curtis, Clayton
12
Corning-Painted
43-05.50
(508.00m)
nwi
0
5
Nartey, Blyden
12
Shaker
43-01.00
(508.00m)
nwi
0
6
Welling, Parker
12
West Seneca West
42-07.00
(508.00m)
nwi
0
7
Moore, Naheem
10
Coatesville
42-01.50
(508.00m)
nwi
0
8
Dorsainvil, Najon
12
Manhasset
42-01.25
(508.00m)
nwi
0
9
Dunbar, Jahsira
11
Cardinal Hayes
42-01.00
(508.00m)
nwi
0
10
Robinson, Justin
12
Fairport
41-09.00
(508.00m)
nwi
0
11
Sudyn, Daniel
12
West Seneca West
41-03.00
(508.00m)
nwi
0
12
Elysee, Sandley
12
Paul D Schreiber
41-03.00
(508.00m)
nwi
0
13
Blake, Taylor
11
C.H. Flowers
41-00.75
(508.00m)
nwi
0
14
Stein, Ben
12
Tenafly
40-09.50
(508.00m)
nwi
0
15
Ryu, Bryan
12
Pope John XXIII
40-03.75
(508.00m)
nwi
0
16
Takor, Akap
11
Shaker
39-07.75
(508.00m)
nwi
0
17
Colon, Jeshurun
12
Freeport
39-06.00
(508.00m)
nwi
0
18
Gaddy, Elijah
12
Shaker
39-06.00
(508.00m)
nwi
0
19
Thiam, Mohamet
11
Union City
39-05.00
(508.00m)
nwi
0
20
Jackson, Anthony
10
Coatesville
39-03.00
(508.00m)
nwi
0
21
Maynor-Mendez, Jahmel
10
Freeport
39-00.00
(508.00m)
nwi
0
22
Ricketts, D'Shaun
12
Mt Vernon
39-00.00
(508.00m)
nwi
0
23
Quimby, Matt
11
Middletown (NY)
38-08.00
(508.00m)
nwi
0
24
Hardy, Jared
11
Uniondale
38-02.00
(508.00m)
nwi
0
25
Pennella, Henry
10
Valhalla
38-02.00
(508.00m)
nwi
0
26
Foster, Tanner
12
Baldwin
37-11.00
(508.00m)
nwi
0
27
Honore', Stephen
12
Uniondale
37-11.00
(508.00m)
nwi
0
28
Singh, Jason
12
Manhasset
37-09.00
(508.00m)
nwi
0
29
Olu-Wehuje, Jay
12
Mahwah
37-07.00
(508.00m)
nwi
0
30
Cummings, Justin
12
Erasmus Hall
36-10.50
(508.00m)
nwi
0
31
Burke, Conor
11
Pearl River
36-07.50
(508.00m)
nwi
0
32
Harris, Malachi
9
Coatesville
36-05.00
(508.00m)
nwi
0
33
Obstler, Andrew
11
Trinity School
36-04.00
(508.00m)
nwi
0
34
Johnson, Michael
12
St John The Bapt
35-03.00
(508.00m)
nwi
0
35
Herman, Devon
10
Binghamton
35-01.50
(508.00m)
nwi
0
36
Maxwell, Patrick
11
Delaware Valley
34-07.00
(508.00m)
nwi
0
37
O'Toole, Owen
10
Pearl River
34-03.00
(508.00m)
nwi
0
38
Stevens, Dominick
12
Binghamton
32-10.00
(508.00m)
nwi
0
39
Libero, Eric
9
Pope John XXIII
32-08.75
(508.00m)
nwi
0
--
Saravia, Kayshaw
12
Cardinal Hayes
FOUL
(--)
nwi
0
--
Ward, Rafael
12
Roosevelt (LI)
FOUL
(--)
nwi
0
--
Garvey, Matthew
12
Pearl River
FOUL
(--)
nwi
0
--
Reilly, Christian
9
Pope John XXIII
FOUL
(--)
nwi
0
--
Sprauve, Savion
12
Baldwin
FOUL
(--)
nwi
0
--
Tavormina, Michael
11
Pearl River
FOUL
(--)
nwi
0
--
Albright, John
9
Pope John XXIII
FOUL
(--)
nwi
0
Mens Weight Throw Invitational
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Briere, Jared
12
Woonsocket
71-00.50
(508.00m)
0
2
Greenless, Jacob
12
Woonsocket
66-04.25
(508.00m)
0
3
Cote, Dilyn
12
Woonsocket
64-07.50
(508.00m)
0
4
Addo-Baffour, Kwas
12
Shaker
59-10.75
(508.00m)
0
5
Berry, Keon
12
Clara Barton
57-11.25
(508.00m)
0
6
Criss, Timothy
12
Arlington
55-07.25
(508.00m)
0
7
Castoire, Joseph
11
West Seneca West
55-07.00
(508.00m)
0
8
Ryan, Joe
11
Massapequa
55-06.25
(508.00m)
0
9
Antonelli, John
12
Syosset
54-00.00
(508.00m)
0
10
Paskanik, Derin
10
Woonsocket
51-07.00
(508.00m)
0
11
Saulpaugh, Andrew
12
Seaford
51-05.25
(508.00m)
0
12
Urli, Steve
12
Massapequa
50-10.25
(508.00m)
0
13
Kim, Mark
11
Syosset
49-05.50
(508.00m)
0
14
Gordon, Floyd
12
Clara Barton
48-02.00
(508.00m)
0
15
Ceron, Juan
10
Woonsocket
46-01.25
(508.00m)
0
16
Xu, Yannan
10
Syosset
45-05.25
(508.00m)
0
17
Fiato, Matthew
11
Binghamton
42-11.50
(508.00m)
0
18
Middendorf, Thomas
12
Syosset
42-09.25
(508.00m)
0
19
Desplaines, Nathan
10
Woonsocket
42-03.75
(508.00m)
0
20
Louis, Wonder
12
Uniondale
42-03.75
(508.00m)
0
21
Marini, Joseph
12
Arlington
42-00.00
(508.00m)
0
22
Rajner, Edward
11
Sidney Central
41-02.00
(508.00m)
0
23
Cetin, Kevin
11
Massapequa
41-01.00
(508.00m)
0
24
Jackson, Matthew
10
Massapequa
41-00.00
(508.00m)
0
25
Alvarez, Edward
11
Uniondale
40-00.25
(508.00m)
0
26
Feinberg, Joshua
11
Lakeland/Panas
39-11.50
(508.00m)
0
27
Connolly, Michael
11
Shaker
38-09.75
(508.00m)
0
28
Rosengren, Carl
12
Arlington
38-09.50
(508.00m)
0
29
Richter, Stefan
12
Arlington
38-02.25
(508.00m)
0
30
Harvan, Jozef
11
Lakeland/Panas
36-09.00
(508.00m)
0
31
Pimentel, Franlis
11
Freeport
36-06.75
(508.00m)
0
32
Thomas, Spencer
11
Arlington
35-03.50
(508.00m)
0
33
Lee, Kevin
12
Syosset
33-05.00
(508.00m)
0
34
Scott, Hudson
11
Lakeland/Panas
32-04.50
(508.00m)
0
35
Fitzsimmons, Robert
12
Freeport
29-03.00
(508.00m)
0
--
Patrick, Jordan
12
Hackley
FOUL
(--)
0
Womens 55 Meter Dash Freshman
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Chambers, Ziare
9
Medgar Evers Col
7.68
0
2
David, Nekhena
9
Spring Creek Cam
7.76
0
3
Cannon, Timesha
9
Cape Henlopen
7.79
0
4
Glashen, Elizabeth
9
Uniondale
8.03
0
5
Stick, Maddie
9
Weston
8.16
0
6
Cappo Chi Chi, Nylah
-
Nazareth Regiona
8.32
0
--
Bazilia, Qunizel
9
Paul Robeson for
FS
0
Womens 55 Meter Dash Middle School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sampson, River
13-14
Bronx Tigers TC
7.67
8
2
Evans, Raven
13-14
Dale City Lightn
7.70
1
3
Harris, Dashiel Tao
8
Unattached
7.74
8
4
Evans, Jordyn
13-14
Dale City Lightn
7.79
1
5
Small, Taylor
13-14
Dale City Lightn
7.81
1
6
Jackson, Danielle
13-14
Team Dynasty
7.92
6
7
Hanks, MaKenzie
13-14
Dale City Lightn
8.07
2
8
Colvin, Sierra
5
Unattached
8.08
1
9
Marpali, Edith
13-14
Zodiacs
8.09
8
10
Gooden, Lena
11-12
Dale City Lightn
8.11
2
11
Singleton, Raniah
13-14
Dale City Lightn
8.28
3
12
Martin, Zaire
11-12
Team Dynasty
8.30
1
13
Lashley, Nickel
13-14
New Horizon Trac
8.32
2
14
Rose, Ashley
11-12
Zodiacs
8.33
6
15
Washigton, Bre
11-12
Team Dynasty
8.35
2
16
King, Desiree
11-12
Team Dynasty
8.37
7
17
Piersall, Sierra
6
Robert Wagner
8.38
3
18
Demapoulos, Reema
8
Hunter College
8.39
2
19
Liu, Zuzi
7
Robert Wagner
8.39
3
20
Lipscomb, Lajayla
11-12
Dale City Lightn
8.40
1
21
Mitchell, Makayla
11-12
Brooklyn Lightni
8.43
3
22
Alatzas, Emma
8
Hunter College
8.45
2
23
Sidberry, Katara
13-14
Zodiacs
8.47
8
24
Schmidt, Brooke
8
North Warren
8.49
6
25
Williams, Monica
8
Knowledge and Po
8.50
3
26
Samuels, Raine
13-14
Zodiacs
8.63
6
27
Long, Genesis
6
Knowledge and Po
8.67
4
28
Williams, Kelsey
7
Knowledge and Po
8.72
3
29
Stephens, Nevaeh
7
Knowledge and Po
8.88
5
30
Deldin, Aubrey
7
North Warren
8.97
7
31
Tama, Rachel
7
John Jay (East F
9.00
4
32
Fair, Kyla
6
College Achieve
9.02
4
33
South, Milan
6
College Achieve
9.07
3
34
Connolly, Savannah
7
North Warren
9.08
5
35
Keane, Anna
8
Somers
9.40
4
36
McGuinness, Maddigan
8
North Warren
9.47
6
37
Nizico, Zoe
7
Eldred Central
9.47
7
38
Montgomery, Dominique
6
College Achieve
9.56
4
38
Watkins, Dyana
7
College Achieve
9.56
2
40
Martin, Abrianna
6
College Achieve
9.72
2
41
Marin, Nisani
7
Knowledge and Po
9.85
8
42
Ruiz, Deevany
6
College Achieve
9.87
4
43
Corvil, Ayannah
7
College Achieve
9.94
5
44
Woolfolk, Naomi
11-12
Dale City Lightn
9.99
4
45
Jackson, Zavia
6
College Achieve
10.13
5
46
Anzora, Shanell
6
College Achieve
10.24
5
47
Cortright, Kate
7
Eldred Central
10.28
7
48
Contreras, Gisselle
6
College Achieve
10.48
4
Womens 55 Meter Dash Novice
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bell, Layla
11
Paul Robeson for
7.72
0
2
Piller, Jenna
12
Archbishop Mollo
7.77
0
3
Josey, Aaliyah
11
Archbishop Mollo
7.94
0
4
Edwards, Krishon
12
Spring Creek Cam
7.98
0
5
Helfer, Kaitlyn
11
Archbishop Mollo
8.03
0
6
Hang, Savanna
11
HS For Math, Sci
8.20
0
7
Jeselson, Brittney
12
Ossining Senior
8.21
0
8
Magassouba, Awa
11
Manhattan Center
8.22
0
Womens 55 Meter Dash Sophomore
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Goffe, Toshel
10
Paul Robeson for
7.49
0
2
Lawrence, Tashanna
10
Evander Childs
7.52
0
3
Jones, Madison
10
Blair Academy
7.56
0
4
Sheridan, Taela
10
Evander Childs
7.71
0
5
LI, Jenny
10
Manhattan Center
7.77
0
6
Bowen, Allyssa
10
Paul Robeson for
7.99
0
7
Choy, Leiyah Fong
-
Paul Robeson for
7.99
0
8
Thomas, Michaela
10
C.H. Flowers
8.02
0
Womens 55 Meter Dash Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lewis, Kai
12
Paul Robeson for
7.19
0
2
Francis, Jhada
12
Ossining Senior
7.26
0
3
Bowen, De'ja
10
Middletown (NY)
7.30
0
4
Shewbrooks, Meaghan
12
Central Bucks Ea
7.34
0
5
Temeng, Akua
12
Charter School o
7.34
0
6
Harris, Brianna
11
Elmont Memorial
7.42
0
7
Dancy, Shakira
11
Winslow Township
7.44
0
8
Henry, Alyshia
12
Roosevelt (LI)
7.57
0
Womens 55 Meter Dash Freshman
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Nicely, Otavia
9
Taft Educational
7.53
1
2
Chambers, Ziare
9
Medgar Evers Col
7.62
4
3
Bazilia, Qunizel
9
Paul Robeson for
7.65
3
4
David, Nekhena
9
Spring Creek Cam
7.72
5
5
Cannon, Timesha
9
Cape Henlopen
7.81
6
6
Glashen, Elizabeth
9
Uniondale
7.96
5
7
Stick, Maddie
9
Weston
8.03
4
8
Cappo Chi Chi, Nylah
-
Nazareth Regiona
8.18
8
9
Thompson, Juliana
9
Ossining Senior
8.19
6
10
Minni, Rose
9
Cape Henlopen
8.21
2
11
McMichel, Shantaysia
9
Spring Creek Cam
8.22
1
12
Powers, Sydney
9
Mahwah
8.46
1
13
Silas, Azilya
9
Spring Creek Cam
8.47
6
14
Edwards, Marlee
9
Hastings
8.47
4
15
Chappell, Holly
9
Mahwah
8.48
3
16
Grant, Aaliyah
9
Taft Educational
8.48
8
17
Swinton, Bryanna
-
Success Academy
8.59
1
18
Figetakis, Nina
9
Archbishop Mollo
8.62
2
19
Christian, Gabrielle
9
Archbishop Mollo
8.68
4
20
Pomponio, Destiny
9
Pinelands Region
8.69
1
21
Wang, Ainsley
9
Trinity School
8.78
4
22
Salerno, Allie
-
Columbia Grammar
8.80
7
23
Couliboly, Bria
9
Success Academy
8.88
6
24
Karmazinas, Ilona
9
Archbishop Mollo
8.89
6
25
Ford, Amanda
9
Mahwah
8.96
5
26
Czarnecki, Ella
9
New Hope - Soleb
8.99
3
27
Manly, Alexandra
9
Hastings
9.08
7
28
Sim, Serena
9
Columbia Grammar
9.16
1
29
Duran, Elizabeth
9
Archbishop Mollo
9.18
8
30
Mooney, Kiera
9
Archbishop Mollo
9.33
2
31
Friedland, Olivia
10
Columbia Grammar
9.38
5
32
Puglissi, Genevieve
9
Archbishop Mollo
9.40
3
33
Lee, Ophelia
9
HS For Math, Sci
9.46
4
34
Johns, Yhasmine
-
Pinelands Region
9.56
5
35
Boseman, Sinia
-
George Westingho
9.60
6
36
Allwood, Adria
-
Evander Childs
9.70
8
37
Guevara, Joyce
9
Hendrick Hudson
9.76
8
38
Cupal, Sofie
9
Hastings
9.82
6
39
Labita, Crista
9
Archbishop Mollo
10.70
1
Womens 55 Meter Dash Novice
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Bell, Layla
11
Paul Robeson for
7.75
2
2
Piller, Jenna
12
Archbishop Mollo
7.83
3
3
Josey, Aaliyah
11
Archbishop Mollo
7.88
4
4
Edwards, Krishon
12
Spring Creek Cam
8.05
2
5
Helfer, Kaitlyn
11
Archbishop Mollo
8.08
2
6
Magassouba, Awa
11
Manhattan Center
8.14
3
7
Hang, Savanna
11
HS For Math, Sci
8.16
3
8
Jeselson, Brittney
12
Ossining Senior
8.18
1
9
Hubert, Jillian
12
Archbishop Mollo
8.19
3
10
Coleman, Melanie
12
Archbishop Mollo
8.28
2
11
Mercedes, Helen
11
Blair Academy
8.30
4
12
Blake, Sheroy
12
Ossining Senior
8.40
3
13
Iosepovici, Skylar
11
Hastings
8.44
3
14
Wu, Abby
11
Mahwah
8.47
3
15
O'Malley, Ella
-
Pleasantville (N
8.56
4
16
Dalhouse, Beyonce
11
Evander Childs
8.68
1
17
Silva, Sarah
12
Mahwah
8.68
2
18
Leston, Kayla
12
Archbishop Mollo
8.72
1
19
Palmer, Ashanique
-
Franklin K Lane
9.10
4
20
Zhang, Sophia
11
HS For Math, Sci
9.16
3
21
Pierro, Kara
12
Mahwah
9.23
2
22
Spain, Mia
12
Mahwah
9.31
2
Womens 55 Meter Dash Sophomore
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Goffe, Toshel
10
Paul Robeson for
7.50
1
2
Jones, Madison
10
Blair Academy
7.58
4
3
Lawrence, Tashanna
10
Evander Childs
7.66
2
4
Sheridan, Taela
10
Evander Childs
7.71
3
5
LI, Jenny
10
Manhattan Center
7.80
5
6
Thomas, Michaela
10
C.H. Flowers
7.89
4
7
Choy, Leiyah Fong
-
Paul Robeson for
7.92
5
8
Bowen, Allyssa
10
Paul Robeson for
7.92
1
9
Haye, Olivia
10
Monsignor Donova
8.00
1
10
Forde, Dominique
10
Spring Creek Cam
8.04
2
11
Hilaire, Annabelle
10
Albertus Magnus
8.06
3
12
Cham, Maia
10
Albertus Magnus
8.09
5
13
Cardenas, Ariana
10
Ossining Senior
8.21
5
14
Feinblum, Sulita
10
Weston
8.24
3
15
Beaulieu, Savannah
10
Pinelands Region
8.67
3
16
Sirken, Emma
10
New Hope - Soleb
8.74
2
17
Condery, Lanautica
10
Nazareth Regiona
8.76
4
18
Lyttle, Rianna
-
Evander Childs
8.84
1
19
Patient, Jade
10
Hastings
8.95
5
20
Barrett, Kellan
10
Evander Childs
8.99
3
21
Farrell, Fiona
10
Pinelands Region
8.99
5
22
DeMaria, Jaycee
10
Pinelands Region
9.11
1
23
Engelhart, Madison
10
Mahwah
9.11
2
24
Tannenbaum, Sophia
10
HS For Math, Sci
9.19
4
25
Scialdone, Ananna
-
Lakeland/Panas
9.97
3
Womens 55 Meter Dash Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Lewis, Kai
12
Paul Robeson for
7.35
16
2
Shewbrooks, Meaghan
12
Central Bucks Ea
7.36
5
3
Bowen, De'ja
10
Middletown (NY)
7.37
4
4
Temeng, Akua
12
Charter School o
7.41
16
5
Dancy, Shakira
11
Winslow Township
7.47
6
6
Francis, Jhada
12
Ossining Senior
7.48
2
7
Harris, Brianna
11
Elmont Memorial
7.49
10
8
Henry, Alyshia
12
Roosevelt (LI)
7.50
4
9
Gray, Imani
11
Elmont Memorial
7.52
12
10
Tobias, Tionna
10
Winslow Township
7.53
14
11
Higgins, Ayanna
11
Hempstead
7.53
7
12
Phillips, Israel
11
Elmont Memorial
7.55
12
13
McDonald, Briana
12
Young Women's Le
7.56
13
14
Smith, Trinity
11
St Francis Prep
7.58
14
15
Traore, Charlotte
10
Union City
7.61
15
16
Peragine, Kimberly
12
Holy Trinity
7.62
7
17
Ozoria, Sabrina
12
Union City
7.64
6
18
Stillman, Mallory
11
Sidney Central
7.66
3
19
Cheatham, Maya
10
Young Women's Le
7.71
5
20
Thomas, Chase
10
Burlington Towns
7.72
6
21
McGregor, Brianna
11
Uniondale
7.72
8
22
Watson, Kaliya
11
Roosevelt (LI)
7.73
12
23
Hinson, Ryley
12
C.H. Flowers
7.74
5
24
Facey, Lamone
11
Capital Preparat
7.74
9
25
Connolly, Jayme
12
Our Lady Of Merc
7.75
1
26
McNally, Bridget
9
Pope John XXIII
7.76
11
27
Scatliffe, Telicia
11
Young Women's Le
7.77
2
28
Leak, Akayla
10
Burlington Towns
7.78
9
29
Myers, Claire
11
Fairport
7.78
9
30
DeSousa, Jeanine
10
Holy Trinity
7.78
5
31
Watkins, Earthaiza
11
Stamford
7.78
4
32
Tang, Amy
10
St Anthony's
7.79
12
33
Rhone, Nevaeh
10
Young Women's Le
7.80
7
34
Watkins, Keyann'a
10
Paul VI
7.80
11
35
Berry, Mikalya
10
Uniondale
7.81
13
36
Grant, Tamia
12
Hempstead
7.81
10
37
Witherspoon, Doveonna
12
Griswold
7.81
6
38
Strmiska, Audrey
9
Griswold
7.83
16
39
Belton, Elana
10
Burlington Towns
7.85
2
40
Guerrier, Michema
11
Uniondale
7.85
8
41
Tobin, Jessica
10
St Anthony's
7.85
11
42
Reyes, Milagros
12
Union City
7.88
14
43
Machamer, Lindsay
12
Padua
7.88
8
44
Hernandez, Melissa
11
Paul D Schreiber
7.89
11
45
Rogers, Mackenzie
10
Delaware Militar
7.91
10
46
Morgan, Claire
11
Shaker
7.91
15
47
Stollar, Cailin
12
Trinity School
7.92
1
48
Gellis, Ava
10
Paul D Schreiber
7.93
15
49
Forde, Julissa
8
Shaker
7.94
15
50
Taylor, Zaire
11
Charter School o
7.96
4
51
Grochowski, Kylie
11
Pearl River
7.97
3
51
Andrews, Nadiya
10
Cardinal O'Hara
7.97
6
53
Moore, Alexandra
11
Springside Chest
8.00
13
54
Paul, Jennifer
9
Ridgefield
8.00
7
55
Fils, Athalie
10
Stamford
8.00
9
56
Avery, Ruby
11
Griswold
8.01
13
57
Salerno, Kate
11
Columbia Grammar
8.05
6
58
Lacy, Kayleigh
10
Hudson Falls
8.09
15
59
Lucey, Cameron
11
Padua
8.10
1
60
Gordon, Brianna
12
Valley Stream No
8.11
16
61
Erondu, Ugonne
11
Valley Stream No
8.12
4
62
Wheeler, Denae
12
Roosevelt (LI)
8.16
3
63
Kaiser, Lauren
10
Holy Trinity
8.16
11
64
Matthews, Tiera
11
Glasgow
8.21
2
65
Hurey, Linda
11
SMSA (Sports)
8.21
8
66
Portera, Julia
10
Valhalla
8.27
16
67
Feika, Jimcelia
12
Glasgow
8.28
8
68
Cohen, Rebecca
10
Ridgefield
8.32
6
69
Sarcona, Angelica
9
Pope John XXIII
8.33
14
70
Kane, Marlayah
10
Glasgow
8.39
6
71
St. Juste, Idalis
10
Valley Stream No
8.41
5
71
Lucien, Dowine
11
Stamford
8.41
12
73
Zapata, Valerie
11
Union City
8.41
16
74
Bryant, Autum
11
Hudson Falls
8.42
7
75
Stragapede, Nina
10
Pope John XXIII
8.42
12
76
Nugent, Briola
10
Albany
8.42
16
77
Matthews, Ciera
12
Glasgow
8.44
15
78
Johnson, Julianna
10
Albany
8.48
11
79
Warren, Bailey
12
Paul VI
8.51
1
80
Barricks, Keirah
10
Delaware Militar
8.52
1
81
Mends, Rachael
11
Burlington Towns
8.53
4
82
Alvarez, Alessandra
9
Cardinal Spellma
8.54
16
83
Griffo, Gabriella
10
Paul VI
8.57
8
84
Mickens, Tatianna
12
Pinelands Region
8.58
9
85
Marrone, Skyla
9
St Anthony's
8.61
14
86
Turilli, Emily
12
Pearl River
8.61
9
87
Perry, Makenna
11
Griswold
8.64
14
88
Van Cott, Sydney
9
Paul D Schreiber
8.67
3
89
Boyd, Jaylin
10
Hempstead
8.68
5
90
Brown, Anaya
10
Paul VI
8.71
1
91
Nicotora, Anna
9
John F Kennedy C
8.81
11
92
Cauley, Rakyah
11
SMSA (Sports)
8.82
10
93
Chiera, Taylor
9
John F Kennedy C
9.04
12
94
Weil, Alexa
-
Columbia Grammar
9.13
2
95
Jones, Iyana
11
Burlington Towns
9.14
2
96
Allen, Raiyanah
12
Glasgow
10.17
1
97
McNamara, Amanda
11
John F Kennedy C
10.20
9
Womens 200 Meters Freshman
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Diggs, Talitha
9
Saucon Valley
25.11
nwi
2
2
Bailey, Ronne
9
Success Academy
26.62
nwi
1
3
Yarbrough, Alexandria
9
Freeport
26.63
nwi
7
4
Chambers, Ziare
9
Medgar Evers Col
26.93
nwi
1
5
King, Tyra
9
Success Academy
28.11
nwi
1
6
Stick, Maddie
9
Weston
28.63
nwi
2
7
Cannon, Timesha
9
Cape Henlopen
28.66
nwi
2
8
Omokeni, Efe
9
Freeport
28.81
nwi
6
10
Somoza, Sabrina
9
Somers
29.28
nwi
3
9
Wright, Imani
9
Medgar Evers Col
29.28
nwi
4
11
Simmons, Imani
9
Uniondale
29.37
nwi
1
12
Rutigliano, Michela
9
Oyster Bay-East
29.41
nwi
3
13
Dedyo, Daly
9
Albertus Magnus
29.48
nwi
6
14
Easter, Quinci
9
Freeport
29.50
nwi
7
15
Lewis, Kierra
7
Uniondale
29.65
nwi
2
16
Makolo, Ashley
9
Uniondale
29.73
nwi
1
17
Cappo Chi Chi, Nylah
-
Nazareth Regiona
29.74
nwi
11
18
Figetakis, Nina
9
Archbishop Mollo
29.87
nwi
2
19
Nicely, Otavia
9
Taft Educational
29.93
nwi
1
20
Mandelkow, Sarah
8
Hendrick Hudson
30.06
nwi
3
21
Pace, Eve
9
Oyster Bay-East
30.12
nwi
4
22
Rahman, Skyler
9
Medgar Evers Col
30.15
nwi
4
23
Harrison, Zaria
9
Samuel J Tilden
30.15
nwi
14
24
Boozang-Hill, Moll
9
Ossining Senior
30.20
nwi
2
25
Brown, Jenee
9
Paul Robeson for
30.20
nwi
5
26
Etong Ntonga, Marie Clai
9
Taft Educational
30.37
nwi
4
27
Christian, Gabrielle
9
Archbishop Mollo
30.70
nwi
5
28
Grant, Aaliyah
9
Taft Educational
30.87
nwi
3
29
Ting, Melanie
9
Massapequa
30.89
nwi
9
30
Reid, Aaliyah
9
Samuel J Tilden
31.07
nwi
13
31
Hill, Shyanne
9
Success Academy
31.17
nwi
7
32
Thompson, Mary
9
Glen Cove
31.20
nwi
3
33
Clark, Ayiah
9
Glen Cove
31.33
nwi
3
34
Pomponio, Destiny
9
Pinelands Region
32.00
nwi
4
35
Alvarez, Diana
8
Hendrick Hudson
32.02
nwi
6
36
Albers, Olivia
8
Hendrick Hudson
32.29
nwi
5
37
Sweeney, Kate
9
Albertus Magnus
32.35
nwi
8
38
Thomas, Ithalia
9
Paul Robeson for
32.39
nwi
11
39
Kaufmann, Brynn
7
Hendrick Hudson
32.39
nwi
5
40
Moreno, Melissa
9
Freeport
32.45
nwi
7
41
Toure, Djenebou
-
Success Academy
32.52
nwi
7
42
Yurchak, Hailey
9
North Warren Reg
32.64
nwi
11
43
Britt, Mia
-
Uniondale
32.72
nwi
6
44
Smedira, Paige
9
North Warren Reg
32.73
nwi
10
45
Gadson, Zakiah
9
Spring Creek Cam
32.93
nwi
4
46
Harrison, Maya
9
C.H. Flowers
33.00
nwi
10
47
Dorsanville, Sarah
10
Nazareth Regiona
33.02
nwi
6
48
Mooney, Kiera
9
Archbishop Mollo
33.20
nwi
8
49
Laylor, Martina
10
Uniondale
33.32
nwi
6
50
Waugh, Makayla
9
Lakeland/Panas
33.37
nwi
9
51
Sylla, Kadidia
9
Success Academy
33.40
nwi
7
52
Weir, Elagna
-
Uniondale
33.53
nwi
5
53
Taborn, Essence
-
Nazareth Regiona
33.63
nwi
9
54
Sayre, Kristen
9
Lakeland/Panas
33.84
nwi
5
55
Smith, Mahliya
9
Samuel J Tilden
33.85
nwi
14
56
Crouch, Hannah
9
North Warren Reg
33.86
nwi
11
57
Manly, Alexandra
9
Hastings
33.95
nwi
10
58
Vellozzi, Paige
9
Lakeland/Panas
33.99
nwi
9
59
Joseph, Maya
-
Packer Collegiat
34.04
nwi
12
60
Schmitt, Yasemin
9
HS For Math, Sci
34.88
nwi
13
61
Puglissi, Genevieve
9
Archbishop Mollo
35.02
nwi
8
62
Macia, Montserrat
9
Archbishop Mollo
35.05
nwi
10
63
Roach, Nimaya
9
Samuel J Tilden
35.20
nwi
14
64
Dupigny, Eliana
9
Archbishop Mollo
35.22
nwi
8
65
Reilly, Cali
10
Lakeland/Panas
35.36
nwi
9
66
Naterman, Karina
9
Archbishop Mollo
35.41
nwi
12
67
Cupal, Sofie
9
Hastings
35.51
nwi
13
68
Allwood, Adria
-
Evander Childs
36.02
nwi
13
69
Freireich, Sidney
9
Hastings
36.34
nwi
9
70
Ortiz, Stephanie
9
Spring Creek Cam
36.39
nwi
12
71
Derisme, Christelle
9
Archbishop Mollo
36.47
nwi
13
72
Favelson, Caroline
9
Archbishop Mollo
36.59
nwi
8
73
Fedrigoni, Sara
9
Archbishop Mollo
36.99
nwi
10
74
McAree, Marguerite
9
Pearl River
37.16
nwi
13
75
Kinard, Yashna
9
Nazareth Regiona
37.48
nwi
12
76
Sarfaty, Catherine
9
Hastings
38.05
nwi
14
77
Burton, Camille
9
Dominican Academ
38.19
nwi
11
78
Lee, Breandra
9
Samuel J Tilden
38.71
nwi
14
79
Santiago, Deandra
9
Glen Cove
39.23
nwi
12
80
Perez, Isabel
9
Dominican Academ
39.78
nwi
11
81
Garnes, Golden
9
Success Academy
39.98
nwi
8
82
Doshi, Malika
9
Archbishop Mollo
40.99
nwi
12
83
Dhand, Sanjana
9
Archbishop Mollo
46.27
nwi
10
Womens 200 Meters Middle School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Pierre, Jada
15-16
Dale City Lightn
26.29
nwi
2
2
Sampson, River
13-14
Bronx Tigers TC
27.10
nwi
1
3
Mcfarland, Mikayla
13-14
Dale City Lightn
27.33
nwi
2
4
Evans, Raven
13-14
Dale City Lightn
27.60
nwi
2
5
Harris, Dashiel Tao
8
Unattached
27.90
nwi
1
6
Ayarza, Sarai
13-14
Medgar Evers Cou
28.10
nwi
6
7
Kellum, Krystal
13-14
Medgar Evers Cou
28.11
nwi
11
8
Hanks, MaKenzie
13-14
Dale City Lightn
28.22
nwi
3
9
Cunningham, Meliss
8
Island Trees
28.26
nwi
1
10
Evans, Jordyn
13-14
Dale City Lightn
28.33
nwi
2
11
Small, Taylor
13-14
Dale City Lightn
28.39
nwi
2
12
Gonzalez, Ashleigh
13-14
Team Dynasty
28.48
nwi
8
13
Sneed, Kendall
13-14
Dale City Lightn
28.77
nwi
3
14
Micaela Jose
Unattached
28.83
nwi
4
15
Reaves, Adaria
11-12
Team Dynasty
28.90
nwi
7
16
Kittedge, Ella
8
Somers
29.00
nwi
5
17
Wills, Mi'Chaera
11-12
Bronx Tigers TC
29.11
nwi
1
18
McCall, Asya
13-14
Dale City Lightn
29.22
nwi
3
19
Gooden, Lena
11-12
Dale City Lightn
29.44
nwi
4
20
Massillon, Grace
8
Brother Joseph F
29.47
nwi
4
21
Colvin, Sierra
5
Unattached
29.53
nwi
3
22
Casanas, Alexis
7
Middle Village P
29.68
nwi
10
23
Simmons, Jamisia
13-14
Dale City Lightn
29.69
nwi
3
24
Foley, Keira
8
John Jay (East F
29.89
nwi
5
25
Singleton, Raniah
13-14
Dale City Lightn
29.93
nwi
3
26
Piersall, Sierra
6
Robert Wagner
29.95
nwi
13
27
Orellana, Jackalynn
8
Middle Village P
30.15
nwi
9
28
Hurtado, Angelina
8
Somers
30.17
nwi
5
29
Lashley, Nickel
13-14
New Horizon Trac
30.18
nwi
15
30
Kassakian, Sarah
8
North Warren
30.41
nwi
9
31
McPherson, Andrea
8
Brother Joseph F
30.46
nwi
1
32
Demapoulos, Reema
8
Hunter College
30.50
nwi
5
33
Friedland, Rachel
8
Hunter College
30.75
nwi
5
34
Johnson, Skye
11-12
Bronx Tigers TC
30.98
nwi
2
35
Liu, Zuzi
7
Robert Wagner
31.13
nwi
8
36
Mitchell, Makayla
11-12
Brooklyn Lightni
31.29
nwi
4
37
Shimbo, Kyra
7
Robert Wagner
31.33
nwi
4
38
McMorrow, Kayli
8
Somers
31.36
nwi
6
39
Voitek, Elaina
8
North Warren
31.38
nwi
9
40
Ellsworth, Julianna
7
Robert Wagner
31.90
nwi
7
41
Anna Buckley
Unattached
31.91
nwi
6
42
DiMaio, Erin
8
North Warren
31.99
nwi
10
43
Williams, Monica
8
Knowledge and Po
32.07
nwi
8
44
Coschignano, Isabella
7
Brother Joseph F
32.34
nwi
5
45
Russell, Caroline
8
Somers
32.44
nwi
7
46
Sikkes, Molly
7
North Warren
32.79
nwi
13
47
Davis, Iyona
6
Robert Wagner
32.92
nwi
13
48
Long, Genesis
6
Knowledge and Po
33.04
nwi
6
49
Mcknight, Kaitlyn
11-12
Wildfire Track C
33.23
nwi
14
50
Ross, Bailey
8
Somers
33.24
nwi
7
51
Vidolova, Victoria
6
Robert Wagner
33.30
nwi
13
52
Tama, Rachel
7
John Jay (East F
33.34
nwi
6
53
Stephens, Nevaeh
7
Knowledge and Po
33.48
nwi
7
54
Kottman, Emily
8
Somers
33.50
nwi
7
55
Wu, Grace
7
Somers
33.98
nwi
12
56
Fair, Kyla
6
College Achieve
34.32
nwi
12
57
Nizico, Zoe
7
Eldred Central
34.50
nwi
8
58
Kamrowski, Monique
6
Robert Wagner
34.53
nwi
14
59
Martin, Abrianna
6
College Achieve
34.63
nwi
1
60
McCarvill, Alexandra
7
Brother Joseph F
34.66
nwi
9
61
Osse, Vanessa
7
Brother Joseph F
34.69
nwi
9
62
DiMaio, Kelly
7
North Warren
34.79
nwi
10
63
Caputo, Kayla
8
North Warren
34.81
nwi
12
64
DeVincenzi, Diana
7
North Warren
34.99
nwi
11
65
Gingold, Aleczia
7
Eldred Central
35.10
nwi
14
66
Cole, Kwanasia
8
Robert Wagner
35.30
nwi
4
67
Vukaj, Emily
8
Somers
35.40
nwi
11
68
Wortman, Moriah
8
North Warren
35.50
nwi
11
69
Han, Jordan
8
Somers
35.75
nwi
12
70
Watkins, Dyana
7
College Achieve
35.94
nwi
10
71
Williams, Brook
7
Somers
36.02
nwi
8
72
Corvil, Ayannah
7
College Achieve
36.54
nwi
10
73
Santaniello, Addie
8
Somers
36.85
nwi
11
73
Rehac, Carolyn
6
Robert Wagner
36.85
nwi
13
75
Garriques, Carly
8
North Warren
36.86
nwi
11
76
Todo, Naoko
8
Somers
36.96
nwi
9
77
Sidibe, Yasmeen
6
Robert Wagner
37.39
nwi
14
78
Madhwes, Avni
8
Somers
37.87
nwi
10
79
Potter, Kaitlyn
7
Eldred Central
37.93
nwi
14
80
South, Milan
6
College Achieve
38.35
nwi
15
81
Moore, Jade
8
North Warren
38.53
nwi
12
82
Montgomery, Dominique
6
College Achieve
38.72
nwi
13
83
Weiner, Chole
7
Somers
39.14
nwi
8
84
Anzora, Shanell
6
College Achieve
39.56
nwi
15
85
Ruiz, Deevany
6
College Achieve
39.75
nwi
14
86
Contreras, Gisselle
6
College Achieve
40.15
nwi
15
87
Jackson, Zavia
6
College Achieve
40.15
nwi
12
Womens 200 Meters Novice
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Griffith, Daniella
11
Medgar Evers Col
26.35
nwi
4
2
Morgan, Christina
12
Medgar Evers Col
26.61
nwi
4
3
Davis, Micaiah
12
Evander Childs
26.99
nwi
6
4
Piller, Jenna
12
Archbishop Mollo
27.33
nwi
1
5
Quinonez, Tatyana
11
Medgar Evers Col
27.48
nwi
2
6
Bell, Layla
11
Paul Robeson for
27.60
nwi
9
7
Josey, Aaliyah
11
Archbishop Mollo
28.12
nwi
1
8
Helfer, Kaitlyn
11
Archbishop Mollo
28.34
nwi
1
9
McLeod, Kristen
11
Massapequa
28.47
nwi
2
10
King, Kayla
11
Samuel J Tilden
28.63
nwi
9
11
Young, Victoria
12
North Warren Reg
28.79
nwi
2
12
Yu, Michelle
12
Oyster Bay-East
28.97
nwi
1
13
Kee, Tajah
12
Uniondale
29.00
nwi
1
14
Hubert, Jillian
12
Archbishop Mollo
29.08
nwi
2
15
Blake, Sheroy
12
Ossining Senior
29.68
nwi
3
16
Coleman, Melanie
12
Archbishop Mollo
29.74
nwi
3
17
Iannuzzi, Nicole
11
Massapequa
29.82
nwi
2
18
Davis, Somari
12
Ossining Senior
29.87
nwi
3
19
Tisch, Holden
11
Riverdale Countr
29.90
nwi
3
20
Reda, Breanna
12
Massapequa
29.96
nwi
3
21
Iosepovici, Skylar
11
Hastings
30.10
nwi
4
22
Mercedes, Helen
11
Blair Academy
30.25
nwi
2
23
Koita, Fatoumata
-
Evander Childs
30.33
nwi
6
24
Harrell, Chloe
12
Massapequa
30.35
nwi
1
25
Bullock, Tatiana
11
North Warren Reg
30.74
nwi
4
26
Owunna, Deborah
11
Evander Childs
30.75
nwi
7
27
Davis, Tane
11
Paul Robeson for
31.33
nwi
6
28
Packer-Lyles, Nadia
12
Spring Creek Cam
31.52
nwi
4
29
Dalhouse, Beyonce
11
Evander Childs
31.55
nwi
7
30
Fogarty, Caroline
11
Hastings
31.57
nwi
5
31
O'Malley, Ella
-
Pleasantville (N
31.60
nwi
7
32
Sander, Phoebe
11
Hastings
31.66
nwi
5
33
Cai, Jia Nan (Jennifer
10
Dominican Academ
32.55
nwi
9
34
Leston, Kayla
12
Archbishop Mollo
32.74
nwi
3
35
Jagun, Zainab
11
Spring Creek Cam
33.03
nwi
6
36
Litsky, Rebecca
11
Hastings
33.24
nwi
9
37
Spinazzola, Violet
12
Hastings
33.63
nwi
5
38
Barr, Kim
11
North Warren Reg
33.74
nwi
4
39
Macgregor, Tara
-
Pearl River
33.82
nwi
5
40
Francois, Shenika
11
Spring Creek Cam
34.11
nwi
5
41
Sylla, Makale
11
Paul Robeson for
34.37
nwi
6
42
La Sala, Juliet
12
Dominican Academ
34.37
nwi
8
43
Fanshawe, Grace
-
Pearl River
34.82
nwi
5
44
Lippman, Paige
11
North Warren Reg
35.16
nwi
7
45
Yurchak, Carissa
11
North Warren Reg
35.55
nwi
7
46
Kerins, Emily
11
Pearl River
36.56
nwi
8
47
Gurung, Jenny
11
HS For Math, Sci
37.05
nwi
7
48
Trevorrow, Victoria
11
North Warren Reg
37.18
nwi
6
49
Rodriguez, Kaylyne
10
Dominican Academ
37.72
nwi
8
50
Donowski, Lauren
11
Archbishop Mollo
37.98
nwi
8
51
Dejoseph, Grace
12
Glen Cove
38.79
nwi
9
Womens 200 Meters Sophomore
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Peart, Shawnakay
10
Paul Robeson for
26.01
nwi
2
2
Fuller, Zaria
10
Uniondale
26.13
nwi
1
3
Martinez, Tatianna
10
Benjamin Cardozo
26.40
nwi
8
4
Jones, Madison
10
Blair Academy
26.92
nwi
1
5
Cofield, E''Shone
10
Glen Cove
27.44
nwi
4
6
Sheridan, Taela
10
Evander Childs
28.05
nwi
2
7
Iodice, Marina
11
Albertus Magnus
28.20
nwi
5
8
McNab, Nakacee
10
Freeport
28.26
nwi
2
9
Batson, Naisha
10
Uniondale
28.27
nwi
1
10
Green, Joshuana
10
Evander Childs
28.44
nwi
4
11
Okeefe, Ryann
10
Oyster Bay-East
28.70
nwi
1
12
Bowen, Allyssa
10
Paul Robeson for
28.96
nwi
6
13
Lowe, Jada
10
Freeport
29.03
nwi
2
14
Twist, Kayla
10
Taft Educational
29.14
nwi
10
15
Baghashvili, Nino
10
Massapequa
29.62
nwi
10
16
Diaz, Vanessa
10
Archbishop Mollo
29.74
nwi
5
17
Weinstein, Mimi
10
Trinity School
29.89
nwi
5
18
Murphy, Emma
10
Pleasantville (N
30.00
nwi
2
19
Wilson, Tiffany
10
Taft Educational
30.04
nwi
9
20
Neher, Riley
10
HS For Math, Sci
30.40
nwi
5
21
Evans, Talese
10
Success Academy
30.79
nwi
1
22
Wong, Kayla
-
Franklin K Lane
30.96
nwi
6
23
Liriano, Elizabeth
10
Manhattan Center
30.96
nwi
3
24
Duchin, Isabel
10
Hastings
30.98
nwi
2
25
Sirken, Emma
10
New Hope - Soleb
31.39
nwi
4
26
Daho, Awa
10
Success Academy
31.51
nwi
4
27
Mattina, Annamarie
10
Pinelands Region
31.56
nwi
5
28
Beaulieu, Savannah
10
Pinelands Region
31.59
nwi
3
29
Pearson, Mia
10
North Warren Reg
31.62
nwi
9
30
Lyttle, Rianna
-
Evander Childs
31.82
nwi
4
31
Condery, Lanautica
10
Nazareth Regiona
31.86
nwi
3
32
Piccirillo-Stosser, Ju
10
Ossining Senior
31.95
nwi
3
33
Raefski, Kaylei
10
Pleasantville (N
32.07
nwi
3
34
Gibbons, Ava
10
Pearl River
32.28
nwi
8
35
Duffy, Colleen
10
Nanuet
32.64
nwi
4
36
McCaffrey, Lauren
10
Massapequa
32.81
nwi
6
37
Lanoce, Gena
10
Nanuet
32.83
nwi
5
38
Festus, Laniyah
-
Uniondale
32.86
nwi
1
39
Medina, Nayelly
10
Nanuet
32.95
nwi
6
40
Daly, Lindsay
10
Nanuet
33.03
nwi
7
41
Barrett, Kellan
10
Evander Childs
33.18
nwi
3
42
Lema, Brenda
10
Nanuet
33.23
nwi
6
43
Patient, Jade
10
Hastings
33.28
nwi
7
44
Castillo, Victoria
10
Pinelands Region
33.33
nwi
7
45
Palmer, Ashanique
-
Franklin K Lane
33.48
nwi
7
46
McSweeney, Sarah
10
Hastings
33.55
nwi
6
47
Tannenbaum, Sophia
10
HS For Math, Sci
33.59
nwi
8
48
Farrell, Fiona
10
Pinelands Region
33.65
nwi
7
49
DiGiuseppe, Alexis
10
Massapequa
33.86
nwi
9
50
Park, Kasey
10
Dominican Academ
33.89
nwi
8
51
Hill, Cayci
10
Lakeland/Panas
34.78
nwi
7
52
Brown, Amber
10
Glen Cove
36.11
nwi
9
53
Scialdone, Ananna
-
Lakeland/Panas
36.57
nwi
10
54
Torres, Jacqueline
10
Archbishop Mollo
40.52
nwi
8
55
Schoemig, Laura
10
Archbishop Mollo
41.80
nwi
8
Womens 300 Meters Invitational
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Myers, Sophia
11
The Queens HS of
39.73
0
2
Martinez, Tatianna
10
Benjamin Cardozo
40.86
0
3
Sandy, Bryann
12
Paul Robeson for
41.20
0
4
Felton, Courtashia
11
Hempstead
41.86
0
5
Young, Khiara
12
John Jay (East F
42.10
0
Womens 300 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Miles, Porsha
10
Coatesville
40.21
5
2
Dancy, Shakira
11
Winslow Township
40.74
1
3
O'Neal, Pharist
12
C.H. Flowers
41.05
4
4
Harris, Brianna
11
Elmont Memorial
41.08
2
5
Daley, Collese
12
C.H. Flowers
41.16
4
6
Oatman, Bria
10
Middletown (NY)
41.37
5
7
Slader, Ellissa
11
Easton Area
41.47
3
8
Damron, Alexandra
12
Ridgefield
41.64
1
9
Hammond, Janeya
9
Winslow Township
41.79
2
10
Burkley, Brianna
11
St Anthony's
42.25
1
11
Smith, Kayla
12
Delaware Valley
42.29
1
12
Gray, Imani
11
Elmont Memorial
42.33
5
13
Francis, Jhada
12
Ossining Senior
42.57
10
14
Watkins, Earthaiza
11
Stamford
42.58
5
15
Moore, Elicia
10
Penn Wood
42.63
3
16
Anderson, Aaliyah
10
Paul Robeson for
42.68
13
17
Brooks, Justine
12
Newburgh Free
42.75
11
18
Valentine, Dominique
11
Immaculate
42.82
7
18
Gellis, Ava
10
Paul D Schreiber
42.82
3
20
Pottinger, Janelle
12
Benjamin Cardozo
42.85
5
21
Adams, Olabisi
10
Springside Chest
42.86
7
22
Moore, Danielle
11
Paul Robeson for
42.89
4
23
Blackheart, Jada
10
John F Kennedy
42.92
7
24
Reid, Ayana
12
Dewitt Clinton
43.01
3
25
Deutsch, Darby
12
Padua
43.01
9
26
Ogunkoya, Abiola
-
Young Women's Le
43.02
4
27
Nnakwe, Chinelo
12
St Anthony's
43.03
9
28
Grady, Alicia
11
Arlington
43.05
8
29
Antrum, Ladaysia
11
Friends Seminary
43.07
17
30
Philbert, Mia
11
Benjamin Banneke
43.07
3
31
Robertson, Hannah
11
West Springfield
43.14
2
32
Mahoney, Sophia
10
Saint Basil Acad
43.30
6
33
Pitt, Janae
12
Penn Wood
43.36
2
34
Hinson, Ryley
12
C.H. Flowers
43.50
8
35
Whyte, Khalia
11
Elmont Memorial
43.52
10
36
Laylor, Tatiyana
11
Penn Wood
43.57
4
37
Whyte, Brittanie
12
Newburgh Free
43.61
12
38
Ricci, Natalie
11
Cohoes
43.66
15
39
Stokes, Brittney
12
St John The Bapt
43.68
7
40
Lozano, Gabriella
11
West Springfield
43.76
14
41
McWilliams, Kenydi
12
C.H. Flowers
43.80
8
42
Fish, Emily
11
Fairport
43.83
13
43
Cheatham, Maya
10
Young Women's Le
43.84
6
44
Scatliffe, Telicia
11
Young Women's Le
43.87
6
45
Berry, Mikalya
10
Uniondale
43.87
16
46
Guerrier, Michema
11
Uniondale
43.88
17
47
DeSantis, Adrianna
11
Lakeland/Panas
43.90
8
48
Phillips, Israel
11
Elmont Memorial
43.93
10
49
Higgins, Ayanna
11
Hempstead
43.98
5
50
Green, Casey
8
Uniondale
44.05
9
51
Strmiska, Audrey
9
Griswold
44.14
13
52
Chenault, Gabrielle
12
Young Women's Le
44.17
7
53
Atkins-Lewis, Taylor
11
Fairport
44.35
14
54
Grant, Tamia
12
Hempstead
44.36
4
55
Grochowski, Kylie
11
Pearl River
44.39
14
56
Joyner, Nia
12
Shaker
44.39
9
57
Bader, Elizabeth
10
Padua
44.51
9
58
Ofosu-Davis, Nyera
10
West Springfield
44.54
14
58
Whalen, Najimy
10
Benjamin Banneke
44.54
11
60
James, Courtney
11
Burlington Towns
44.55
16
61
Boyce, Yoland
12
Samuel J Tilden
44.59
6
62
Caldwell, Breeann
12
Elmont Memorial
44.61
10
63
Thomas, Chase
10
Burlington Towns
44.61
12
64
Lynch, Deanna
10
Benjamin Cardozo
44.76
23
65
Edwards, Kendall
12
Benjamin Banneke
44.91
11
66
Lambert, Breanna
11
West Seneca West
44.95
16
67
Hynes, Amelia
10
Ridgefield
44.95
15
68
Apostolico, Bailey
12
Padua
45.02
17
69
Xiao, Emily
10
Vestal
45.04
13
70
Rogers, Mackenzie
10
Delaware Militar
45.04
14
71
Pollock, Marisa
12
St John The Bapt
45.06
7
72
Imbornoni, Shannon
12
Our Lady Of Merc
45.08
10
73
McLaughlin, Riley
11
Nanuet
45.11
9
74
Kelly, Dominque
12
Holy Trinity
45.13
11
75
Fahrenkrug, Jasmine
10
Vestal
45.20
12
76
Lacy, Ashleigh
10
Hudson Falls
45.21
16
77
Sencer, Lily
12
Cohoes
45.24
15
78
Bell, Layla
11
Paul Robeson for
45.46
13
79
Watson, Kaliya
11
Roosevelt (LI)
45.49
20
80
King, Kayla
11
Samuel J Tilden
45.49
12
81
Hernandez, Hillaria
11
John F Kennedy C
45.51
14
82
Daniel, Blair
9
Paul VI
45.55
26
83
Jammen, Maimuna
12
Newburgh Free
45.58
11
84
DiElmo, Dasey
12
Pinelands Region
45.59
26
85
Webb, Lindsey
9
Hempstead
45.69
13
86
Lagana, Sophia
11
St Anthony's
45.70
10
87
Connolly, Emma
11
Immaculate
45.70
18
88
Whalen, Kerri
11
St John The Bapt
45.78
15
89
Moskal, Luna
9
Springside Chest
45.78
27
90
Dabroi, Carrina
10
Ridgefield
45.82
15
91
Brown, Diamond
9
Delaware Valley
45.92
2
92
Salerno, Kate
11
Columbia Grammar
45.93
16
93
Albright, Emily
11
Pope John XXIII
45.94
11
94
Petruzzelli, Samantha
11
Ridgefield
45.95
21
95
Kensey, Ciani
11
Saint Basil Acad
45.98
8
96
Cato, Ashanti
12
C.H. Flowers
46.05
20
97
Tanksley, Jewel
8
Shaker
46.07
19
98
Fahrenkrug, Angelina
10
Vestal
46.13
20
99
Brizon, Cheyenne
12
Nanuet
46.13
19
100
Thompson, Kyara
12
Newburgh Free
46.26
8
101
Crawford, Kailyn
9
Delaware Valley
46.27
1
102
Jordan, Nilah
9
Springside Chest
46.28
23
103
Taylor, Amara
11
Albany
46.29
6
104
Sedensky, Audrey
11
Immaculate
46.31
22
105
Gomez, Julia
-
Lakeland/Panas
46.32
15
106
Matus, Kimberly
11
West Springfield
46.56
16
107
Sarcona, Angelica
9
Pope John XXIII
46.65
20
108
McDonald, Briana
12
Young Women's Le
46.65
18
109
Steinhoff, Victoria
11
Padua
46.69
18
110
Gardener, Brianna
12
Elmont Memorial
46.69
17
111
Bruno, Julia
10
Paul VI
46.74
22
112
Moore, Alexandra
11
Springside Chest
46.85
27
113
LaBelle, Alyssa
10
Arlington
46.85
19
114
Touitou, Anna
11
Pleasantville (N
46.89
21
115
Lomack, Qaliyjah
10
Albany
46.89
12
116
Chevannes, Jaelyn
9
Young Women's Le
46.95
24
117
Vergis, Jaquie
12
New Hope - Soleb
47.04
27
118
White, Maryanne
12
Cardinal Spellma
47.08
29
119
Walters, Alison
12
West Springfield
47.25
19
120
Nahas, Brittany
10
Paul D Schreiber
47.29
18
121
Tanksley, Jaelyn
9
Shaker
47.33
21
122
Hurey, Linda
11
SMSA (Sports)
47.40
23
123
Spanfeller, Jamie
11
Nightingale-Bamf
47.60
12
124
Gilbert, Ianna
9
Young Women's Le
47.66
24
125
Stragapede, Nina
10
Pope John XXIII
47.81
24
126
Smith, Mariah
10
Radnor
47.86
18
127
Langis, Katherine
9
Ridgefield
47.88
25
128
Dunn, Josephine
11
St John The Bapt
47.90
22
129
Curry, Lauren
11
Nanuet
47.97
24
130
Lucey, Cameron
11
Padua
48.03
17
131
Kaiser, Lauren
10
Holy Trinity
48.04
25
132
Tillery, Khadijah
11
Albany
48.22
20
133
Hess, Kristin
11
St John The Bapt
48.28
21
134
Bonilla, Christina
9
Hicksville
48.35
30
135
Sherman, Emily
9
Hudson Falls
48.45
31
136
Gagnon, Alyssa
9
Ridgefield
48.46
25
137
Laird, Makayla
12
St John The Bapt
48.49
22
138
Donovan, Carolyn
9
Ridgefield
48.49
21
139
Browne, Mia
10
Young Women's Le
48.50
26
140
Angus, Camille
12
St Anthony's
48.55
24
141
Conroy, Catherine
10
Ridgefield
48.67
21
142
Laurino, Sabina
11
Valhalla
48.69
32
143
Mickens, Airianna
12
Pinelands Region
48.81
26
144
Webster, Lauren
12
Benjamin Cardozo
48.83
23
145
Jones, Briyanna
11
Elmont Memorial
48.87
19
146
Bryant, Autum
11
Hudson Falls
48.87
28
147
Nugent, Briola
10
Albany
48.92
31
148
Hughes, Fiona
12
Paul VI
48.99
24
149
Williamson, Hannah
11
Hudson Falls
49.22
31
150
Quang, Kimberly
12
Cardinal Spellma
49.24
29
151
Siwy, Cassandra
12
West Seneca West
49.34
28
152
Riley, Hallie
10
Padua
49.38
20
153
Van Cott, Sydney
9
Paul D Schreiber
49.45
22
154
Estime, Noldy
9
Young Women's Le
49.56
26
155
Brown, Kyana
10
Young Women's Le
49.61
27
156
Johnson, Julianna
10
Albany
49.72
22
157
Diagne, Amy
-
Benjamin Cardozo
49.91
25
158
Kane, Marlayah
10
Glasgow
50.01
34
159
Apronti, Marielle
12
Newburgh Free
50.10
6
160
Forcina, Arianna
11
St John The Bapt
50.29
29
161
McLaughlin, Sena
10
Hudson Falls
50.32
28
162
Thornton, Asantai
9
Coatesville
50.42
18
163
Dessables, Sarrangina
9
Young Women's Le
50.59
27
164
Weatherspoon, Stayann
9
Samuel J Tilden
50.76
25
165
Boyd, Jaylin
10
Hempstead
50.83
31
166
Staino, Emily
10
Pinelands Region
50.84
26
167
Amador, Fabiola
10
Hicksville
51.03
29
168
Alvarez, Alessandra
9
Cardinal Spellma
51.21
34
169
Hayle, Shaquera
12
Cardinal Spellma
51.28
34
170
Garcia, Alexandra
11
St John The Bapt
51.34
30
171
Feika, Jimcelia
12
Glasgow
51.54
34
172
Hamilton, Miko
10
Benjamin Cardozo
51.56
25
173
LaBelle, Emily
11
Hudson Falls
51.95
28
174
Cartee, Morganne
9
Immaculate
51.95
28
175
Lopez, Mariachristina
10
Hicksville
52.07
30
176
Aziz-Wesley, Mahmuda
11
Binghamton
52.08
23
177
Ezzat, Lamise
11
Hicksville
52.30
30
178
Kendrick, Kamearah
11
Binghamton
52.70
31
179
Halbauer, Samantha
11
Valhalla
52.78
19
180
Patrissy, Cara
9
St Joseph Hill
52.85
32
181
Barricks, Keirah
10
Delaware Militar
53.08
33
182
Angulo, Cameron
12
John F Kennedy C
53.20
32
183
Cauley, Rakyah
11
SMSA (Sports)
53.24
32
184
Thomas, Tamera
11
Albany
53.29
17
185
Vitarbo, Lin
10
Immaculate
53.42
33
186
Broyles, Jasmine
11
Hempstead
53.46
30
187
Cruz, Deryne
10
Valhalla
53.60
33
188
Pappas, Jackie
11
St John The Bapt
53.89
31
189
Ramlochan, Abigail
11
Hicksville
54.43
29
190
Cardelena, Stephanie
11
Hicksville
55.75
29
191
Cruz, Heydi
10
Hicksville
56.61
30
192
Daniels, Euphrates
9
Binghamton
57.15
32
193
Blades, Sasha
12
Cardinal Spellma
58.32
33
194
Ramos, Alyssa
11
St John The Bapt
58.92
32
195
Gadson, Dynayjah
12
Binghamton
59.49
23
--
Parisien, Callysta
9
Young Women's Le
DNF
28
Womens 300 Meters Elite/Pro
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jordan Lavendar
USA
37.94
0
2
Zakiya Denoon
Trinidad
38.17
0
3
Asha Ruth
CPTC NB
39.60
0
4
Karene King
British V.I.
39.92
0
5
Francyna Evins
USA
40.14
0
Womens 600 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McIntosh, Kamryn
12
Suffern
1:30.98
1
2
Turner, Terri
12
Penn Wood
1:31.95
1
3
Philippides, Emily
11
Greenwich
1:34.77
1
4
Peoples, Paris
11
Benjamin Cardozo
1:35.70
1
5
DelGizzo, Lexi
12
Tenafly
1:36.47
1
6
Smithson, Mya
11
Hempstead
1:37.00
2
7
Grant, Dejah
10
C.H. Flowers
1:37.00
1
8
Jones, Dajour
12
Hempstead
1:37.85
2
9
Unthank, Haley
11
Springside Chest
1:37.97
2
10
Watts, Javon
9
C.H. Flowers
1:39.24
2
11
Landler, Anna
11
Ridgefield
1:39.55
2
12
Sargeant, Sinead
11
Fairport
1:39.82
3
13
Hurt, Lucy
11
Paul D Schreiber
1:40.29
2
14
Myer, Emma
10
Pope John XXIII
1:40.45
2
15
Gelard, Sophia
12
Briarcliff
1:40.81
2
16
Harris, Zoe
9
Greenwich
1:41.24
2
17
Boyce, Yoland
12
Samuel J Tilden
1:41.74
3
18
Chavarria, Beatriz
12
Paul D Schreiber
1:43.29
3
19
Connolly, Emma
11
Immaculate
1:43.79
4
20
Coleman, Maisha
12
Penn Wood
1:44.10
1
21
Casimir, Jalissa
12
Uniondale
1:44.16
3
22
Mayberry, Rachel
9
West Springfield
1:44.18
3
23
Numme, Jordan
10
Greenwich
1:44.45
2
24
Green, Colby
11
Uniondale
1:45.19
4
25
Rokins, Patrisha
10
Coatesville
1:45.35
1
26
Buckley, Sarah
12
Holy Trinity
1:45.35
3
27
Hally, Katherine
10
Padua
1:45.61
5
28
St Cilien, Bianca
11
Uniondale
1:45.69
3
29
Salcedo, Katerina
11
Binghamton
1:45.94
5
30
Valiante, Emma
11
Pope John XXIII
1:46.17
5
31
McMillan, Hetty
11
Greenwich
1:46.23
4
32
Haugh, Aine
10
Albany
1:46.52
3
33
Hynes, Amelia
10
Ridgefield
1:46.99
3
34
Apostolico, Hannah
12
Padua
1:47.07
4
35
Walton, Jaime
11
Pope John XXIII
1:47.23
5
36
Webb, Lindsey
9
Hempstead
1:47.89
5
37
Figueroa, Sara
12
Middletown (NY)
1:48.51
4
38
Pottinger, Janelle
12
Benjamin Cardozo
1:48.73
3
39
Geiger, Casey
12
Arlington
1:49.40
5
40
Campbell, Grace
11
Pope John XXIII
1:49.43
5
41
Sedensky, Audrey
11
Immaculate
1:49.52
6
42
Stelcer, Daniela
10
Paul D Schreiber
1:49.55
3
43
Fiorillo, Emily
12
St John The Bapt
1:49.87
4
44
Travis, Sevi
12
Shaker
1:50.27
3
45
Angyal, Danielle
11
John Jay (East F
1:50.80
6
46
Olivere, Maddie
12
Padua
1:50.95
4
47
Callender, Aleah
10
Young Women's Le
1:51.42
5
48
Taylor, Natalia
-
Queens Gateway
1:51.42
7
49
Barnswell, Jessica
11
Benjamin Banneke
1:51.44
5
50
Cavallaro, Emily
11
Paul D Schreiber
1:51.51
6
50
Coakley, Maura
11
Lakeland/Panas
1:51.51
5
52
Simpson, Josette
10
Riverdale Countr
1:51.60
6
53
Bradley, Pascale
12
Trinity School
1:51.66
5
54
Gagnon, Alyssa
9
Ridgefield
1:51.70
5
55
King, Kayla
11
Samuel J Tilden
1:51.81
4
56
Valentine, Dominique
11
Immaculate
1:52.01
5
57
Manion, Aileen
12
Radnor
1:52.04
6
58
Riley, Hallie
10
Padua
1:52.07
6
59
Gehen, Casey
8
West Seneca West
1:52.26
7
60
Lenoir, Alicia
10
Padua
1:52.77
4
61
Visaggio, Olivia
12
Our Lady Of Merc
1:53.10
4
62
Crawford, Lindsay
11
Cardinal O'Hara
1:53.28
4
63
Langis, Katherine
9
Ridgefield
1:53.46
5
64
O'Donnell, Lauren
10
Greenwich
1:54.60
6
65
Dolan, Corinne
12
Pope John XXIII
1:54.73
5
66
Bennett, Ceoni
11
Delaware Valley
1:54.73
7
67
Ragone, Kate
11
Greenwich
1:54.95
6
68
Cuevas, Emely
-
John F Kennedy
1:55.18
7
69
Natale, Victoria
11
St Anthony's
1:55.54
6
70
Bernstein, Emma
9
Saucon Valley
1:55.86
6
71
Cavallaro, Sarah
11
Paul D Schreiber
1:56.65
6
72
Pares, Alexis
9
St Anthony's
1:57.61
6
73
Schultz, Jacklyn
11
Paul VI
1:57.68
4
74
Young, Ajhane
10
Stamford
1:57.71
7
75
Wilkins-Kelley, Ti'Yan
12
Cardinal Spellma
1:57.96
7
76
Packer, Megs
11
Radnor
1:59.06
7
77
Dougherty, Bridget
9
Radnor
1:59.45
7
78
Lenoir, Julianna
11
Padua
2:00.86
6
79
Daniels, Bria
10
The Queens HS of
2:00.87
7
80
Cascio, Sara
10
St Joseph Hill
2:00.90
7
81
Spencer, Karly
9
Hudson Falls
2:01.59
6
82
Eleazar, Aniah
10
Young Women's Le
2:02.21
6
83
Vodola, Veronica
10
Immaculate
2:03.33
7
84
Bendlin, Mia
9
Valhalla
2:05.66
7
85
Kemble, sarah
9
Glens Falls
2:06.06
5
86
Peguero, Loribel
12
Cardinal Spellma
2:06.64
7
87
Schreiber, Zofia
9
Pope John XXIII
2:07.42
7
88
Jacobs, Jennifer
9
Valhalla
2:07.80
7
89
Coleman, Aniya
10
Young Women's Le
2:08.00
7
90
Oroho, Mckenzie
10
Pope John XXIII
2:14.11
7
91
LaBelle, Emily
11
Hudson Falls
2:15.93
6
92
Wilson, Maria
10
Pope John XXIII
2:15.96
7
93
Weatherspoon, Stayann
9
Samuel J Tilden
2:18.78
7
94
Thomas, Tamera
11
Albany
2:20.95
6
Womens 600 Meters Elite/Pro
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ajee Wilson
Adidas
1:25.23
0
2
Meg Manley
CPTC NB
1:29.95
0
3
Rachel Aubry
Speed River
1:30.35
0
4
Stephanie Herrick
CPTC NB
1:30.86
0
5
Alaine Tate
CPTC NB
1:34.46
0
6
Emily Rosario
CPTC NB
1:38.13
0
Womens 1000 Meters Freshman
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Muhammad Graham, J
9
Medgar Evers Col
3:09.71
1
2
Brown, Madison
12
Fashion Industri
3:14.69
1
3
Durcan, Niamh
8
Pearl River
3:15.69
1
4
Yakaboski, Christina
9
Riverhead
3:16.12
1
5
White, Lailah
9
Fashion Industri
3:16.37
1
6
Vonderhorst, Dylan
8
Pearl River
3:19.89
1
7
Lockwood, Meredith
9
Cape Henlopen
3:19.98
1
8
Guilfoyle, Caitlin
9
Hastings
3:21.40
1
9
Flanagan, Hayley
9
Lakeland/Panas
3:21.93
1
10
Brozefsky, Olivia
9
Cape Henlopen
3:23.45
1
11
Durcan, Ciara
8
Pearl River
3:23.48
1
12
McManus, Isolde
8
Hendrick Hudson
3:25.29
1
13
Marazino, Daniella
9
Lakeland/Panas
3:25.47
1
14
Englebracht, Ryann
-
Ossining Senior
3:27.00
2
15
Jinks, Nailah
8
Uniondale
3:27.74
2
16
Quick, Leandra
7
Hendrick Hudson
3:27.77
1
17
Lewis, Samiya
9
Medgar Evers Col
3:31.79
1
18
Mariani, Madison
9
West Seneca West
3:32.66
2
19
Ettinger, Cheyenne
9
Hastings
3:33.04
2
20
Marine, Lizbeth
9
Freeport
3:33.06
2
21
Rosenfeld, Kelly
9
Massapequa
3:35.41
2
22
Kelleher, Alyssa
9
West Seneca West
3:37.12
2
23
Valenzuela, Taiz
-
John F Kennedy
3:38.74
2
24
Hennigan, Paige
9
Albertus Magnus
3:38.76
3
25
Quadrino, Sofia
9
Syosset
3:41.22
3
26
Anderson, Kayla
9
Massapequa
3:41.62
2
27
Garvey, Michelle
9
Pearl River
3:43.08
2
28
Mitchell, Klarke
9
Medgar Evers Col
3:43.28
1
29
Choi-Hausman, Elsa
9
HS For Math, Sci
3:43.73
3
30
Horvath, Alexa
9
Syosset
3:43.78
3
31
Salazar, Lauren
9
Lakeland/Panas
3:45.88
2
32
Ford, Courtney
9
Mahwah
3:46.09
2
33
Karmazinas, Ilona
9
Archbishop Mollo
3:46.28
3
34
Reilly, Cali
10
Lakeland/Panas
3:47.31
2
35
Celestin, Nia
9
Medgar Evers Col
3:49.43
2
36
Will, Sophia
9
HS For Math, Sci
3:50.16
3
37
Jailine, Aracena-Estev
9
Freeport
3:50.32
2
38
Vellozzi, Paige
9
Lakeland/Panas
3:50.59
2
39
Sayre, Kristen
9
Lakeland/Panas
3:54.62
2
40
English, Emily
9
Pinelands Region
3:54.76
3
41
Kudlacik, Nicole
9
North Warren Reg
3:54.98
3
42
Duncan, Greer
9
North Warren Reg
3:56.55
3
43
Young, Elizabeth
9
North Warren Reg
4:01.99
3
44
Simone, Marissa
9
W T Clarke
4:04.30
3
45
Perrin, Laurah
9
Archbishop Mollo
4:05.66
3
46
Barzohar, Amit
9
Syosset
4:06.31
3
47
Lamas, Morgan
9
North Warren Reg
4:08.26
3
48
Solomon, Isi
9
Success Academy
4:10.27
3
49
Gabrielle, Alexa
9
Albertus Magnus
4:13.45
3
50
Milberg, Ava
9
Riverdale Countr
4:13.48
2
51
Sferrazza, Julianne
9
Massapequa
4:13.48
3
52
Crouch, Hannah
9
North Warren Reg
4:14.72
3
53
Valentik, Claudia
9
Nanuet
4:18.23
2
54
Weatherspoon, Stayann
9
Samuel J Tilden
4:20.94
3
55
Rehbein, Stella
-
Packer Collegiat
4:23.53
3
56
Pimienta, Isabella
9
Archbishop Mollo
4:26.72
3
57
Waugh, Makayla
9
Lakeland/Panas
4:34.33
2
58
Oza, Khushalee
9
Archbishop Mollo
4:35.05
3
Womens 1000 Meters Middle School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Heskin, Lauryn
13-14
TSC Track Club
3:03.09
0
2
Marcia Ojo
Unattached
3:11.26
0
3
Samuels, Mckenzie
13-14
Team Dynasty
3:15.97
0
4
Muccini, Siena
13-14
TSC Track Club o
3:23.10
0
5
Wills, Mi'Chaera
11-12
Bronx Tigers TC
3:27.50
0
6
Minns, Ashley
13-14
Foundation Track
3:38.76
0
7
Bubula, Alessia
7
Hunter College
3:40.78
0
8
Anna Buckley
Unattached
3:42.70
0
9
Chun, Caroline
13-14
TSC Track Club
3:42.93
0
10
Mohl, Fiona
8
John Jay (East F
3:44.43
0
11
Paltrowitz, Leila
7
Hunter College
3:45.12
0
12
Egan, Emma
7
John Jay (East F
3:46.20
0
13
Scaringe, Jules
8
John Jay (East F
3:48.14
0
14
Rickman, Susan
6
Robert Wagner
4:00.60
0
15
Dunker, Halie
7
Eldred Central
4:02.40
0
16
Mcknight, Kaitlyn
11-12
Wildfire Track C
4:03.72
0
17
Cooper, Makenna
7
Eldred Central
4:05.13
0
18
Ekinciuglu, Ela
6
Robert Wagner
4:07.72
0
19
Ford, Katelyn
6
Robert Wagner
4:10.39
0
20
Ryder, Ella
6
Robert Wagner
4:11.07
0
21
Fahnestock, Brittney
8
Eldred Central
4:12.07
0
22
Hayem, Leah
6
Robert Wagner
4:12.48
0
23
Romanelli, Gianna
8
Brother Joseph F
4:18.88
0
24
Potter, Kaitlyn
7
Eldred Central
4:20.68
0
--
Brown, Alexandra
6
Robert Wagner
DNF
0
Womens 1000 Meters Novice
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Deluna, Brianna
12
Massapequa
3:15.94
1
2
Thienel, Jessica
12
Oyster Bay-East
3:18.21
1
3
Ferraro, Olivia
11
Massapequa
3:20.51
1
4
Scott, Zakiya
11
Medgar Evers Col
3:23.48
2
5
Caristi, Angela
11
North Warren Reg
3:27.44
2
6
Pineda, Abby
11
W T Clarke
3:27.59
1
7
Samuels, Meesha
11
Archbishop Mollo
3:28.02
1
8
Fader, Erin
11
Massapequa
3:28.51
1
9
Rossi, Elena
12
Archbishop Mollo
3:29.73
1
10
Raffa, Grace
12
Pearl River
3:32.56
1
11
Pulis, Jenna
11
Massapequa
3:32.97
1
12
Goldfuss, Kerri
12
W T Clarke
3:33.93
1
13
Fiore, Briana
12
North Warren Reg
3:35.14
2
14
Turano, Sarah
12
Massapequa
3:36.35
1
15
Whelan, Amanda
11
Massapequa
3:37.25
1
16
Smith, Brittney
11
Massapequa
3:37.71
1
17
O'Neill, Isabella
11
Massapequa
3:37.72
1
18
Thompson, Dominique
11
C.H. Flowers
3:37.79
1
19
Pereira, Brianna
12
W T Clarke
3:42.46
1
20
Girdusky, Sinead
11
Archbishop Mollo
3:44.32
2
21
Patel, Ishika
11
Lakeland/Panas
3:44.88
2
22
Buetti, Vanessa
12
Lakeland/Panas
3:46.38
2
23
Antonopoulos, Joanna
12
Archbishop Mollo
3:47.92
2
24
Colon, Cilenna
12
North Warren Reg
3:48.37
2
25
Jones, Skylar
-
Ossining Senior
3:48.82
2
26
Anich, Charlotte
11
Archbishop Mollo
3:51.08
2
27
Adeyeri, Temi
11
C.H. Flowers
3:54.08
2
28
Nivicela, Stephanie
11
Ossining Senior
3:56.05
2
29
Vishwanathan, Neth
11
Nanuet
3:57.12
2
30
Annink, Laura
12
Archbishop Mollo
3:58.74
2
31
Henry, Mary Kate
11
Pearl River
4:05.12
2
32
Maciejunes, Breanna
11
North Warren Reg
4:06.70
2
33
Matthews, Shalae
10
Medgar Evers Col
4:07.15
2
34
Nguyen, Tiffany
11
Lakeland/Panas
4:07.23
2
35
Fon, Mary
12
Lakeland/Panas
4:08.56
2
36
Picciano, Lauryn
11
Mahwah
4:08.75
2
37
Pavon, Sophie
11
Mahwah
4:14.21
2
38
Spinazzola, Violet
12
Hastings
4:24.50
2
Womens 1000 Meters Sophomore
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Coleman, Sarah
10
West Springfield
3:04.62
1
2
Kappeler, Chase
10
West Springfield
3:06.36
1
3
Larkman, Emma
10
West Seneca West
3:17.65
1
4
Matturro, Tiffany
10
Massapequa
3:19.08
1
5
Lee, Katelyn
10
Trinity School
3:20.44
1
6
Kate McGranahan, Mary
10
Trinity School
3:22.23
1
7
Almonte, Mia
10
Freeport
3:25.35
1
8
Vanegas, Juliana
10
W T Clarke
3:26.68
1
9
Lees, Jillian
10
Sidney Central
3:28.83
1
10
MacDonald, Jacalyn
10
Ossining Senior
3:31.53
1
11
Cannon, Jacki
10
Cape Henlopen
3:31.75
2
12
VonRosk, Rebecca
10
Massapequa
3:33.68
1
13
Mateo, Haley
10
Nanuet
3:34.90
1
14
Jones, Janiece
-
Benjamin Banneke
3:35.19
1
15
Hensler, Erica
10
Massapequa
3:35.52
1
16
Malzacher, Kerry
10
Nanuet
3:36.53
1
17
Quigley, Natalie
10
Somers
3:37.30
1
18
McDade, Paige
10
Archbishop Mollo
3:38.01
2
19
Boyle, Sarah
10
Nanuet
3:38.17
2
20
Bury, Isabelle
10
Trinity School
3:38.69
1
21
Gleeson-Feldman, Abiga
10
Nanuet
3:40.16
1
22
Ortel, Ashley
10
Pearl River
3:41.39
2
23
Piccirillo-Stosser, Sa
10
Ossining Senior
3:41.85
2
24
Stein, Anne
10
Ossining Senior
3:47.29
2
25
Considine, Julia
10
Nanuet
3:48.20
2
26
Henry, Erin
10
Columbia Grammar
3:48.50
2
27
Riley, Sarah
10
North Warren Reg
3:50.30
2
28
Slominski, Julianna
10
New Hope - Soleb
3:50.44
2
29
Lowther, Morgan
10
Nanuet
3:51.23
2
30
Farah, Kaitlyn
10
Syosset
3:52.38
2
31
Diaz, Vanessa
10
Archbishop Mollo
3:54.56
2
32
Carcich, Katelyn
10
Archbishop Mollo
3:58.04
2
33
Illescas, Joseline
10
Ossining Senior
3:59.27
2
34
DeVincenzi, Christina
10
North Warren Reg
4:02.77
2
35
Karofsky, Madelein
-
Riverdale Countr
4:03.74
2
36
Peryea, Jocelyn
10
Lakeland/Panas
4:04.44
2
37
Patel, Priya
10
Archbishop Mollo
4:07.25
2
38
Gallagher, Kara
10
Archbishop Mollo
4:10.42
2
39
Hill, Cayci
10
Lakeland/Panas
4:21.98
2
Womens 1000 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Arizin, Olivia
12
Cardinal O'Hara
2:52.48
1
2
Philippides, Emily
11
Greenwich
2:53.11
1
3
Kogan, Maria
12
Paul D Schreiber
2:59.66
1
4
Means, Shalah
11
Benjamin Cardozo
2:59.81
1
5
Bugara, Grace
12
Lakeland/Panas
3:01.97
1
6
Carroll, Kyra
11
Penn Wood
3:02.98
1
7
Beroutsos, Carolina
12
Nightingale-Bamf
3:04.05
1
8
Jasminski, Katherine
12
Ridgefield
3:04.56
1
9
Maier, Maggie
9
Sacred Heart Aca
3:05.21
1
10
Post, Abigail
12
Pope John XXIII
3:05.69
1
11
McGerald, Kasey
10
Ridgefield
3:05.75
2
12
Kavanagh, Anna
10
Sacred Heart Aca
3:06.25
1
13
Slader, Ellissa
11
Easton Area
3:07.08
2
14
Viggiano, Gabriella
10
Ridgefield
3:08.80
2
15
Pisanelli, Tess
9
Ridgefield
3:09.13
2
16
Czupil, Payton
12
Shaker
3:09.20
2
17
Baker, Cleo
10
Corning-Painted
3:09.33
4
18
Pressman, Jenna
11
Lakeland/Panas
3:10.18
3
19
McMillan, Hetty
11
Greenwich
3:10.44
4
20
Boyce, Yoland
12
Samuel J Tilden
3:10.51
1
21
Campbell, Grace
11
Pope John XXIII
3:10.93
2
22
Caamano, Angeline
8
Manhasset
3:11.05
2
23
Walton, Jaime
11
Pope John XXIII
3:11.72
2
24
Feurtado, Erika
12
Elmont Memorial
3:12.44
1
25
Harding, Kaitlyn
12
Pearl River
3:12.68
2
26
Olivere, Maddie
12
Padua
3:12.98
2
27
Lynch, Dana
10
Middletown (NY)
3:13.34
4
28
Harris, Nicole
11
Delaware Militar
3:13.52
3
29
Mertus, Kate
11
Corning-Painted
3:13.66
4
30
Marcucci, Anna
11
West Springfield
3:13.83
3
31
Miller, Sammie
10
Coatesville
3:13.85
4
32
Valiante, Emma
11
Pope John XXIII
3:14.91
2
33
Klinowski, Nora
12
Shaker
3:14.96
2
34
Lodato, Kristen
12
Greenwich
3:15.14
4
35
Hally, Katherine
10
Padua
3:16.26
3
36
Campbell, Anna
12
Pope John XXIII
3:16.33
1
37
Vullo, Giulianna
12
St John The Bapt
3:16.61
3
38
Jester, Madeline
11
Paul D Schreiber
3:16.70
2
39
Heitz, Mackenzie
11
Easton Area
3:16.84
3
40
Kleinman, Margot
11
Trinity School
3:17.31
3
41
McDermott, Jessica
10
Pearl River
3:17.54
3
42
Mohan, Molly
11
West Springfield
3:17.57
3
43
Winthrop, Cecilia
12
Our Lady Of Merc
3:17.62
3
44
Apostolico, Bailey
12
Padua
3:17.64
2
45
Repsher, Alyssa
12
Easton Area
3:17.71
2
46
Shewbrooks, Elizabeth
9
Central Bucks Ea
3:18.11
5
47
Jasminski, Elizabeth
9
Ridgefield
3:18.16
4
48
Willaims, Rachel
-
John Jay (East F
3:18.68
3
49
Kelley, Ava
12
Ridgefield
3:19.28
3
50
Bordash, Kelsey
12
Ridgefield
3:19.62
3
51
Hergenrother, Julia
11
Ridgefield
3:19.63
3
52
Coakley, Maura
11
Lakeland/Panas
3:20.29
3
53
Langis, Emma
9
Ridgefield
3:20.64
4
54
Asch, Anna
10
Shaker
3:20.79
4
55
Lenoir, Alicia
10
Padua
3:21.12
3
56
Taylor, Natalia
-
Queens Gateway
3:21.81
4
57
Moini, Emily
10
The Pennington
3:22.01
3
58
Dolan, Corinne
12
Pope John XXIII
3:22.93
2
59
Bombassei, Devon
12
Briarcliff
3:23.23
3
60
Rutherford, Nina
10
C.H. Flowers
3:23.62
4
61
O'Donnell, Lauren
10
Greenwich
3:24.37
5
62
Pahl, Emily
10
Schalmont
3:24.84
4
63
Smith, Amelia
10
Paul VI
3:24.90
6
64
Grellier, Elizabeth
12
Greenwich
3:25.47
5
65
Mascetta, Taylor
10
Immaculate
3:25.92
4
66
Carboni, Christina
10
Immaculate
3:26.15
4
67
Murphy, Maura
10
Immaculate
3:26.28
5
68
Saltz, Tori
11
Columbia Grammar
3:27.05
4
69
Ryan, Clodagh
9
Ridgefield
3:28.23
5
70
Ragone, Kate
11
Greenwich
3:28.47
5
71
Pogson, Emily
11
Binghamton
3:28.84
5
72
Linendoll, Megan
11
Hudson Falls
3:29.34
6
73
Lenoir, Julianna
11
Padua
3:29.34
4
74
Geary, Janet
12
John Jay (East F
3:29.59
5
75
Liberatore, Maria
9
Paul VI
3:29.81
6
76
Oakes, Eliza
9
Ridgefield
3:30.65
5
77
Baugh, Marissa
11
Vestal
3:31.11
5
78
Keane, Sarah
8
Seaford
3:31.40
6
79
Garcia, Emily
11
Union City
3:31.51
5
80
Kieser, Bella
9
John Jay (East F
3:31.98
5
81
Gonzalez, Victoria
12
Vernon Township
3:32.27
6
82
Smith, Claire
11
Lakeland/Panas
3:32.41
3
83
Flower, Kerry
11
Schalmont
3:32.85
4
84
Scarafile, Hailee
11
Union City
3:33.81
5
85
Franco, Vanessa
10
St Anthony's
3:34.25
6
86
Barnes, Sydney
10
Binghamton
3:34.66
7
87
Dudas, Natalie
10
Immaculate
3:34.81
5
88
Farmer, Telicia
12
C.H. Flowers
3:35.11
4
89
Sennon, Keana
12
Benjamin Banneke
3:36.44
3
90
Marcone, Emily
10
Immaculate
3:36.90
5
91
Malkowski, Rachel
11
Union City
3:37.01
5
92
Kirkman, Diana
12
Immaculate
3:37.21
4
93
Dennis, Caroline
11
Griswold
3:37.75
6
94
Labosky, Kate
10
Vestal
3:38.44
5
95
Martinez, Alysson
11
Union City
3:39.60
5
96
Kuhn, Amy
12
Pearl River
3:39.81
5
97
Freebery, Lauren
11
Delaware Militar
3:39.93
6
98
Sliney, Julia
12
Delaware Militar
3:39.97
6
99
Lussier, Kelsi
10
Delaware Militar
3:40.24
6
100
Eleazar, Aniah
10
Young Women's Le
3:41.20
6
101
Cassetta, Katherine
11
Immaculate
3:41.52
5
102
Spencer, Karly
9
Hudson Falls
3:42.32
6
103
Marr, Ashlyn
12
Ridgefield
3:42.88
4
104
Kolinchak, Claudia
11
New Hope - Soleb
3:42.95
5
105
Buzas, Caitlin
10
Schalmont
3:45.02
6
106
Piza-Taylor, Cassidy
10
Binghamton
3:45.10
7
107
Yeager, Ariana
9
Glens Falls
3:45.55
4
108
Schreiber, Zofia
9
Pope John XXIII
3:46.03
7
109
Webb, Sarah
11
Delaware Militar
3:46.82
6
110
Li, Taylor
11
Immaculate
3:50.18
6
111
Gambacorta, Celia
12
Delaware Militar
3:50.49
6
112
Cerdan, Priscilla
11
Union City
3:51.12
6
113
Landes, Sophie
12
Nightingale-Bamf
3:52.20
6
114
Parani, Olivia
10
Union City
3:53.52
6
115
Noble, Aidan
9
St Anthony's
3:53.91
7
116
Coleman, Aniya
10
Young Women's Le
3:54.58
7
117
Defeo, Amanda
10
Valhalla
3:55.96
7
118
Maker, Elizabeth
11
Immaculate
3:57.33
5
119
Siciliano, Erin
11
Paul VI
3:57.61
6
120
Fay, Payton
9
St Anthony's
3:57.92
7
121
Jimenez, Jazmin
-
John F Kennedy
3:58.02
7
122
Mukadum, Fatemah
12
Hicksville
3:58.97
7
123
Dimaria, Catherine
10
Immaculate
3:59.05
6
124
Szwed, Jewel
10
Pinelands Region
4:02.23
7
125
Regan, Grace
11
St Anthony's
4:03.70
7
126
Oroho, Mckenzie
10
Pope John XXIII
4:05.77
7
127
Wilson, Maria
10
Pope John XXIII
4:07.05
7
128
Lear, Zoe
11
Griswold
4:09.88
7
129
Manjrekar, Rhea
12
Hicksville
4:10.88
7
130
Bowden, Meghan
-
St Anthony's
4:12.17
7
131
Henry, Mary
9
Valhalla
4:13.81
7
132
Fernandez, Elizabeth
12
Roosevelt (LI)
4:44.47
7
133
Telesmanic, Ivana
10
St Anthony's
4:50.47
7
--
Schmidt, Christine
10
Holy Trinity
DNF
6
Womens 1500 Meters Invitational
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Timm, Caroline
11
Our Lady Of Lour
4:37.12
0
2
Hayes, Niamh
12
Howell
4:41.23
0
3
Sanders, Shayla
11
Young Women's Le
4:46.16
0
4
Jawork, Kelly
12
Abington
4:49.64
0
5
Borkoski, Mary
10
Pearl River
4:50.28
0
6
Brunton, Allison
12
Owen J Roberts
4:54.80
0
7
Howard, Jillian
12
Weston
4:56.04
0
8
O'Brien, Brianna
12
Wheatley
4:56.21
0
9
Coleman, Sarah
10
West Springfield
4:56.50
0
10
Marcone, Danielle
12
Immaculate
4:57.05
0
11
Weber, Alexa
11
Ocean City
4:57.25
0
12
Kappeler, Chase
10
West Springfield
4:57.62
0
13
Rybczynski, Anna
10
West Seneca West
5:08.72
0
14
Dawson, Tate
12
Central Bucks Ea
5:12.48
0
Womens 1500 Meters Elite/Pro
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kate Van Buskirk
Canada
4:12.59
0
2
Charlene Lipsey
Adidas
4:14.05
0
3
Kerri Gallagher
Nike
4:14.49
0
4
Sara McDonald
Birmingham U
4:14.57
0
5
Genevieve Lalonde
Speed River
4:19.52
0
6
Lauren Wallace
No Cal Distance
4:20.88
0
7
Rolanda Bell
CPTC Panama
4:21.51
0
8
Liane Farber
No Cal Distance
4:24.14
0
9
Kate Ayers
Speed River
4:29.03
0
10
Sofie Watts
Speed River
4:30.22
0
--
Stephanie Herrick
CPTC NB
DNF
0
Womens 1500m Racewalk Invitational
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Mandel, Tara
12
Farmingdale
7:14.75
0
2
Kieser, Bella
9
John Jay (East F
8:19.38
0
3
Benkleman, Emily
11
West Seneca West
8:20.64
0
4
Khalek, Sofia
10
Farmingdale
8:36.11
0
5
Canny, Tara
12
Valley Stream No
8:50.63
0
6
Zmuda, Madison
12
West Seneca West
8:58.46
0
7
Sanchez, Ana
11
Uniondale
8:59.27
0
8
Gilleran, Christine
10
Farmingdale
8:59.65
0
9
Pisacane, Julianne
10
Valhalla
9:02.46
0
10
Chen, Alysa
10
Bronx Of Science
9:02.69
0
11
Mack, Sarah
10
Bronx Of Science
9:43.43
0
Womens 1 Mile Invitational
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Timm, Caroline
11
Our Lady Of Lour
4:56.25
0
2
Hayes, Niamh
12
Howell
5:00.90
0
3
Sanders, Shayla
11
Young Women's Le
5:07.25
0
4
Jawork, Kelly
12
Abington
5:10.92
0
5
Borkoski, Mary
10
Pearl River
5:10.93
0
6
Brunton, Allison
12
Owen J Roberts
5:14.83
0
7
O'Brien, Brianna
12
Wheatley
5:16.165
0
8
Coleman, Sarah
10
West Springfield
5:16.167
0
9
Howard, Jillian
12
Weston
5:17.38
0
10
Marcone, Danielle
12
Immaculate
5:17.50
0
11
Weber, Alexa
11
Ocean City
5:18.54
0
12
Kappeler, Chase
10
West Springfield
5:19.64
0
13
Rybczynski, Anna
10
West Seneca West
5:30.83
0
14
Dawson, Tate
12
Central Bucks Ea
5:36.46
0
Womens 1 Mile Elite/Pro
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kate Van Buskirk
Canada
4:30.14
0
2
Charlene Lipsey
Adidas
4:31.35
0
3
Sara McDonald
Birmingham U
4:32.06
0
4
Kerri Gallagher
Nike
4:32.35
0
5
Lauren Wallace
No Cal Distance
4:38.76
0
6
Rolanda Bell
CPTC Panama
4:38.86
0
7
Genevieve Lalonde
Speed River
4:38.94
0
8
Liane Farber
No Cal Distance
4:44.74
0
9
Kate Ayers
Speed River
4:49.01
0
10
Sofie Watts
Speed River
4:51.25
0
--
Stephanie Herrick
CPTC NB
DNF
0
Womens 3000 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Olivere, Lydia
11
Padua
10:29.02
3
2
Conboy, Amy
10
Stroudsburg
10:29.90
3
3
Weber, Alexa
11
Ocean City
10:30.22
3
4
Greene, Haley
12
Ridgefield
10:30.35
3
5
Kolbe, Megan
12
Central Bucks We
10:30.63
3
6
Moini, Emily
10
The Pennington
10:34.95
3
7
Joyce, Michelle
12
Stroudsburg
10:35.37
3
8
Marcone, Danielle
12
Immaculate
10:43.72
3
9
Bothwell, Kiera
12
West Springfield
10:52.54
3
10
Knudsen, Hannah
12
Hatboro Horsham
11:06.63
3
11
Keast, Emily
12
West Springfield
11:07.09
3
12
Maue, Rachel
12
Ridgefield
11:12.00
3
13
Hawkins, Anya
11
West Springfield
11:20.09
2
14
Lodato, Kristen
12
Greenwich
11:22.46
2
15
McLees, Casey
9
Ocean City
11:26.81
2
16
Chadbourne, Gemma
12
West Springfield
11:29.86
2
17
Flower, Kerry
11
Schalmont
11:29.90
2
18
Carboni, Christina
10
Immaculate
11:30.18
2
19
Cinquemani, Chiara
10
St Francis Prep
11:31.01
2
20
Harris, Zoe
9
Greenwich
11:31.40
3
21
Kate McGranahan, Mary
10
Trinity School
11:34.30
2
22
Mascetta, Taylor
10
Immaculate
11:36.32
2
23
Brown, Rachel
10
Shaker
11:41.37
2
24
Pahl, Emily
10
Schalmont
11:48.00
2
25
Grellier, Elizabeth
12
Greenwich
11:50.00
2
26
Garrett, Taylor
10
Stroudsburg
11:53.20
2
27
Stainsby, Allison
10
West Seneca West
11:54.47
2
28
Kirkman, Diana
12
Immaculate
11:54.63
2
29
Strich, Elli Sol
10
Albany
11:54.79
2
30
Shuler, Madison
12
Delaware Militar
12:01.79
1
31
Hackman, Brianna
12
Valley Stream No
12:10.55
1
32
Marcone, Emily
10
Immaculate
12:10.79
1
33
Castro, Anay
12
Union City
12:11.37
1
34
Malkowski, Rachel
11
Union City
12:12.08
1
35
Cassetta, Katherine
11
Immaculate
12:13.23
1
36
Onouha, Chizuruoke
9
Valley Stream No
12:30.34
1
37
Pinsonault, Hope
11
Pope John XXIII
12:32.53
1
38
Tytone, Tara
11
Valley Stream No
12:35.50
1
39
Crawley, Talia
11
Paul D Schreiber
12:37.15
1
40
Kirby, Ellie
10
John F Kennedy C
12:45.79
1
41
Hardardt, Amanda
12
St Francis Prep
12:47.81
1
42
Yang, Catherine
10
Greenwich
13:11.54
2
43
Cleary, Brittany
12
Greenwich
13:11.63
2
44
Klein, Beatrice
11
Greenwich
13:12.01
2
45
Waldron, Maya
11
Griswold
13:12.49
2
Womens 2 Miles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Olivere, Lydia
11
Padua
11:07.49
3
2
Conboy, Amy
10
Stroudsburg
11:13.19
3
3
Weber, Alexa
11
Ocean City
11:13.25
3
4
Kolbe, Megan
12
Central Bucks We
11:15.96
3
5
Joyce, Michelle
12
Stroudsburg
11:18.92
3
6
Marcone, Danielle
12
Immaculate
11:28.44
3
7
Bothwell, Kiera
12
West Springfield
11:37.22
3
8
Knudsen, Hannah
12
Hatboro Horsham
11:50.79
3
9
Keast, Emily
12
West Springfield
11:54.39
3
10
Maue, Rachel
12
Ridgefield
11:56.69
3
11
Greene, Haley
12
Ridgefield
12:05.05
3
12
Hawkins, Anya
11
West Springfield
12:05.85
2
13
McLees, Casey
9
Ocean City
12:10.49
2
14
Moini, Emily
10
The Pennington
12:10.74
3
15
Lodato, Kristen
12
Greenwich
12:11.27
2
16
Flower, Kerry
11
Schalmont
12:14.59
2
17
Carboni, Christina
10
Immaculate
12:17.89
2
18
Chadbourne, Gemma
12
West Springfield
12:17.95
2
19
Harris, Zoe
9
Greenwich
12:21.83
3
20
Kate McGranahan, Mary
10
Trinity School
12:23.25
2
21
Cinquemani, Chiara
10
St Francis Prep
12:23.80
2
22
Mascetta, Taylor
10
Immaculate
12:25.64
2
23
Brown, Rachel
10
Shaker
12:31.18
2
24
Pahl, Emily
10
Schalmont
12:37.69
2
25
Grellier, Elizabeth
12
Greenwich
12:41.91
2
26
Garrett, Taylor
10
Stroudsburg
12:43.97
2
27
Kirkman, Diana
12
Immaculate
12:44.37
2
28
Strich, Elli Sol
10
Albany
12:45.42
2
29
Shuler, Madison
12
Delaware Militar
12:48.44
1
30
Stainsby, Allison
10
West Seneca West
12:49.04
2
31
Malkowski, Rachel
11
Union City
12:55.57
1
32
Castro, Anay
12
Union City
12:55.86
1
33
Marcone, Emily
10
Immaculate
12:57.82
1
34
Hackman, Brianna
12
Valley Stream No
13:01.34
1
35
Cassetta, Katherine
11
Immaculate
13:07.57
1
36
Yang, Catherine
10
Greenwich
13:15.96
2
37
Onouha, Chizuruoke
9
Valley Stream No
13:20.74
1
38
Tytone, Tara
11
Valley Stream No
13:22.45
1
39
Pinsonault, Hope
11
Pope John XXIII
13:27.25
1
40
Kirby, Ellie
10
John F Kennedy C
13:33.31
1
41
Hardardt, Amanda
12
St Francis Prep
13:47.15
1
42
Cleary, Brittany
12
Greenwich
14:03.28
2
43
Klein, Beatrice
11
Greenwich
14:03.65
2
44
Waldron, Maya
11
Griswold
14:08.60
2
45
Crawley, Talia
11
Paul D Schreiber
14:32.11
1
Womens 55m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Myers, Sophia
11
The Queens HS of
8.16
nwi
0
2
Cintron, Taliah
12
Padua
8.55
nwi
0
3
Sandy, Bryann
12
Paul Robeson for
8.56
nwi
0
4
Edwards, Miranda
12
Hastings
8.63
nwi
0
5
Smith, Brianna
9
Cheltenham
8.64
nwi
0
6
Edwards, Faith
9
Young Women's Le
8.67
nwi
0
7
Myers, Phoebe
10
Young Women's Le
8.71
nwi
0
8
McWilliams, Kenydi
12
C.H. Flowers
8.85
nwi
0
Womens 55m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Myers, Sophia
11
The Queens HS of
8.22
nwi
1
2
Cintron, Taliah
12
Padua
8.60
nwi
4
3
McWilliams, Kenydi
12
C.H. Flowers
8.64
nwi
2
4
Edwards, Miranda
12
Hastings
8.69
nwi
5
5
Myers, Phoebe
10
Young Women's Le
8.72
nwi
10
6
Edwards, Faith
9
Young Women's Le
8.75
nwi
9
7
Sandy, Bryann
12
Paul Robeson for
8.76
nwi
10
8
Smith, Brianna
9
Cheltenham
8.79
nwi
6
9
Rowe, Naomi
12
Queens Gateway
8.80
nwi
8
10
Barnett, Sophia
12
Saint Basil Acad
8.82
nwi
6
11
Liebers, Mimi
12
Saratoga Springs
8.83
nwi
3
12
Roberson, Halimah
12
Newark
8.90
nwi
8
13
Harrington, Emily
12
St Joseph Hill
8.90
nwi
7
14
Lucey, Cameron
11
Padua
8.94
nwi
9
15
Whimbley, Tiandra
-
Middletown (NY)
9.05
nwi
1
16
Gulotti, Sophia
10
Charter School o
9.12
nwi
2
17
Walters, Alison
12
West Springfield
9.18
nwi
2
18
McEachern, Victoria
10
Young Women's Le
9.21
nwi
5
19
Simon, Josephine
12
Ridgefield
9.22
nwi
4
20
Gitlin, Saige
11
Paul D Schreiber
9.72
nwi
3
21
LaFleur, Jenna
12
Shaker
9.75
nwi
9
22
Witherspoon, Doveonna
12
Griswold
9.90
nwi
8
23
Champlin, Jessica
12
Sidney Central
9.90
nwi
6
24
Desipio, Rebecca
12
Hatboro Horsham
9.91
nwi
4
25
James, Courtney
11
Burlington Towns
9.99
nwi
2
26
Soliwoda, Ashley
12
Seaford
10.01
nwi
1
27
McSorley, Tracy
11
Seaford
10.09
nwi
10
28
Hess, Maryn
11
Winslow Township
10.11
nwi
3
29
Martin, Courtney
9
Island Trees
10.12
nwi
3
30
Giambrone, Gianna
10
St Joseph Hill
10.13
nwi
4
31
Johnston, Natalie
10
Island Trees
10.19
nwi
1
32
Wilkins, Jazmine
9
Coatesville
10.25
nwi
8
33
Masi, Domenique
12
Island Trees
10.36
nwi
1
34
Parker, Devon
10
Weston
10.41
nwi
7
35
Papernik, Rachel
10
Pinelands Region
10.41
nwi
2
36
Guidetti, Alaina
11
Albany
10.51
nwi
5
37
Meneses, Denise
11
Union City
10.62
nwi
10
38
McNally, Maddie
11
Pope John XXIII
10.66
nwi
10
39
Hughes, Fiona
12
Paul VI
10.79
nwi
1
40
Mahon, Monica
12
Pinelands Region
10.89
nwi
8
41
Fusaro, Samantha
10
Valhalla
10.90
nwi
5
42
Ozoria, Sabrina
12
Union City
10.91
nwi
6
43
Brown, Anaya
10
Paul VI
11.05
nwi
9
44
Sarcona, Angelica
9
Pope John XXIII
11.22
nwi
9
45
Leopizzi, Michela
10
Valhalla
11.29
nwi
3
46
Hardiman, Holly
12
Weston
11.43
nwi
9
47
Cauley, Rakyah
11
SMSA (Sports)
11.46
nwi
10
48
Gerard, Kendal
10
Newark
11.54
nwi
7
49
Warren, Bailey
12
Paul VI
11.55
nwi
2
50
Martinez, Alysson
11
Union City
11.57
nwi
6
51
Chauvet, Sanae
11
Uniondale
11.58
nwi
2
52
Machado, Laura
9
Mineola
11.65
nwi
5
53
Cohen, Rebecca
10
Ridgefield
11.76
nwi
7
54
Halbauer, Samantha
11
Valhalla
11.82
nwi
8
55
Harrington, Rebecca
9
St Joseph Hill
11.89
nwi
10
56
Botelho, Kalli'ana
11
Griswold
11.91
nwi
7
57
Lynch, Emma
11
Island Trees
12.00
nwi
6
58
Pisacane, Julianne
10
Valhalla
12.13
nwi
9
59
Zhang, Cindy
11
HS For Math, Sci
12.41
nwi
8
60
Halfen, Grace
12
Newark
12.44
nwi
4
61
Schmitt, Natalie
9
Mineola
13.19
nwi
6
--
Welsh, Kristina
10
Island Trees
DQ
nwi
5
Womens 1 Mile Steeplechase Invitational
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Evans, Ashley
12
Pascack Valley
5:48.52
0
2
Danley, Skyler
10
Easton Area
5:54.61
0
3
Eglinton, Emma
12
Weston
6:03.14
0
4
Criscuolo, Nikki
12
Pascack Valley
6:20.62
0
Womens 4x200 Relay Frosh/Soph
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Paul Robeson for
1:43.52
1
2
Relay Team
Uniondale
1:51.87
1
3
Relay Team
C.H. Flowers
1:52.49
1
4
Relay Team
Lakeland/Panas
1:52.70
2
5
Relay Team
Success Academy
1:53.18
1
6
Relay Team
Freeport
1:53.92
2
7
Relay Team
Medgar Evers Col
1:54.40
2
8
Relay Team
Albertus Magnus
1:55.13
1
9
Relay Team
Fashion Industri
1:55.74
1
10
Relay Team
Paul Robeson for
1:56.37
3
11
Relay Team
Ossining Senior
1:56.55
2
12
Relay Team
Paul Robeson for
1:57.65
3
13
Relay Team
Oyster Bay-East
1:58.68
3
14
Relay Team
Weston
2:00.34
5
15
Relay Team
John F Kennedy
2:01.12
3
16
Relay Team
C.H. Flowers
2:01.64
2
17
Relay Team
Uniondale
2:02.64
2
18
Relay Team
West Seneca West
2:03.25
3
19
Relay Team
Pearl River
2:03.39
3
20
Relay Team
Success Academy
2:05.80
5
21
Relay Team
Massapequa
2:07.38
4
22
Relay Team
Spring Creek Cam
2:07.94
4
23
Relay Team
Hendrick Hudson
2:08.58
4
24
Relay Team
Nazareth Regiona
2:09.82
4
25
Relay Team
Nanuet
2:10.19
5
26
Relay Team
Uniondale
2:13.85
4
27
Relay Team
Pearl River
2:16.80
5
28
Relay Team
HS For Math, Sci
2:16.81
4
29
Relay Team
Pearl River
2:22.11
5
30
Relay Team
Syosset
2:31.86
5
Womens 4x200 Relay Middle School
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Team Dynasty
1:50.37
1
2
Relay Team
Dale City Lightn
1:54.39
1
3
Relay Team
Dale City Lightn
1:54.85
1
4
Relay Team
Zodiacs
1:56.71
2
5
Relay Team
Somers
1:58.70
2
6
Relay Team
Team Dynasty
1:58.73
1
7
Relay Team
Dale City Lightn
2:01.28
1
8
Relay Team
Hunter College
2:01.32
1
9
Relay Team
North Warren
2:10.01
2
10
Relay Team
Somers
2:20.87
2
11
Relay Team
Eldred Central
2:22.33
2
12
Relay Team
College Achieve
2:29.53
2
Womens 4x200 Relay Novice
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Jeuness Track Cl
1:46.76
0
1
Relay Team
Medgar Evers Col
1:48.67
1
2
Relay Team
Metro Eagles
1:50.45
0
2
Relay Team
C.H. Flowers
1:53.66
1
3
Relay Team
Bronx Tigers TC
1:56.63
0
3
Relay Team
Massapequa
1:57.49
1
4
Relay Team
New York Novas T
1:58.84
0
5
Explosion Track
1:58.97
0
4
Relay Team
Ossining Senior
1:59.39
1
5
Relay Team
W T Clarke
2:03.32
3
6
Relay Team
Mahwah
2:04.82
3
7
Relay Team
HS For Math, Sci
2:06.01
3
8
Relay Team
Mahwah
2:06.65
3
9
Relay Team
Hastings
2:08.20
2
10
Relay Team
Uniondale
2:09.47
1
11
Relay Team
North Warren Reg
2:11.02
2
12
Relay Team
North Warren Reg
2:15.14
2
6
Relay Team
Our Lady Of Lour
2:16.31
0
13
Relay Team
Pearl River
2:17.45
3
14
Relay Team
North Warren Reg
2:22.05
2
15
Relay Team
Dominican Academ
2:34.89
3
--
Relay Team
Spring Creek Cam
DQ
1
Womens 4x200 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Cheltenham
1:38.93
0
2
Relay Team
Paul Robeson for
1:40.19
0
3
Relay Team
Winslow Township
1:41.45
0
4
Relay Team
C.H. Flowers
1:43.16
0
5
Relay Team
Newburgh Free
1:43.35
0
6
Relay Team
Elmont Memorial
1:44.01
0
Womens 4x200 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
Relay Team
Cheltenham
1:39.99
1
2
Relay Team
Winslow Township
1:41.79
5
3
Relay Team
Newburgh Free
1:42.48
5
4
Relay Team
Paul Robeson for
1:42.65
2
5
Relay Team
Elmont Memorial
1:42.83
4
6
Relay Team
C.H. Flowers
1:44.40
3
7
Relay Team
Dewitt Clinton
1:45.44
8
8
Relay Team
Hempstead
1:46.11
7
9
Relay Team
Holy Trinity
1:46.14
6
10
Relay Team
Padua
1:46.60
2
11
Relay Team
Newburgh Free
1:47.07
3
12
Relay Team
Central Bucks Ea
1:47.43
1
13
Relay Team
Vestal
1:47.45
3
14
Relay Team
Middletown (NY)
1:47.76
3
15
Relay Team
West Springfield
1:47.85
7
16
Relay Team
Wilson
1:47.86
1
17
Relay Team
Shaker
1:48.07
4
18
Relay Team
Saratoga Springs
1:48.82
5
19
Relay Team
Paul VI
1:48.97
7
20
Relay Team
Monsignor Bonner
1:49.04
1
21
Relay Team
Charter School o
1:49.08
9
22
Relay Team
Delaware Valley
1:49.08
8
23
Relay Team
Burlington Towns
1:49.56
2
24
Relay Team
Griswold
1:49.71
7
25
Relay Team
Saint Basil Acad
1:50.43
10
26
Relay Team
Hatboro Horsham
1:51.30
3
27
Relay Team
Central Bucks Ea
1:51.74
5
28
Relay Team
Cohoes
1:52.28
8
29
Relay Team
Friends Seminary
1:52.93
6
30
Relay Team
Paul D Schreiber
1:53.21
6
31
Relay Team
Valley Stream No
1:53.78
4
32
Relay Team
Stamford
1:54.56
2
33
Relay Team
Coatesville
1:54.85
9
34
Relay Team
Island Trees
1:55.15
9
35
Relay Team
Hudson Falls
1:55.24
3
36
Relay Team
Sidney Central
1:55.42
2
37
Relay Team
Albany
1:55.95
4
38
Relay Team
West Seneca West
1:55.99
1
39
Relay Team
Ocean City
1:58.77
4
40
Relay Team
Albany
1:58.86
5
41
Relay Team
New Hope - Soleb
1:59.69
6
42
Relay Team
Pinelands Region
1:59.70
5
43
Relay Team
Griswold
2:00.86
8
44
Relay Team
Cardinal O'Hara
2:00.88
8
45
Relay Team
Union City
2:00.89
1
46
Relay Team
Nanuet
2:01.19
2
47
Relay Team
Island Trees
2:01.32
10
48
Relay Team
Cardinal O'Hara
2:01.63
7
49
Relay Team
Mineola
2:03.33
10
50
Relay Team
Newark
2:03.53
7
51
Relay Team
Glasgow
2:03.82
9
52
Relay Team
Cardinal Spellma
2:06.13
6
53
Relay Team
John F Kennedy C
2:07.20
8
54
Relay Team
Archbishop Carro
2:15.31
10
--
Relay Team
Springside Chest
DNF
6
--
Relay Team
Coatesville
DQ
4
Womens 4x400 Relay Frosh/Soph
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Uniondale
4:12.22
1
2
Relay Team
Freeport
4:14.92
1
3
Relay Team
Fashion Industri
4:15.89
1
4
Relay Team
Paul Robeson for
4:18.97
1
5
Relay Team
Lakeland/Panas
4:20.45
1
6
Relay Team
C.H. Flowers
4:26.60
1
7
Relay Team
Ossining Senior
4:39.98
1
8
Relay Team
Hendrick Hudson
4:41.29
2
9
Relay Team
Massapequa
4:42.90
1
10
Relay Team
Mahwah
4:46.03
1
11
Relay Team
West Seneca West
4:49.71
2
12
Relay Team
Pearl River
4:51.68
1
13
Relay Team
Uniondale
4:54.05
1
14
Relay Team
C.H. Flowers
4:54.43
2
15
Relay Team
Nanuet
4:55.81
2
16
Relay Team
Massapequa
4:56.63
2
17
Relay Team
Syosset
5:00.34
1
18
Relay Team
Syosset
5:06.23
2
19
Relay Team
Pearl River
5:06.67
2
20
Relay Team
North Warren Reg
5:10.49
2
21
Relay Team
Pearl River
5:14.69
2
22
Relay Team
Hendrick Hudson
5:17.39
2
23
Relay Team
Syosset
5:38.28
2
Womens 4x400 Relay Novice
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Uniondale
4:12.98
1
2
Relay Team
Massapequa
4:25.63
1
3
Relay Team
W T Clarke
4:26.46
1
4
Relay Team
C.H. Flowers
4:39.58
2
5
Relay Team
North Warren Reg
4:43.33
1
6
Relay Team
Hastings
4:47.41
1
7
Relay Team
Massapequa
4:53.83
2
8
Relay Team
Syosset
5:07.42
2
9
Relay Team
Lakeland/Panas
5:09.43
2
10
Relay Team
Pearl River
5:12.48
2
11
Relay Team
Uniondale
5:20.70
2
12
Relay Team
Syosset
5:32.53
2
--
Relay Team
Spring Creek Cam
DQ
1
Womens 4x400 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Penn Wood
3:52.53
1
2
Relay Team
The Baldwin (Gir
3:54.25
1
3
Relay Team
Paul Robeson for
3:57.01
1
4
Relay Team
C.H. Flowers
3:59.65
1
5
Relay Team
Newburgh Free
4:00.68
2
6
Relay Team
Dewitt Clinton
4:01.46
1
7
Relay Team
Abington
4:08.36
2
8
Relay Team
Hempstead
4:10.04
1
9
Relay Team
West Springfield
4:11.97
2
10
Relay Team
Arlington
4:13.03
2
11
Relay Team
Central Bucks Ea
4:13.64
2
12
Relay Team
Cardinal O'Hara
4:15.88
2
13
Relay Team
Fairport
4:16.05
2
14
Relay Team
Paul D Schreiber
4:17.73
2
15
Relay Team
Benjamin Banneke
4:21.08
2
16
Relay Team
Cohoes
4:21.36
3
17
Relay Team
Briarcliff
4:23.04
3
18
Relay Team
John F Kennedy
4:24.67
3
19
Relay Team
Elmont Memorial
4:25.68
2
20
Relay Team
Central Bucks Ea
4:26.20
3
21
Relay Team
Newburgh Free
4:26.31
2
22
Relay Team
Arlington
4:29.77
3
23
Relay Team
Albany
4:30.83
3
24
Relay Team
Delaware Valley
4:31.27
3
25
Relay Team
Newark
4:32.48
3
26
Relay Team
Archbishop Carro
5:00.99
3
Womens 4x800 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Suffern
9:23.95
1
2
Relay Team
Warwick Valley
9:30.77
1
3
Relay Team
West Springfield
9:31.94
1
4
Relay Team
Pearl River
9:52.44
1
5
Relay Team
Central Bucks Ea
9:57.53
1
6
Relay Team
Cardinal O'Hara
9:58.28
1
7
Relay Team
Arlington
10:01.17
1
8
Relay Team
West Seneca West
10:04.93
1
9
Relay Team
Radnor
10:11.95
2
10
Relay Team
Arlington
10:22.62
1
11
Relay Team
Fox Lane
10:22.71
2
12
Relay Team
Lakeland/Panas
10:25.49
1
13
Relay Team
Paul VI
10:26.68
2
14
Relay Team
Shaker
10:27.65
1
15
Relay Team
Coatesville
10:42.43
2
16
Relay Team
Uniondale
10:47.41
1
17
Relay Team
Central Bucks Ea
10:55.64
2
18
Relay Team
Delaware Militar
10:59.84
2
19
Relay Team
Union City
11:02.36
2
20
Relay Team
C.H. Flowers
11:09.36
2
21
Relay Team
Delaware Militar
12:04.70
2
22
Relay Team
Union City
12:10.93
2
23
Relay Team
Newark
12:25.43
2
Womens SMR 200-200-400-800m Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Young Women's Le
4:11.73
1
2
Relay Team
Padua
4:16.26
2
3
Relay Team
Ridgefield
4:16.80
1
4
Relay Team
Sacred Heart Aca
4:17.21
1
5
Relay Team
Lakeland/Panas
4:24.48
2
6
Relay Team
Middletown (NY)
4:24.65
1
7
Relay Team
Ridgefield
4:26.09
2
8
Relay Team
Ridgefield
4:28.15
2
9
Relay Team
Paul VI
4:28.73
1
10
Relay Team
Nanuet
4:29.61
2
11
Relay Team
Monsignor Bonner
4:30.38
1
12
Relay Team
Central Bucks Ea
4:31.11
2
13
Relay Team
Union City
4:33.90
3
14
Relay Team
John Jay (East F
4:41.40
2
15
Relay Team
Nanuet
4:46.51
3
16
Relay Team
St Joseph Hill
4:48.99
3
17
Relay Team
Archbishop Carro
4:50.46
3
18
Relay Team
Valhalla
4:51.13
3
19
Relay Team
Riverdale Countr
4:51.39
3
20
Relay Team
Shaker
4:52.59
2
21
Relay Team
Cardinal O'Hara
5:01.51
2
22
Relay Team
St Joseph Hill
5:01.57
3
23
Relay Team
Pinelands Region
5:04.97
3
24
Relay Team
Young Women's Le
5:11.99
3
25
Relay Team
Coatesville
5:16.85
3
Womens DMR 1200-400-800-1600m Invitational
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
The Ursuline
12:02.16
0
2
Relay Team
Pope John XXIII
12:26.24
0
3
Relay Team
Hatboro Horsham
12:53.73
0
4
Relay Team
Central Bucks We
12:55.36
0
5
Relay Team
Central Bucks Ea
13:03.70
0
6
Relay Team
Stuyvesant
13:07.75
0
7
Relay Team
Coatesville
13:45.90
0
8
Relay Team
Ocean City
13:53.22
0
9
Relay Team
Archbishop Carro
13:58.51
0
1
Relay Team
The Ursuline
3:41.182
0
Womens 4x55 Shuttle Hurdles Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Young Women's Le
34.72
2
2
Relay Team
Winslow Township
35.05
1
3
Relay Team
Island Trees
40.65
1
4
Relay Team
West Seneca West
40.72
1
5
Relay Team
St Joseph Hill
42.09
2
--
Relay Team
Nanuet
DQ
2
--
Relay Team
St Francis Prep
DQ
1
Womens Shot Put Freshman
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Makar, Elizabeth
9
Pinelands Region
27-08.25
(508.00m)
0
2
Wang, Ainsley
9
Trinity School
21-10.50
(508.00m)
0
3
Lambert, Danielle
9
West Seneca West
21-08.25
(508.00m)
0
4
Sergeant, Kayla
9
Medgar Evers Col
20-08.00
(508.00m)
0
5
Karras, Christina
9
Massapequa
19-08.75
(508.00m)
0
6
Ginnaris, Konstantina
9
Massapequa
19-07.50
(508.00m)
0
7
Jones, Kamilah
9
Uniondale
19-01.75
(508.00m)
0
8
Duffy, Kasey
9
Pearl River
19-01.25
(508.00m)
0
9
Biddy, Tamya
-
Nazareth Regiona
18-07.75
(508.00m)
0
10
McCafferty, Megan
9
Pearl River
17-09.25
(508.00m)
0
11
Colon, Veneleise
9
Hendrick Hudson
15-00.50
(508.00m)
0
Womens Shot Put Middle School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Spencer, Megan
7
Somers
26-09.25
(508.00m)
0
2
Wong, Maddison
8
Eldred Central
24-08.50
(508.00m)
0
3
Woolfolk, Naomi
11-12
Dale City Lightn
24-06.50
(508.00m)
0
4
Nealon, Kate
7
Eldred Central
23-10.25
(508.00m)
0
5
McKnight, Kayla
11-12
Wildfire Track C
18-09.00
(508.00m)
0
Womens Shot Put Sophomore
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Middleton, Ceyra
10
Cape Henlopen
33-08.25
(508.00m)
0
2
Parker, Mackenzie
10
Cape Henlopen
30-02.50
(508.00m)
0
3
Luciano, Christina
10
Somers
28-02.25
(508.00m)
0
4
DeMaria, Jaycee
10
Pinelands Region
26-05.00
(508.00m)
0
5
Befekadu, Helen
10
Weston
26-03.50
(508.00m)
0
6
Koch, Sophia
10
Bethlehem Centra
25-03.50
(508.00m)
0
7
Brown, Kimani
10
Weston
23-04.50
(508.00m)
0
8
Taylor, Jamila
-
Evander Childs
22-10.75
(508.00m)
0
9
Gibbons, Ava
10
Pearl River
22-07.00
(508.00m)
0
10
Pagliaro, Victoria
10
Somers
22-04.00
(508.00m)
0
11
Bugara, Jordan
10
Lakeland/Panas
22-01.00
(508.00m)
0
12
Bharj, Hargun
10
Weston
21-11.50
(508.00m)
0
13
Orcutt, Julia
10
West Seneca West
21-10.00
(508.00m)
0
14
Struhl, Mika
10
Weston
21-00.75
(508.00m)
0
15
Welch, Kyra
10
Paul Robeson for
20-08.50
(508.00m)
0
16
Carty, Lauren
10
Pearl River
18-00.00
(508.00m)
0
17
Cromack, Charlotte
10
Trinity School
17-08.25
(508.00m)
0
18
Richards, Shania
10
Uniondale
16-02.25
(508.00m)
0
Womens Shot Put Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McLeod, Sianni
12
Abington
37-05.25
(508.00m)
0
2
Charles, Juel
10
Valley Stream No
36-06.75
(508.00m)
0
3
Webster, Pearl
12
Cardinal Spellma
36-03.50
(508.00m)
0
4
LaForest, Lorielle
11
Cardinal O'Hara
33-10.00
(508.00m)
0
5
Strong, Karlee
12
Hudson Falls
33-07.00
(508.00m)
0
6
Uzamere, Ivie
12
Hackley
33-05.50
(508.00m)
0
7
Morgan, Darby
10
Coatesville
33-05.25
(508.00m)
0
8
McEachern, Victoria
10
Young Women's Le
33-00.75
(508.00m)
0
9
Bernard, Ariyahna
12
Sidney Central
32-06.50
(508.00m)
0
10
Silva, Jenny
11
Mahwah
32-01.75
(508.00m)
0
11
Griffin, Payton
11
Shaker
32-00.00
(508.00m)
0
12
Cole, Jakira
12
Ossining Senior
31-09.75
(508.00m)
0
13
Line, Danielle
12
Pope John XXIII
31-08.75
(508.00m)
0
14
Myricks, Journey
11
Shaker
31-01.00
(508.00m)
0
15
Egalite, Kim
11
Holy Trinity
30-10.75
(508.00m)
0
16
Thomas, Michaela
10
C.H. Flowers
30-05.50
(508.00m)
0
17
Johnson, Athena
12
Paul D Schreiber
29-08.00
(508.00m)
0
18
Florival, Smarly
12
Uniondale
29-04.50
(508.00m)
0
19
Wilson, Jillian
12
Young Women's Le
29-03.75
(508.00m)
0
20
Shaw, Jevonna
12
Dewitt Clinton
28-11.00
(508.00m)
0
21
Abbruzzese, Gianna
10
Burlington Towns
28-10.25
(508.00m)
0
22
Gordon, Asantewaa
12
Stamford
28-08.00
(508.00m)
0
23
Jaffe, Brenna
12
Mahwah
28-07.50
(508.00m)
0
24
Rueben, Jocelyn
-
Burlington Towns
28-03.50
(508.00m)
0
25
Skellie, Hope
11
Hudson Falls
28-03.00
(508.00m)
0
26
Young, Alexus
12
Malverne
27-07.75
(508.00m)
0
27
Major, Tiffany
11
West Seneca West
27-03.00
(508.00m)
0
28
Miller, Gabby
10
Griswold
27-01.50
(508.00m)
0
29
Tonico, Safiya
12
Valley Stream No
26-08.50
(508.00m)
0
30
Jones, Iyana
11
Burlington Towns
26-07.00
(508.00m)
0
31
McKenzie, Crystal
-
Benjamin Banneke
26-04.75
(508.00m)
0
32
Waldron, Maya
11
Griswold
26-01.00
(508.00m)
0
33
Lederer, Cecilia
11
Pope John XXIII
26-00.00
(508.00m)
0
34
Bruni, Victoria
12
Shaker
25-10.00
(508.00m)
0
35
Campbell, Maura
9
Pope John XXIII
25-09.50
(508.00m)
0
36
Steinberg, Lexie
12
Ossining Senior
25-09.00
(508.00m)
0
37
Santo, Shayna
10
St Anthony's
25-08.00
(508.00m)
0
38
Narine, Janice
-
Uniondale
25-08.00
(508.00m)
0
39
Hildebrand, Samantha
12
West Seneca West
25-05.50
(508.00m)
0
40
Farrell, Alyssa
12
St Anthony's
25-04.00
(508.00m)
0
41
McKoy, Kerstin
12
Vestal
24-10.00
(508.00m)
0
42
Bubba, Gabby
12
Pope John XXIII
24-08.00
(508.00m)
0
43
McCullock, Kymani
10
Young Women's Le
24-00.50
(508.00m)
0
44
Stollberg, Mina
11
West Seneca West
24-00.00
(508.00m)
0
45
Chery, Chrismide
12
Stamford
23-10.00
(508.00m)
0
46
Casey, Sam
12
Griswold
23-09.00
(508.00m)
0
47
Abreu, Raquenel
10
Union City
23-03.50
(508.00m)
0
48
Meneses, Diana
9
Union City
23-01.00
(508.00m)
0
49
Esposito, Ruby
12
Pope John XXIII
22-10.00
(508.00m)
0
50
Stewart, Shevel
-
John F Kennedy
22-09.00
(508.00m)
0
51
Flores, Kacey
-
Stamford
22-07.00
(508.00m)
0
52
Chacon, Kaylee
9
Union City
22-05.00
(508.00m)
0
53
McCaffrey, Emily
9
St Anthony's
22-03.50
(508.00m)
0
54
Sullivan, Emma
12
Pearl River
22-02.00
(508.00m)
0
55
Voegele, Destiney
12
Pope John XXIII
22-01.00
(508.00m)
0
56
Gersbeck, Rebecca
9
Island Trees
21-07.00
(508.00m)
0
57
Rainier, Sage
11
Griswold
21-02.00
(508.00m)
0
58
St. Amand, Julia
12
SMSA (Sports)
20-08.50
(508.00m)
0
59
Tan, Viola
10
Pope John XXIII
20-07.00
(508.00m)
0
60
Allen, Raiyanah
12
Glasgow
20-07.00
(508.00m)
0
61
McNamara, Amanda
11
John F Kennedy C
19-05.00
(508.00m)
0
62
Quinn, Sorcha
11
Pearl River
18-01.00
(508.00m)
0
63
Williams, Sydney
10
Cardinal O'Hara
15-05.00
(508.00m)
0
Womens High Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Parks, Alexa
12
Palisades
5-08.00
(508.00m)
0
2
Williams, MyKhiyah
10
Benjamin Banneke
5-06.00
(508.00m)
0
3
Bensche, Kendall
12
Scarsdale
5-06.00
(508.00m)
0
4
Willshaw, Kate
10
Easton Area
5-06.00
(508.00m)
0
5
Botelho, Kalli'ana
11
Griswold
5-04.00
(508.00m)
0
6
Rowe, Naomi
12
Queens Gateway
5-02.00
(508.00m)
0
6
Grant, Dejah
10
C.H. Flowers
5-02.00
(508.00m)
0
11
Shamlin, Asaana
12
Charter School o
5-00.00
(508.00m)
0
12
Miedreich, Kayleigh
11
Pearl River
5-00.00
(508.00m)
0
13
Yadlosky, Kalina
11
Vestal
5-00.00
(508.00m)
0
14
Williams, Anee
12
Paul D Schreiber
5-00.00
(508.00m)
0
8
Walker, Kambi
9
Saint Basil Acad
5-00.00
(508.00m)
0
9
Zegger, Caitlin
12
Shaker
5-00.00
(508.00m)
0
9
DiLascia, Olivia
11
Greenwich
5-00.00
(508.00m)
0
15
Ambrose, Kaitlyn
12
Vernon Township
4-10.00
(508.00m)
0
15
Bernard, Ariyahna
12
Sidney Central
4-10.00
(508.00m)
0
15
Bader, Elizabeth
10
Padua
4-10.00
(508.00m)
0
15
Brown, Kyana
10
Young Women's Le
4-10.00
(508.00m)
0
19
Perna, Grace
12
Binghamton
4-10.00
(508.00m)
0
19
Moore, Nayah
10
Springside Chest
4-10.00
(508.00m)
0
21
Fuller, Zaria
10
Uniondale
4-10.00
(508.00m)
0
22
Christake, Celia
11
Paul D Schreiber
4-07.00
(508.00m)
0
22
Kok, Philippa
11
Trinity School
4-07.00
(508.00m)
0
22
Wright, Rachel
12
Ocean City
4-07.00
(508.00m)
0
22
Mclean, Aliyah
11
Dewitt Clinton
4-07.00
(508.00m)
0
22
Ramirez, Nataly
11
Seaford
4-07.00
(508.00m)
0
22
Chuma, Maryna
10
New Hope - Soleb
4-07.00
(508.00m)
0
22
Sanchez, Nicolette
11
Holy Trinity
4-07.00
(508.00m)
0
22
Brown, Hannah
10
Weston
4-07.00
(508.00m)
0
30
Simmons, Imani
9
Uniondale
4-07.00
(508.00m)
0
30
Martin, Laura
9
Vestal
4-07.00
(508.00m)
0
32
Wheeler, Denae
12
Roosevelt (LI)
4-07.00
(508.00m)
0
33
Cote Thompkins, Trinity
10
Hudson Falls
4-04.00
(508.00m)
0
33
Vaughan, Miriam
11
Young Women's Le
4-04.00
(508.00m)
0
33
Noel, Akeela
11
Roosevelt (LI)
4-04.00
(508.00m)
0
--
Hart, Alexandra
10
Ridgefield
NH
(--)
0
Womens Pole Vault Freshman
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Moore, Alexa
9
Monsignor Donova
8-00.00
(508.00m)
0
2
Plotnichenko, Varvara
9
Weston
8-00.00
(508.00m)
0
3
Heese, Emily
9
Somers
7-00.00
(508.00m)
0
4
Loughran, Maeve
8
Pearl River
6-00.00
(508.00m)
0
--
Vonderhorst, Dylan
8
Pearl River
NH
(--)
0
--
Lansky, Ella
9
Somers
NH
(--)
0
Womens Pole Vault Sophomore
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Spingler, Annabelle
10
Mahwah
8-00.00
(508.00m)
0
2
Vil, Wenka
10
Pearl River
7-06.00
(508.00m)
0
Womens Pole Vault Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jefferson, Elizabeth
12
Springside Chest
11-06.00
(508.00m)
0
2
Zadroga, AmyErin
12
Tolland
11-00.00
(508.00m)
0
3
Zavattaro, Lia
11
Greenwich
11-00.00
(508.00m)
0
4
Nomberg, Julia
12
Half Hollow Hill
11-00.00
(508.00m)
0
5
Ronald, Samantha
11
Central Bucks We
10-00.00
(508.00m)
0
6
Legg, Amelie
12
Sidney Central
9-06.00
(508.00m)
0
7
Miller, Sara
10
Vestal
9-06.00
(508.00m)
0
8
Ellis, Maria
12
Coatesville
9-00.00
(508.00m)
0
8
Skelton, Bianca
10
St Anthony's
9-00.00
(508.00m)
0
10
Murray, Kayla
12
West Seneca West
8-00.00
(508.00m)
0
10
Capri, Melissa
12
St Anthony's
8-00.00
(508.00m)
0
12
Lindner, Marissa
10
St Anthony's
8-00.00
(508.00m)
0
13
LaFleur, Jenna
12
Shaker
8-00.00
(508.00m)
0
14
Cote Thompkins, Trinity
10
Hudson Falls
7-00.00
(508.00m)
0
15
Chenault, Gabrielle
12
Young Women's Le
7-00.00
(508.00m)
0
--
Hess, Kristin
11
St John The Bapt
NH
(--)
0
Womens Long Jump Freshman
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Diggs, Talitha
9
Saucon Valley
17-08.00
(508.00m)
nwi
0
2
Subbiah, Bharathi
9
Weston
16-01.00
(508.00m)
nwi
0
3
Page, Caroline
9
Rensselaer
16-00.25
(508.00m)
nwi
0
4
Plotnichenko, Varvara
9
Weston
15-02.00
(508.00m)
nwi
0
5
Etong Ntonga, Marie Clai
9
Taft Educational
14-03.75
(508.00m)
nwi
0
6
Kwan, April
9
Weston
13-07.00
(508.00m)
nwi
0
7
Duke, Erica
9
Oyster Bay-East
13-05.00
(508.00m)
nwi
0
8
Donnelly, Matteson
9
Pearl River
13-04.25
(508.00m)
nwi
0
9
Mager, Samantha
9
Hendrick Hudson
13-02.00
(508.00m)
nwi
0
10
Tricario, Brianna
9
Massapequa
12-05.75
(508.00m)
nwi
0
11
Mandelkow, Sarah
8
Hendrick Hudson
11-09.00
(508.00m)
nwi
0
12
Moore, Alexa
9
Monsignor Donova
11-05.75
(508.00m)
nwi
0
13
Marino, Bianca
9
Mahwah
11-02.00
(508.00m)
nwi
0
14
Alber, Zoe
9
Mahwah
10-07.00
(508.00m)
nwi
0
15
Gaviria, Samantha
9
Hendrick Hudson
9-09.50
(508.00m)
nwi
0
16
Gaviria, Stephanie
9
Hendrick Hudson
8-11.50
(508.00m)
nwi
0
--
Minni, Rose
9
Cape Henlopen
FOUL
(--)
nwi
0
--
Cannon, Timesha
9
Cape Henlopen
FOUL
(--)
nwi
0
Womens Long Jump Middle School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
McCall, Asya
13-14
Dale City Lightn
15-02.00
(508.00m)
nwi
0
2
Kellum, Krystal
13-14
Medgar Evers Cou
14-10.00
(508.00m)
nwi
0
3
Ayarza, Sarai
13-14
Medgar Evers Cou
14-06.00
(508.00m)
nwi
0
4
Simmons, Jamisia
13-14
Dale City Lightn
13-10.00
(508.00m)
nwi
0
5
Lipscomb, Lajayla
11-12
Dale City Lightn
13-00.00
(508.00m)
nwi
0
6
Kassakian, Sarah
8
North Warren
12-09.00
(508.00m)
nwi
0
7
DiMaio, Erin
8
North Warren
12-06.00
(508.00m)
nwi
0
8
O'Brien, Josephine
8
Hunter College
12-04.00
(508.00m)
nwi
0
9
Liu, Zuzi
7
Robert Wagner
12-03.50
(508.00m)
nwi
0
10
McKnight, Kayla
11-12
Wildfire Track C
12-00.00
(508.00m)
nwi
0
11
Williams, Monica
8
Knowledge and Po
11-04.00
(508.00m)
nwi
0
12
Stein, Sylvi
8
Hunter College
10-09.50
(508.00m)
nwi
0
13
Luijpers, Arielle
7
Robert Wagner
10-08.50
(508.00m)
nwi
0
14
Caputo, Kayla
8
North Warren
10-03.00
(508.00m)
nwi
0
15
Wortman, Moriah
8
North Warren
9-11.00
(508.00m)
nwi
0
16
DiMaio, Kelly
7
North Warren
9-06.00
(508.00m)
nwi
0
--
Marin, Nisani
7
Knowledge and Po
FOUL
(--)
nwi
0
--
Sidibe, Yasmeen
6
Robert Wagner
FOUL
(--)
nwi
0
Womens Long Jump Sophomore
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Peters, Alazia
-
Fashion Industri
15-06.50
(508.00m)
nwi
0
2
Feinblum, Sulita
10
Weston
14-08.75
(508.00m)
nwi
0
3
Ricardo, Brianna
10
Monsignor Donova
14-08.00
(508.00m)
nwi
0
4
Baghashvili, Nino
10
Massapequa
14-03.50
(508.00m)
nwi
0
5
Smith, Sydney
10
Bethlehem Centra
14-03.00
(508.00m)
nwi
0
6
Brown, Hannah
10
Weston
14-01.00
(508.00m)
nwi
0
7
Haye, Olivia
10
Monsignor Donova
13-05.50
(508.00m)
nwi
0
8
Twist, Kayla
10
Taft Educational
13-05.50
(508.00m)
nwi
0
9
Wilson, Tiffany
10
Taft Educational
12-09.75
(508.00m)
nwi
0
10
Varga, Jianna
10
Mahwah
12-01.50
(508.00m)
nwi
0
Womens Long Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Tobias, Tionna
10
Winslow Township
17-11.50
(508.00m)
nwi
0
2
Rowe, Naomi
12
Queens Gateway
17-07.75
(508.00m)
nwi
0
3
Stern, Lauren
11
Mahwah
17-02.75
(508.00m)
nwi
0
4
Landler, Anna
11
Ridgefield
17-00.00
(508.00m)
nwi
0
5
Cheatham, Maya
10
Young Women's Le
16-09.00
(508.00m)
nwi
0
6
Vucinic, Kelly
10
Nanuet
16-03.50
(508.00m)
nwi
0
7
Myers, Claire
11
Fairport
16-02.50
(508.00m)
nwi
0
8
Barnett, Sophia
12
Saint Basil Acad
16-01.50
(508.00m)
nwi
0
9
Watts, Javon
9
C.H. Flowers
16-00.25
(508.00m)
nwi
0
9
Bilbro, Jessica
11
Lawrence
16-00.25
(508.00m)
nwi
0
9
Smalls, Serena
11
The Queens HS of
16-00.25
(508.00m)
nwi
0
12
Parks, Alexa
12
Palisades
16-00.00
(508.00m)
nwi
0
13
Shamlin, Asaana
12
Charter School o
15-10.50
(508.00m)
nwi
0
14
McNally, Maddie
11
Pope John XXIII
15-09.75
(508.00m)
nwi
0
15
Wright, Naya
12
Coatesville
15-09.50
(508.00m)
nwi
0
16
McGregor, Brianna
11
Uniondale
15-08.00
(508.00m)
nwi
0
17
Zgurzynski, Lily
9
St Anthony's
15-07.50
(508.00m)
nwi
0
18
Taylor, Zaire
11
Charter School o
15-07.00
(508.00m)
nwi
0
19
McNally, Bridget
9
Pope John XXIII
15-06.50
(508.00m)
nwi
0
20
Grelak, Susan
11
Pinelands Region
15-06.00
(508.00m)
nwi
0
21
LaFleur, Jenna
12
Shaker
15-05.50
(508.00m)
nwi
0
22
Harris, Kyla
12
West Springfield
15-05.00
(508.00m)
nwi
0
23
Bernard, Starr
11
Glens Falls
15-03.75
(508.00m)
nwi
0
24
Exume, Carly
10
Holy Trinity
15-02.50
(508.00m)
nwi
0
25
Mahoney, Sophia
10
Saint Basil Acad
15-02.25
(508.00m)
nwi
0
26
Hardiman, Holly
12
Weston
15-02.00
(508.00m)
nwi
0
27
Christake, Celia
11
Paul D Schreiber
15-01.50
(508.00m)
nwi
0
28
Johnson, Alexa
10
Coatesville
15-01.25
(508.00m)
nwi
0
29
Kok, Philippa
11
Trinity School
15-01.00
(508.00m)
nwi
0
30
Myers, Phoebe
10
Young Women's Le
15-00.00
(508.00m)
nwi
0
31
Zegger, Caitlin
12
Shaker
14-11.75
(508.00m)
nwi
0
32
Andrews, Nadiya
10
Cardinal O'Hara
14-11.25
(508.00m)
nwi
0
32
Gurnee-Mims, Kamryn
10
Griswold
14-11.25
(508.00m)
nwi
0
34
Onuoha, Miracle
12
Valley Stream No
14-11.00
(508.00m)
nwi
0
35
Murray, Kayla
12
West Seneca West
14-10.00
(508.00m)
nwi
0
36
Bradley, Pascale
12
Trinity School
14-08.25
(508.00m)
nwi
0
37
Rogers, Mackenzie
10
Delaware Militar
14-07.25
(508.00m)
nwi
0
37
Evangelist, Laura
9
Cardinal O'Hara
14-07.25
(508.00m)
nwi
0
39
Paul, Isabellah
9
Valley Stream No
14-06.00
(508.00m)
nwi
0
39
Haug, Nadine
12
West Seneca West
14-06.00
(508.00m)
nwi
0
39
Matus, Kimberly
11
West Springfield
14-06.00
(508.00m)
nwi
0
42
Walker, Tina
12
Padua
14-04.00
(508.00m)
nwi
0
43
Liu, Xiao
12
Glens Falls
14-02.00
(508.00m)
nwi
0
44
Ermias, Metasebia
12
West Springfield
14-01.50
(508.00m)
nwi
0
45
Swartz, Abby
10
Hudson Falls
14-01.25
(508.00m)
nwi
0
46
Gulotti, Sophia
10
Charter School o
14-01.00
(508.00m)
nwi
0
47
Sciano, Catherine
10
Holy Trinity
14-00.50
(508.00m)
nwi
0
48
Vasiliadis, Demetra
9
St Francis Prep
14-00.25
(508.00m)
nwi
0
49
Harris, Camryn
12
Padua
13-11.25
(508.00m)
nwi
0
50
Scattareggia, Carissa
10
Shaker
13-11.00
(508.00m)
nwi
0
50
Kastner, Elise
11
Vernon Township
13-11.00
(508.00m)
nwi
0
50
Cayo, Celine
10
Holy Trinity
13-11.00
(508.00m)
nwi
0
53
Robeson, Ali
11
Bethlehem Centra
13-10.00
(508.00m)
nwi
0
54
Smith, Trinity
11
St Francis Prep
13-08.75
(508.00m)
nwi
0
55
Turilli, Emily
12
Pearl River
13-06.00
(508.00m)
nwi
0
56
Massaro, Grace
11
Pearl River
13-04.25
(508.00m)
nwi
0
57
Ellsworth, Sierra
10
Hudson Falls
13-02.25
(508.00m)
nwi
0
58
Ranger, Desirae
-
John F Kennedy
13-02.00
(508.00m)
nwi
0
58
Daniels, Bria
10
The Queens HS of
13-02.00
(508.00m)
nwi
0
60
Eaton, Samantha
-
Vestal
13-00.00
(508.00m)
nwi
0
61
Wheeler, Denae
12
Roosevelt (LI)
12-10.75
(508.00m)
nwi
0
62
Rodriguez, Elka
10
Union City
12-04.75
(508.00m)
nwi
0
63
Fusaro, Samantha
10
Valhalla
12-04.00
(508.00m)
nwi
0
64
Guzewicz, Caroline
-
Vestal
12-03.00
(508.00m)
nwi
0
64
Perry, Makenna
11
Griswold
12-03.00
(508.00m)
nwi
0
66
Tristano, Emilie
9
St Joseph Hill
12-00.75
(508.00m)
nwi
0
67
Martinez, Nathalee
11
Union City
12-00.00
(508.00m)
nwi
0
68
Noel, Akeela
11
Roosevelt (LI)
11-08.75
(508.00m)
nwi
0
69
Renson, Samantha
12
New Hope - Soleb
11-06.75
(508.00m)
nwi
0
70
DiTommaso, Olivia
9
St Joseph Hill
11-01.75
(508.00m)
nwi
0
71
Cruz, Deryne
10
Valhalla
10-09.75
(508.00m)
nwi
0
--
Leopizzi, Michela
10
Valhalla
FOUL
(--)
nwi
0
--
Akther, Tamanna
-
Valhalla
FOUL
(--)
nwi
0
--
Kasson, Sarah
11
Vestal
FOUL
(--)
nwi
0
--
Billone, Caroline
12
Coatesville
FOUL
(--)
nwi
0
Womens Triple Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Billone, Caroline
12
Coatesville
37-07.00
(508.00m)
nwi
0
2
Stern, Lauren
11
Mahwah
36-05.00
(508.00m)
nwi
0
3
Joyner, Nia
12
Shaker
36-04.75
(508.00m)
nwi
0
4
Ermias, Metasebia
12
West Springfield
36-04.50
(508.00m)
nwi
0
5
Harris, Kyla
12
West Springfield
35-05.75
(508.00m)
nwi
0
6
Forde, Julissa
8
Shaker
35-04.50
(508.00m)
nwi
0
7
Burrell, Aries
12
Holy Trinity
35-04.00
(508.00m)
nwi
0
8
Leak, Akayla
10
Burlington Towns
34-04.50
(508.00m)
nwi
0
9
Stollar, Cailin
12
Trinity School
33-10.00
(508.00m)
nwi
0
10
Ragule, Hannah
9
Cohoes
33-09.25
(508.00m)
nwi
0
11
James, Courtney
11
Burlington Towns
33-06.50
(508.00m)
nwi
0
12
Valentine, Jenay
12
Sacred Heart Aca
33-06.25
(508.00m)
nwi
0
13
Bernard, Starr
11
Glens Falls
33-05.50
(508.00m)
nwi
0
14
McNally, Maddie
11
Pope John XXIII
33-05.00
(508.00m)
nwi
0
15
Wright, Naya
12
Coatesville
33-03.50
(508.00m)
nwi
0
16
Buckley, Sarah
12
Holy Trinity
33-03.00
(508.00m)
nwi
0
17
Grelak, Susan
11
Pinelands Region
33-02.75
(508.00m)
nwi
0
18
Matus, Kimberly
11
West Springfield
32-11.00
(508.00m)
nwi
0
19
Exume, Carly
10
Holy Trinity
32-10.50
(508.00m)
nwi
0
20
Kokasko, Deirdre
12
John F Kennedy C
32-10.00
(508.00m)
nwi
0
21
Perna, Grace
12
Binghamton
32-07.00
(508.00m)
nwi
0
22
Jackson, Kamryn
9
C.H. Flowers
32-07.00
(508.00m)
nwi
0
23
Harris, Camryn
12
Padua
32-06.50
(508.00m)
nwi
0
24
Scatliffe, Telicia
11
Young Women's Le
32-06.50
(508.00m)
nwi
0
25
Wilkins, Emma
11
Bethlehem Centra
32-05.75
(508.00m)
nwi
0
26
Mings, Jasmine
8
West Seneca West
32-04.25
(508.00m)
nwi
0
27
Galeano, Melanie
10
Sacred Heart Aca
32-02.00
(508.00m)
nwi
0
28
Hess, Maryn
11
Winslow Township
32-00.00
(508.00m)
nwi
0
29
Christake, Celia
11
Paul D Schreiber
31-10.00
(508.00m)
nwi
0
30
Riley, Margaret
11
St Anthony's
31-10.00
(508.00m)
nwi
0
31
Sciano, Catherine
10
Holy Trinity
31-09.50
(508.00m)
nwi
0
32
Egli, Anna
12
Sidney Central
31-08.50
(508.00m)
nwi
0
33
Twum-Danso, Olive
10
Padua
31-08.00
(508.00m)
nwi
0
34
Sherry, Sam
11
Corning-Painted
31-08.00
(508.00m)
nwi
0
35
Morgan, Claire
11
Shaker
31-05.00
(508.00m)
nwi
0
36
Kastner, Elise
11
Vernon Township
30-09.00
(508.00m)
nwi
0
37
McNally, Bridget
9
Pope John XXIII
30-08.00
(508.00m)
nwi
0
38
Swartz, Abby
10
Hudson Falls
30-07.50
(508.00m)
nwi
0
39
Vargas, Elena
9
John Jay (East F
30-07.25
(508.00m)
nwi
0
40
Glashen, Elizabeth
9
Uniondale
30-06.50
(508.00m)
nwi
0
41
Chevannes, Jaelyn
9
Young Women's Le
30-06.00
(508.00m)
nwi
0
42
Angyal, Danielle
11
John Jay (East F
30-02.75
(508.00m)
nwi
0
43
Scattareggia, Carissa
10
Shaker
30-02.50
(508.00m)
nwi
0
44
Smith, Sydney
10
Bethlehem Centra
30-01.50
(508.00m)
nwi
0
45
Colucci, Jenna
11
St John The Bapt
29-07.00
(508.00m)
nwi
0
46
Merges, Eliza
12
Bethlehem Centra
29-01.00
(508.00m)
nwi
0
47
Richards, Vianna
12
Vestal
28-11.50
(508.00m)
nwi
0
48
Robeson, Ali
11
Bethlehem Centra
28-09.50
(508.00m)
nwi
0
49
Liu, Xiao
12
Glens Falls
28-09.00
(508.00m)
nwi
0
50
Freeland, Madeline
9
West Seneca West
27-02.00
(508.00m)
nwi
0
51
Wenig, Rachel
10
Binghamton
26-11.00
(508.00m)
nwi
0
52
Ellsworth, Sierra
10
Hudson Falls
26-09.00
(508.00m)
nwi
0
53
Clayton, Bryn
9
St Anthony's
26-07.50
(508.00m)
nwi
0
54
DiTommaso, Olivia
9
St Joseph Hill
25-11.00
(508.00m)
nwi
0
--
Gifford, Samantha
12
Bethlehem Centra
FOUL
(--)
nwi
0
Womens Weight Throw Invitational
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Muse, Mya
12
Vestal
48-00.75
(508.00m)
0
2
Flint, Julia
12
Vestal
42-11.25
(508.00m)
0
3
Henley, Marissa
10
Woonsocket
41-08.50
(508.00m)
0
4
Uzamere, Ivie
12
Hackley
40-06.75
(508.00m)
0
5
Kurowski, Katrina
11
Woonsocket
40-03.75
(508.00m)
0
6
Stollberg, Mina
11
West Seneca West
37-06.50
(508.00m)
0
7
Damon, Bridget
10
Woonsocket
36-00.00
(508.00m)
0
8
Farrell, Alyssa
12
St Anthony's
35-09.25
(508.00m)
0
9
Ribeiro, Gabriela
10
Woonsocket
34-07.25
(508.00m)
0
10
Narine, Janice
-
Uniondale
32-05.25
(508.00m)
0
11
Urreta, Remi
-
Lakeland/Panas
32-01.50
(508.00m)
0
12
Cole, Jakira
12
Ossining Senior
31-02.25
(508.00m)
0
13
Florvil, Smarly
12
Uniondale
31-00.75
(508.00m)
0
14
Jackson, Hannah
10
Arlington
28-04.25
(508.00m)
0
15
Strong, Karlee
12
Hudson Falls
27-05.00
(508.00m)
0
16
Wright, Cassidy
12
Seaford
24-06.50
(508.00m)
0
17
Cubillos, Kayla
11
Seaford
20-09.50
(508.00m)
0
18
Skeels, Paige
10
Arlington
20-07.00
(508.00m)
0
19
Rubin, Malene
11
Arlington
20-05.25
(508.00m)
0
--
Wilson, Jillian
12
Young Women's Le
FOUL
(--)
0
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Like
·
Comment
·
Share
·
E-mail
·
62322 views
Post to:
Post as:
Post
0 shares:
Officials Hall of Fame Invitational
,
ArmoryTrack.org
,
Armory Track News
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Officials Hall of Fame Invitational
Year
Results
Videos
News
Photos
Blogs
2024
1
401
3
748
2023
2
421
7
127
2022
1
307
6
909
2021
3
2020
3
373
10
639
2019
2
386
10
503
2018
1
422
8
376
2017
2
373
15
504
2016
1
261
11
316
2015
2
285
12
1269
2014
1
190
18
343
2013
1
11
4
415
2012
1
5
2
56
2011
1
2
8
62
2010
1
3
2
60
2002
1
14
1
2001
1
Show 14 more
Hashtags
#armory
#armory-track
#new-balance-games
#nbg
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!